« October 2006 | Main | December 2006 »

November 30, 2006

culture repair

kad jau Dovydas parašė tokį gražų rašinėlį, tai pasigirsiu ir aš

culture%20repair.jpg

Šiemet sukanka 35-eri metai, kai apsukrūs Lietuvos specialistai E.Chlomauskas ir H.Karvelis, pasinaudoję japonų kolegų patirtimi, suprojektavo ir pastatė Vilniaus koncertu ir sporto rūmus. Vėliau čia vyko visi esminiai valstybės renginiai nuo Sajūdžio suvažiavimo iki Vilnius Rock restivalio.

Nedaug trūko, kad pastatas būtų nušluotas nuo žemės paviršiaus kaip šalia buvęs baseinas. Vienas italas jau buvo suprojektavęs futuristinį kompleksą, primenantį kažką tarp Sidnėjaus operos ir Miuncheno olimpinio centro, tačiau Oranžinis Zuokas pažadėjo pastatą išsaugoti ir įrašė jį į architektūros paveldo sąrašus.

Kaip žinia, pirma ateina ir paskutinė išeina punk-kultura - šį šeštadienį, gruodzio 2-ąją, nuo 20.00 val. vyksiantis renginys "Culture Repair" yra vienas pirmųjų legendinio Sportrūmio atgimimo akordų.

Sporto rūmų plebėjiško bufeto apylinkėse įsikūrusio "New Style" klubo scenoje pasirodys vis dar riedantys Lietuvos underground'o akmenys Spički ir dr.Green, kuriuos apšildys dydžėjų kolektyvas Grupė Prostitutė.

Spički "praturtėjo" gitara ir dar vienu mušamųjų komplektu (taip, taip, dabar jie du!), o stilistine prasme nukrypo į džiazo platybes. Tuo tarpu, dr.Green ką tik Latvijoje baigė savo naujojo albumo įrašus ir prieš pertrauką paskutinį kartą gros su savo med.sesele tromboniste Milda. Grupės Prostitutės sudėtyje pasirodys 3 personos, tarp kuriu ir Ore>net, o savo laiku ir viso LT undergroundo, idėjų generatorius Marius Listopadskis. Kviečiame į kultūros remontą apleistuose Sporto rūmuose!

November 27, 2006

Jonas Mekas / aktualijos

rašo: Beginning in the fall of 2006, Mekas plans to film 365 short videos for Apple Computer's Video iPod, releasing one a day on his website.

dar gerulis interviu. seniukas kvackas kai visada, tvirtai laikosi linijos ir viską dėsto taip pat, kaip visada. kiekvieną kartą kai skaitau, gyvenimo džiaugsmo strielka kyla.

taigi super.

--

norėjau rašyt niūrumą apie powered by hate, theodore kaczynski ir kitokias negandas. gal neišmiegojau, gal tiesiog trūksta kokios kaladės kieme, kurią galėčiau paspardyt, nežinau.

--

grojom, įrašėm kas liko, gavosi. besibaigiant deguoniui po dvylikos valandų darbo atrodė visai prastai, tačiau kitą rytą kolektyvinės dainos išvalė galvas, gal neblogai gavosi. jau aišku, kas yra pyyyrmas syyynglas, kas antras ir kas pagaliau uždirbs melejoną :)

--

labai ta įrašų sesija dera prie mano "artistiškos savimonės" formavimosi. mes esam tokie liaudies muzikantai, savamokslių orkestrėlis, katras groja tik tai ką pats sugalvojo ir nelabai gali ir stengiasi groti "klasikinius", oficialiai, masiškai tinkamus kūrinius. nes nei moka, nei labai nori :) gal čia truputis ir savęs pasidėjimo prie to kas patinka, nes dabar manau, kad galiu drąsiai stotis į vieną gretą prie seniuko armonikų meistro Marijampolės turguj prie "garnio" ir nei daug, nei mažai, kokio Johnny Cash. we are all folk musicians!

--

November 19, 2006

#894,330,879

I'm the 894,330,879 richest person on earth!


Discover how rich you are! >>