Man Candy Monday: šaaaaaltaaaaaaa
Kaip norėčiau nuplėšti nuo jo tą kepurę...
« October 2010 | Main | December 2010 »
Kaip norėčiau nuplėšti nuo jo tą kepurę...
Pagaliau! Pagaliau moterys galės puikiai suderinti darbą darbe ir Kūčių darbą - argi ne puiku, galima bus pagrįstai kaltinti moteris nepatiekusias visų dvylikos patiekalų, nes juk jos turės visą laisvą dieną tam, kad pasiruoštų šiai nuostabiai Jėzaus gimimo šventei.
O dabar rimtai. Tai mane piktina. Skubos tvarka svarstyti tokias "šaunias" pataisas, turbūt pasibaigė visi gėjų išnaikinimą nuo Lietuvos teritorijos skatinantys įstatymų projektai, o naujai šeimos koncepcijai dar ne laikas, taigi kas beliko - profilaktiškai priminti apie mūsų "valstybinę religiją".
Sutinku su filosofo A. Bielskio pozicija, kad Lietuvoj jau ir taip per daug religinių švenčių. Bet kodėl Gegužės pirmosios sąskaita? Kodėl ne Žolinių ar Joninių pvz?
Continue reading "Kodėl religinės šventės vertingesnės už nereligines?" »
Popiežius Benediktas XVI-asis paskelbė lapkričio 27 dieną Negimusio kūdikio diena. Ta proga ji Lietuvoje buvo paminėta... lapkričio 23 d. Net nežinau, kodėl mane šitas faktas taip pralinksmino.
Praėjusiais metais PETA sumąstė kampaniją „It‘s not a fish, it‘s a sea kitten!“ Esmė: niekas neskriaustų kačiuko (klaidinga nuomonė, beje), todėl jei pradėsime vadinti žuvis kačiukais, žmonėms nebesinorės jų valgyti. Dievobaimingi(-os) mizoginistai(-ės) šitą taktiką naudoja jau senokai: reikia daug kartų kartoti, kad embrionas=kūdikis, ir anksčiau ar vėliau patys(-čios) ima tuo tikėti.
Nežinau, kaip vyrams, bet jeigu esate moteris, jums garantuotai kažkada teko žiūrėti “Nebylų klyksmą” arba gauti lankstinuką “Už gyvybę” (jeigu neteko, gal aš galiu persikraustyti į jūsų šalį/mietą/planetą?). Kalbu apie lankstinuką su Lennart Nilsson fotografijomis:
šaltinis
While male heterosexuality is signaled by a cheap, efficient hygiene routine that leaves the man looking slightly better than when he rolled out of bed, the same routine in a woman is culturally coded to indicate we're lesbians. No, if we don't take the time to alter our appearance to something unnatural, that means we don't like sex with men.
How can women who sleep with women know when they have lost their virginity?
Let me be plain: if you two pursue sexual pleasure together, however you choose to do it, whatever your bodies are like, I think you're having sex; you'll have had some kind of sex. That's not only the case for women partnered with women and men partnered with men, but also for women partnered with men, or people having any kind of sex together of any given gender or gender identity.(...)
Even for heterosexual women who define first sex as intercourse, if what virginity is defined as is the "loss" of the hymen, then plenty of women who have had intercourse will leave it still being virgins. Conversely, plenty of women who have never had partnered sex, but whose hymens have worn away or been torn would not be considered virgins. There was so much ignorance about women's bodies for so much of history that until relatively recently, people just didn't know all of this stuff, and in some places still, they still don't know it, or choose to deny the reality of our anatomy in order to hold up a cultural belief. These are some of the reasons why defining virginity that way is seriously problematic, and why it is not a term you are likely to hear a sound sexual healthcare provider use.
Continue reading "Penktadienio skaitiniai apie poravimąsi" »
Ką sakytum, jei tavo penkiametis sūnus pasiprašytų “mergaitiško” kostiumo helovynui? Taip, sūnui, ką sakytum? Pasimestum? Na... juk tai ne visai toks elgesys, kokio būtų galima tikėtis iš berniuko.
Po pirmo tokio prašymo Sara delsė pirkti, nes, anot jos, penkiamečiai linkę apsigalvoti. Bet po dar keleto prašymų ji užsakė sūnui Dafnės personažo iš Scooby-Doo kostiumą.
Straipsnis gayline, CNN reportažas, Saros blogo įrašas.
Mano manymu, kertinės šios situacijos mintys:
If you think that me allowing my son to be a female character for Halloween is somehow going to ‘make’ him a gay than you are an idiot. Firstly, what a ridiculous concept. Secondly, if my son is gay, OK.
Kekšė - moteris su vyro morale. (pagrindinės filmo "The People I've Slept With" veikėjos moto)
Turbūt visi girdėjo, kad ATPK siūloma įtvirtinti, jog viešas homoseksualių santykių demonstravimas,– užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki dešimt tūkstančių litų? Ne, negirdėjot? Ach, tiesa, šio projekto sumanytojui Gražuliui žodžiai propagavimas ir demonstravimas yra sinonimai. Anot jo - "Bus panaikinta esama ydinga praktika, kai prisidengiant kova prieš diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, diskriminuojami tradicines šeimos vertybes, heteroseksualius seksualinius santykius vertinantys asmenys."
Šaltinis
Įsiskaitykit į šitą sakinį. Kas ne taip? Kova prieš diskriminaciją dėl lytinės orientacijos yra ne kas kita kaip diskriminacija dėl kitos seksualinės orientacijos? Pala pala, mano žiniomis heteroseksualumas irgi yra seksualinė orientacija, taigi ta kova vyksta dėl to, kad žmonės būtų lygūs, kad ir kokia būtų jų seksualinė orientacija.
Štai jums praktinė situacija. Jūs esate vakarėlyje ir matote kaip prieš jus bučiuojasi keturios poros: viena homoseksuali ir trys heteroseksualios. Kokius jausmus jos jums sukelia? Ar jaučiate kaip homoseksualioji pora yra ten tik tam, kad priverstų jus įsimylėti tos pačios lyties asmenį? Ar jums 1 iš tų 4 porų atrodo daranti neigiamą poveikį visuomenės dorovei, o kitos 4 - teigiamą? O gal jums tiesiog nesvarbu, kas kur ir su kuo savanoriškai besibučiuotų?
Continue reading "Dešimties tūkstančių litų vertas bučinukas" »
Your religion says we were created in God’s image. Well, that’s ridiculous, of course — God would have no need for a belly button. (Robert J. Sawyer)
Hell is an outrage on humanity. When you tell me that your deity made you in his image, I reply that he must have been very ugly. (Victor Hugo)
Kaip visi(-os) žinome, daugumos sektų dievai yra visažiniai ir visagaliai, ir kiekvienas jų žodis yra šventas ir teisingas. O svarbiausia – jie niekada neprieštarauja patys sau:
Using a clever experimental design, Heilman also determined that four in five volunteers preferred to have James as their boss. Andrea seemed less likeable merely because she was a woman who happened to be a leader. The existence of unconscious sexism can be scientifically proved in laboratory experiments. (…)A friend relayed a comment made by someone in the audience who didn't know Ben Barres and Barbara Barres were the same person: "Ben Barres gave a great seminar today, but, then, his work is much better than his sister's."
I hope more women realise that if they’d only make themselves more attractive, then they would be more successful in their jobs. It’s all about being desired by men! Anyone that says it isn’t is an ugly feminist that needs a good fuck.
I think women should take responsibility for rape, by covering up more. Men, poor things, get worked up by seeing women’s bodies and it’s not their fault they then can’t control themselves. Testosterone is a very powerful thing!
I adore that when people say “sexy”, they mean “female”.
It pleases me that the default position in how sex is marketed is always male and heterosexist, or female and bisexual. Because women never want to see pictures of naked men: all of us are happier just to look at other women, don’t you know?!
I don’t need to wank because, like, I’m not a man. Also, my boyfriend might get jealous.
I have no need for orgasms because cuddling is so much nicer and women don’t have the same sexual urges as men, anyway. Also, what’s an orgasm?
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia debatų ciklą „Šeima – visuomenė – valstybė“. Visa info čia.
Sudalyvavau pirmajame “ Darbas užgožia šeimą. Ir nieko čia nepadarysi”. Buvo įdomiau nei tikėjausi. Visom prasmėm.
Visų pirma mane ir draugę pasitiko viena iš renginio organizatorių, džiaugsmingai sveikindama su atvykimų ir klausdama “o su vaikučiais?”. Kaip ir sutrikau iš pradžių, nemaniau, kad norint klausytis, yra reikalinga turėti vaikų. Vėliau susivokiau, kad buvo parengtas vaikų kambarys… Hm.)
Keletas citatų iš debatų dalyvių. Jokių komentarų:
“Lygios teisės yra socializmo atgyvena.Moteris yra meilės nešėja vaikams ir vyrui. Jos prioritetas - šeima“.
Komentuojama mintis apie 2 moters darbus: darbe ir namuose:
“Darbas namuose? Negi čia nėra mylinčių moterų? Negi čia nėra mylinčių moterų?”
“Vyrai sunkiau pereina į kitą vaidmenį. Moterims tai sekasi lengviau”. (kalbama apie gebėjimą persiorentuoti į namūdinę aplinką po darbo)
“Santuoka – oficiali prostitucija”.
Kas netiki ar kam įdomu daugiau, rekomenduoju sudalyvaut tiesiogiai, dar į keletą spėti galima (reikalinga išankstinė registracija, bet, manau, įleis ir be jos).
Sukarpiau, suklijavau ir atiduodu keleto senų postų koliažą apie abortus.
Smuikininkas (A Defense of Abortion)
A Defense of Abortion is a moral philosophical paper by Judith Jarvis Thomson first published in 1971. Granting for the sake of argument that the fetus has a right to life, Thomson uses thought experiments to argue for the moral permissibility of induced abortion.
Atsibundate vieną rytą nugara į nugarą su sąmonę praradusiu smuikininku. Žymiu sąmonę praradusiu smuikininku. Jam buvo diagnozuota mirtina inkstų liga ir Muzikos mylėtojų asociacija ištyrė visas prieinamas medicinos korteles ir nustatė, kad jūs viena(s) turite tinkamą kraujo tipą jam padėti. Dėl to jie(-os) jus pagrobė ir praėjusią naktį smuikininko kraujo apytakos sistema buvo sujungta su jūsų taip, kad jūsų inkstų pagalba pašalinami nuodai iš jo ir jūsų kraujo. Jeigu jį dabar nuo jūsų atjungs, jis mirs, bet po devynių mėnesių jis pasveiks nuo savo ligos ir galės būti saugiai atjungtas nuo jūsų.
Turbūt niekam net neateitų į galvą, kad galima žmogų įstatymu priversti dovanoti savo organus ar "išnuomoti" kūną. Kažkodėl kai eina kalba apie moters kūną, valstybė, visuomenė, bažnyčia, visi(-os) jaučiasi turintys(-čios) teisę spręsti ką moteris turėtų daryti ar nedaryti.
Pirmasis ir, tikiuosi, ne paskutinis nemezgu postas.
Pokalbis per kursiok(i)ų susitikimą;
- Tu dviračiu dar važinėji?
- Nuo tada, kai nusprogo padanga, ne. Neprisiruošiu pasikeist.
- Mm...
- Mm...
- O galiu paklaust?
- (?) Taip, - sakau.
- O tu vaikiną turi?
- (??) Ne.
- Aa... Man tai draugas pakeičia.
Pateiktoje pokalbio ištraukoje galima įžvelgti (šiaip jau akivaizdų) ryšį tarp padangos keitimo bei pimpalo. Smalsu įsivaizduoti koks tamprus ryšys turėtų pasireikšt keičiant ne dviračio, o automobilio padangą...
O jei to pimpalo nėra? O jei antra pusė irgi be pimpalo? O jei antros/trečios pusės nėra? Ką daryti? Padanga nuleista. Ryšio su ja nėra. Važiuoti negalima... Belieka laukti ir tikėtis.
Child rape capital of the world:
According to a report by BBC news, a female born in the new South Africa has a greater chance of being raped in her lifetime than learning how to read. (…) Two men are due to appear at a court in Johannesburg on Tuesday, accused of raping a five-month-old girl who was discovered covered in blood and in tears. Every day the newspapers bring awful revelations: a nine-month-old girl gang-raped by six men; an eight-month-old raped and left by the roadside.
UAE high court rules men can beat wives, young children if there are no visible marks
Continue reading "Penktadienio skaitiniai: apie smurtą ir prievartą" »
Norime pateikti įvairių nuomonių ir požiūrių, todėl retkarčiais pakalbinsime įdomius(-ias) žmones. Pristatau mūsų pirmąjį interviu su feministe, kuri mano, kad toks jos apibūdinimas yra rimtas ir įpareigojantis. Tikėkimės, tikrai įpareigos ir jos minčių sulauksime dar ne kartą.
Laisvo oro direktorė: Kaip susidomėjai feminizmu?
nemezgu: OK. Gal per daug nesiplėsiu, šiaip bendrai. Kaip susidomėjau? M... Greičiau kas man vožtelėjo per galvą su ta feminizmo lazda.
Šviesa: Kada?
nemezgu: Aš vis bandau nuspręst ar tada, kai pirmą kartą gyvenime pamačiau moterį už vairo, ar kai ėmiau nebesuprast kodėl tėtė negali siurbliuot namų, o tai privalu daryt tik man, sesei ir mamai. Ar tada, kai antram kurse netyčiom laisvu pasirenkamu dalyku pasirinkau paskaitas "Lytis, visuomenė, kultūra".
Šviesa: Netyčiom?
nemezgu: Aišku, netyčiom.
Laisvo oro direktorė: Dar ir tokios šiais laikais būna?!
nemezgu: Ir pradžioj labai pykau.
Šviesa: Man tai ten svajonių laisvieji dalykai buvo!
Laisvo oro direktorė: Mano jausnytėj šitų matriarchato išmislų nebuvo.
77. Susimušę vyrai skelia vienas kitam į galvą išgertais alaus buteliais, o susipešusios moterys viso labo pasitampo už plaukų.Arba galima alaus buteliais nesidaužyti… Arba išvis negerti su nesivaldančiais(-čiomis) psichopatais(-ėmis).
78. Vyriškas lytinis hormonas – testosteronas, jei jį „išgryninus“, yra heroino ar kokaino analogas. Tai tas pats, kaip prie genitalijų pritvirtintų stygą ir visą dieną tampytų ją į visas puses. Ir tada jie dar turi sugebėti racionaliai mąstyti!Žr. punktą apie žalias kiaules.
79. Moterys turi didesnį svaiginančių gėrimų pasirinkimą: vyną, likerį, kokteilį, martinį su morkų sultimis ir t.t. o vyrai turi gerti degtinę vien iš principo!O kas verčia gerti?
80. Tačiau vyrų prieraišumas prie vienos ir tos pačios alkoholio rūšies reiškia, kad jiems reikia išleisti gerokai daugiau pinigų, kad gaėtų normaliai atsipalaiduoti.Atsipalaiduok smaukydamas, bus ir pigiau, ir visuomenė bus apsaugota nuo šitos smegenų ejakuliacijos, vadinamos straipsniu.
Continue reading "100 faktų, kad seksizmas gyvas ir sveikas (4 dalis)" »
Hm... kadangi per daug sulaukiu neigiamų atsiliepimų apie papriką (kuri yra beveik visų mano patiekalų sudedamoji dalis), o ir aštuonių etapų receptai kai kam pasirodo pernelyg sudėtingi, šiandien mano kukliame receptų skyrelyje - keptos bulvės. Taip pat, elementarios keptos bulvės. Imam keturias ar penkias, supjaustom plonai plonai, sumetam į keptuvę. Tada paimam kažkur penktadalį nedidelio žiedinio kopūsto, padalinat į smulkius žiedynus, ir nuplovę sumetam į tą pačią keptuvę. Gausiai apiberiam kario prieskoniais ir juodaisiais pipirais (aš kaip visada ir viską dar pabarstau salierų lapeliais), pasūdom. Tam tadadam!
Kepti ant silpnos ugnies tol kol bulvės suminkštės ir gražiai apskrus.Labai skanu, paprasta, greita.
Dar visai neseniai buvau pakraupus, kad toks svarbus penktadaliui Lietuvos šeimų dalykas kaip dirbtinis apvaisinimas pas mus reglamentuojamas poįstatyminiu aktu. Taigi, kad Seimas svarsto tam skirtus įstatymų projektus - geras ženklas. Matyt baigėsi šiam momentui visi cenzūros ir gėjų baninimo iš gyvenimo įstatymai.
Perskaičiau abu naujus projektus... Ir kaip kažkam apsiverčia liežuvis vieną vadinti liberaliuoju, o kitą konservatyviuoju? Mano galva ten yra konservatyvusis ir konservatyvesnis. Dvejų dienų apvaisinta kiaušialąstė jau laikoma vos ne gyvu žmogum, kuriam garantuojamos visos vaiko teisės? Dirbtinis moters apvaisinimas tiesiogiai priklauso nuo vyro nuomonės (raštiško pritarimo)? Jokios surogatinės motinystės, jokių spermos donorų, jokių lytinių ląstelių po žmogaus mirties. Visa tai mano galva labai labai konservatyvu.
Jeigu rašyčiau savo projektą, jame būtų numatoma galimybė ne tik heteroseksualams susilaukti vaikų, o taip pat ne tik pilnoms šeimoms su vyro palaiminimu. Pvz.: moterims, kuri nenori jokio bendro gyvenimo su vyru, tačiau nori vaiko ir dar norėtų išsirinkti biologinio tėvo ūgį, sudėjimą, akių, plaukų spalvą, kitokias savybes, Lietuvoje nėra vietos. Net jei jos turi pakankamai pinigų šiai procedūrai, yra visiškai sveikos ir psichiškai puikiai pasiruošusios motinystei, šioje šalyje jos nebus laikomos pilnavertiškomis motinomis, nes joms šio to trūksta (spėkit ko). O kuo geresni susituokę heteroseksualai už visus kitus? Kodėl jie labiau nusipelno būti gydomi nuo šios ligos?
Continue reading "Netyla ginčai dėl dirbtinio apvaisinimo" »
Polyamory - meilė daugiau nei vienam žmogui. Ši meilė gali būti lytiška, emocinė, dvasinė ar bet kokio kito pobūdžio, priklauso nuo dalyvaujančių tame asmenų norų ir susitarimų. Galimos įvairios tokių santykių variacijos: atvira santuoka, triada, pagrindiniai ir antriniai santykiai, linijinės santuokos, "lygiakraštis trikampis", grupinė santuoka ir t.t. "Polyamory" dar vadinama kaip sutarimu grįsta, etiška ar atsakinga ne monogamija. Tai koncepcija labai besiskirianti nuo poligamijos, kuri dažnai grindžiama religiniais įsitikinimais bei patriarchalizmu. "Polyamory" pagrindinės vertybės yra lyčių lygybė, savanoriško apsisprendimo, pasirinkimo laisvė, visapusiškas pasitikėjimas, vienoda pagarba visiems partneriams, išskirtinis meilės suvokimas, bei kiti pasaulietiški idealai. Tokiems santykiams dažniausiai nebūdingas pavydas, tai didžiausias skirtumas nuo savininkiškos ir neužtikrintos monogamijos, santykių kuriuose manipuliuojama partnerių jausmais ir pan.
Kaip ir visos kitos etiketės, ši sąvoka yra tik įrankis apibūdinti egzistuojančias santykių formas, o ne griežtai aprašyti, sukurti rėmus. Tai nėra kažkokia nauja seksualinė orientacija, "polyamory" - santykių pobūdis. Svarbiausias jų bruožas - čia nėra jokių taisyklių, išankstinio vaidmenų pasiskirstymo ir "žinojimo", prie ko esame įpratę kalbėdami apie monogamiją.
Daug įdomios medžiagos bei atsakymus į jums rūpimus klausimus rasite šiame tinklapyje.
Nežinau, kaip jūs, bet aš kačiukus dievinu <3
Šį sekmadienį siūlau jums atlikti testą - "ar jums reikia Dievo?" . Spoiler alert! Greičiausiai atsakymas bus teigiamas... Prisipažinsiu, kad man testas išpranašavo pragarą.
Taip pat rekomenduoju apsišviesti tokiomis temomis kaip "God doesn't exists? Prove it!", "Evolution never happend", "What if god disappeared?" ir pan. Šmaikštu, jog šių satyrų autorius užsipuolamas ateistų, lygiai taip pat kaip ir tikinčiųjų laikomas "patikimu šaltiniu" - pasirodo apie religiją negalima juokauti. Tačiau mes jau tuo įsitikinom mūsų blogo pavyzdžiu.
The new term in English is vaginal corona.
Hysterectomy is a euphemistic term that describes the amputation of the uterus, cervix, fallopian tubes and ovaries. These are often described as the internal reproductive organs of a woman. As far as medicine is concerned, these organs are geared towards getting the woman pregnant and bringing a baby to term; you don’t need a vagina to give birth to a baby. Once a woman has done this procedure, usually twice in her reproductive life span, the uterus and cervix are considered by many to be useless.(…)
The uterus, cervix, fallopian tubes and ovaries are sex organs. They contract during an orgasm providing powerful waves of pleasure. I should know. My perfectly healthy sex organs were amputated, and now I have an orgasm only to maintain pelvic health and it is dreaded.
For me, an orgasm is no longer an expression of blissful pleasure, either shared or not. Instead my vaginal cuff contracts weakly, and I’m physically reminded of what is missing. There is no climax as such, but an abrupt deflation of the build up of pleasurable feelings which used to explode into a glorious burst of ecstasy.
And it must be treated, because what good is a vagina that can’t be penetrated? No good! In fact, there appears to be, in the vaginismus community, universal consensus that the condition’s interference with sexual intercourse, even when the sufferer can easily achieve orgasm via non-penetrative means, is a real homewrecker. (…)
The doctor and his experimental vaginal injections to pry her open, the boyfriend who fucks her even though she’s in pain. It blows my mind that men routinely hurt women in what is supposedly an act of love, and that women routinely endure pain and discomfort in order to fulfill their destiny as toilets, but fuckin A, you just can’t fight that cultural conditioning.
It would make more sense to just inject male parts with botox, render them “relaxed,” and fix the whole problem.
With Great Cleavage Comes Great Responsibility:
The man who is horrified at a woman’s “overly exposed” breasts will likely never have to worry about wearing one shirt—one shirt out of a lifetime of shirts—that happens to accidentally set off some random person’s slut meter, because of the way his body just is. And because my breasts are smaller, less visible, less imposing than other women’s breasts—because there’s less boob there—I can feel free to wear the more revealing top without attracting claims of public obscenity. It seems that some women’s bodies are just naturally sluttier than other women’s bodies—and all women’s bodies are naturally sluttier than men’s bodies.
Toliau dėstomos mintys yra mano asmeninė nuomonė. Aš nieko neskatinu nei keisti seksualinės orientacijos (nes tai neįmanoma), nei užsiimti grupiniu seksu, nei kurti poligaminę šeimą. Šneku apie tokius dalykus, nes mano galva kaip egzistuojančiam reiškiniu, poligamijai skiriama nepagrįstai mažai dėmesio.
Kiekvienas turi savo poligamijos įsivaizdavimą. Pagalvokit, kas jums pirmiausia šauna į galvą išgirdus šį žodį? Biblija - kaip tai bjauriai tyčiojasi iš dievo valios? Turtingi arabai su pulku auksu ir šilkai apsikarsčiusių žmonų? O gal kažkam į galvą ateina mintys, kad iš esmės monogamija jau yra praeityje, nes ganėtinai dažna partnerių kaita primena poligamiją? Turbūt dažniau visgi poligamija siejama su moralės stoka, su dorovės neatitinkančiu elgesiu, psichologinėmis traumomis vaikams ir kitokiais gėriais... Savo samprotavimuose kalbėsiu apie poligamiją ne kaip apie daugpatystę, bet kaip apie bendrą ūkį (šeimą) iš daugiau nei dviejų suaugusių žmonių, kad ir kokia būtų jų lytis.
52 punktas žemiau.
53. Be to, jei vyras rengiasi stilingai ir seksualiai, tai būtinai pagalvos, kad jis – seksualinių mažumų atstovas.
54. Moterims nereikia mokytis užrišti kaklaraištį.
Continue reading "100 faktų, kad seksizmas gyvas ir sveikas (3 dalis)" »
Gyvenimas be mėsos tikrai ne toks sunkus, koks būtų gyvenimas be ryžių :) Štai vienas patiekalas, kuris visad kitoks, niekad nepabosta ir yra velniškai skanus.
Jums reikės: virtų ryžių (svarbu kad nebūtų sulipę), paprikos, morkos, žaliųjų žirnelių, svogūno, kario prieskonių, druskos, aliejaus, dviejų kiaušinių.
Daržoves supjaustome smulkiais kubeliais, sumetame ant keptuvės, įmušam kiaušinius ir katindami ant vidutinės ugnies - maišom. Suberiam prieskonius, pasūdom. Kiaušinis turi būti nesusiklijavęs, o atskirais nedideliais gabaliukais. Tuomet suberiam ryžius, išmaišom ir tadam! Išskyrus pjaustymą, labai greitai gaminama bei labai skanu.
Feminism is the radical notion that women are human beings. (Cheris Kramarae)
I myself have never been able to find out precisely what feminism is; I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat. (Rebecca West)
Feminism is hated because women are hated. Anti-feminism is a direct expression of misogyny; it is the political defense of women hating. (Andrea Dworkin)
Nėra ir neįmanoma užrašyti tikslios feminizmo sąvokos, kadangi feminizmas turi daug krypčių ir netgi prieštaringų nuomonių. Man priimtiniausias šis variantas, sulipdytas iš kelių:
feminizmas – visuomeninis judėjimas, siekiantis politinės, ekonominės ir socialinės lyčių lygybės.
Kaip ir bet kuriam kitam judėjimui, feminizmui nesvetimos blogybės: vos vos pasikapsčius, mainstream feminizme nesunku atrasti rasizmo, transfobijos, homofobijos, neapykantos motinoms ir vaikams ir t. t. Dėl tokių tendencijų feminizme atsirado įvairūs judėjimai, norintys atkreipti dėmesį ne tik į lyčių nelygybę. Pvz.,
transfeminizmas – feminizmas, kovojantis už visų moterų, įskaitant ir transmoteris, teises;
ekofeminizmas – feminizmo kryptis, siejanti ekologiją ir feminizmą; remiasi mintimis, kad gamtos ir moterų išnaudojimas yra neatsiejami;
womanizmas – juodaodžių moterų judėjimas, siekiantis moterų (ir juodaodžių moterų), o taip pat ir juodaodžių vyrų lygybės. Terminai „black feminism“ ir „womanism“ dažnai vartojami sinonimiškai, kadangi, nors ir nereiškia to paties, dažnai apima tas pačias sferas. Dėl rasizmo feminisčių gretose, kai kurios juodaodės moterys nenori priimti termino „feminizmas“.
O šitą sąvoką norėčiau atsispausdint didelėm raidėm ir pasikabint kur nors matomoj vietoj):
Feminism is a socialist, anti-family, political movement that encourages women to leave their husbands, kill their children, practice witchcraft, destroy capitalism and become lesbians. (Pat Robertson)
Heterosexual Questionnaire
1. Kaip manai, kas sukėlė tavo heteroseksualumą?
2. Kada ir kaip nusprendei, kad esi heteroseksualus(-i)?
3. Ar gali būti, kad tavo heteroseksualumas – tik fazė, iš kurios išaugsi?
4. Ar gali būti, kad tavo heteroseksualumą sukelia neurotiška tos pačios lyties asmenų baimė?
5. Jeigu niekada nesimylėjai su savo lyties žmogumi, kaip gali žinoti, kad tau nepatiktų labiau?
6. Kam pasakojai apie savo heteroseksualius polinkius? Kaip jie(-os) reagavo?
7. Kodėl heteroseksualai(-ės) nuolat bando kitus(-as) įtraukti į savo gyvenimo būdą?
8. Kodėl jums būtinai reikia puikuotis savo heteroseksualumu? Ar negalite tuo užsiimti niekam nematant?
9. Ar norėtum, kad tavo vaikai būtų heteroseksualūs(-ios), žinodama(s), su kokiomis problemomis jiems(-oms) teks susidurti?
10. Dauguma vaikų tvirkintojų yra heteroseksualūs vyrai. Ar manai, kad saugu vaikams būti šalia heteroseksualių mokytojų, gydytojų, kunigų ar skautų vadų?
11. Net esant stipriai visuomenės paramai heteroseksual(i)ų santuokai, skyrybų skaičius smarkiai kyla. Kodėl tiek mažai stabilių heteroseksual(i)ų porų?
12. Kodėl heteroseksualai(-ės) nuolatos pabrėžia seksą?
13. Žinant, kokia baisus yra žmonių skaičiaus perteklius, kaip galėtų žmonija išgyventi, jei visi(-os) būtų heteroseksualūs(-ios)?
14. Ar galima tikėtis, kad heteroseksualus(-i) psichiatras(-ė) bus objektyvus(-i)? Ar nebijai, kad norės patraukti tave į savo pusę?
15. Heteroseksualai(-ės) liūdnai pagarsėję(-usios) dėl savo griežtų stereotipinių seksualinių vaidmenų. Kodėl jūs laikotės įsikabinę(-usios) tokių liguistų vaidmenų?
16. Kariuomenėje esant griežtai pagal lytis atskirtoms gyvenimo sąlygoms, ar heteroseksualumas nėra nesuderinamas su karine tarnyba?
17. Kaip galima patirti tikrą intymumą su kitos lyties asmeniu, kai esate tokie(-ios) skirtingi(-os)? Kaip gali vyras žinoti, kas seksualiai patenkina moterį ir atvirkščiai?
18. Ar nenorėtumėt, kad jūsų fanatiškiausiai(-ios) atstovai(-ės), pvz., skustagalviai arba atgimusieji(-iosios) krikščionys(-ės), būtų santūresni(-ės)? Juk tai pagerintų jūsų įvaizdį?
19. Kodėl heteroseksualai(-ės) – tokie pasileidę(-usios)?
20. Kodėl nuolatos vadinate heteroseksualiais(-iomis) įvairius(-ias) žymius(-ias) gėjus ir lesbietes? Ar tam, kad pateisinti savo heteroseksualumą?
21. Kaip gali tikėti realizuot dievo duotą homoseksualumo potencialą, jeigu apriboji save išskirtiniu, privalomu heteroseksualumu?
22. Panašu, kad laimingų heteroseksual(i)ų labai mažai. Atrasti metodai, padedantys pasikeisti, jei labai nori. Vis dėlto, tu niekad specialiai neapsiprendei būti heteroseksualu(-e), ar ne? Ar kada nors galvojai gydytis ar kreiptis į „Anoniminius heteroseksualus“?
Manau kad mūsų blogas yra būtent ta vieta, kur galima pareklamuoti intymias parodas. Kaip kad buvo pasakyta apie Laisvydės Šalčiūtės parodą "INTYMUMAS" - neturi lyties. Joje galima bus pamatyti darbus, kuriuos menininkė kūrė remdamasi senojo testamento tekstu - Giesmių giesme, tačiau jos darbuose pokalbis vyksta ne tarp vyro ir moters, o tarp dviejų moterų. Tikiu kad ne vienam tikinčiajam šitoks senojo testamento "iškraipymas" gali įžeisti religinius jausmus, tačiau kaip kad teigia menininkė -
Šiuose kūriniuose kvestionuoju stereotipinį visuomenės požiūrį į seksualumą, heteroseksualumą, kaip vienintelę intymumo normą.
Taip pat galima bus išvysti ir instaliaciją "nepakankama nekaltybė", kuri atsispindi autorės apmąstymus apie lyčių stereotipus bei stereotipinę tradicinės šeimos koncepciją, nekaltybės ir kaltės jausmų daugiaprasmiškumą.
Nesu didelė meno gerbėja, tačiau esu didelė gerbėja tolerancijos ir lygiateisiškumo. Nusitempsiu į šią parodą tiek žmonių kiek tik pajėgsiu, jums linkiu to paties. Paroda vyksta 2010.11.10-11.27 galerijoje Kairė-dešinė, Vilniaus grafikos meno centre, Latako g. 3.
Komentaruose nerimsta diskusijos, koks yra populiarusis (ir labai ribotas) grožio supratimas, noriu pasiūlyti keletą pavyzdžių, kaip populiariu supratimu atrodo seksualus vyriškas Helovyno kostiumas:
Kas kartą kai praeinų pro vyrų krizių centrą atsimenu tokį juokingą tyrimą, kuris buvo atliktas siekiant išsiaiškinti, ar tas centras Lietuvoje reikalingas. Vyrų socialinis - ekonominis savęs įsivaizdavimas neatitinka realybės, taip atsiranda savižudybės, bei vyro smurtavimas šeimoje. O vargšai vyrai! Jie verčiami smurtauti, nes jų niekas nesupranta... Aišku Tereškinas galėtų man spjauti į veidą už tokius žodžius, bet mano galva visas tas tyrimas tiesiog aiškina kaip vyrai įsikandę patriarchalizmo, seksistinių vaidmenų ir neįsileisdami egilitaristinio požiūrio į visų pirma darbo bei šeimynines sritis - patys sau kenkia.
Visų pirma - vyrai patys save vertina kaip šeimos pinigų uždirbėjus, bei moterų seksualinius tenkintojus. Viskas. Tai du pagrindiniai dalykai, kuriems jie yra skirti, jų pačių manymu. Kas šiuose skaičiuose negerai? Vyras vertindamas save kaip šeimos maitintoją, nustumia moterį į šalį - kas šeimos galva? Kas?? O kai pasirodo, kad gyvenimas vis labiau verčia dirbti tiek moteris tiek vyrus - va tau ir vyro krizė, nėra jis pats svarbiausias. Kaip vyrai tai kompensuoja - žemindami savo moteris, įvairiomis priemonėmis užkirsdami joms kelią į karjerą, smurtaudami, o paskui vyrų krizių centre atrodydami kaip padėties aukos.
Dėl seksualinio tenkinimo - kas kartą kai perverčiu kokį vyrišką žurnalą, susidaro toks įspūdis, kad vyrai yra skatinami visų pirma pasitenkinti, neretai net atvirai jiems pasiūloma nepergyventi dėl tos savo partnerės - "jeigu jau jinai tiek metų su jumis - matyt esat puikus meilužis". Ir dar - moters lytinis pasitenkinimas be pimpalo nėra įsivaizduojamas. Jeigu kylą klausimų - žr. Sekso sąvoką.
Tyrime stebina dar vienas dalykas - vyrai dažniau išreiškė nepasitenkinimą savo darbais, atlyginimais bei bendravimu su kolegomis, negu moterys, taip pat norėjo daugiau "būti su šeima". Aišku, tie vyrai visur skriaudžiami - ir stiklinės lubos jiems negresia, ir atlyginimai statistiškai didesni nei moterų, o ir karjeros galimybės dažniausiai su šeimos planavimu nesikerta - gimdyti nereikia, vaiko priežiūros atostogų irgi 99% atvejų darbą palieka moteris, kur dar seksualinis priekabiavimas, bei įkalinimas tradiciškai moteriškuose darbuose. Et, gi tikrai moterims geriau, ir ko čia tos feministės vis rėkia? Moterys tik sėdi namie su vaikais ir nieko nedaro, o vyrai nugaras darbuose lenkia, tai kaip nenorėsi "daugiau laiko praleisti su šeima" ?
Taigi nors šitoks tyrimas atliktas prieš 8 metus, aš nematau, kad kas būtų pasikeitę - tradiciškai moteriški bruožai vyruose vis dar nėra kultivuojami, jie vis dar auginami "boys will be boys" maniera, jie vis dar įsivaizduoja esą "moterų tenkintojai NR.1", o bet koks jų emocionalumas bei dvasiškumas gan greitai nurašomas kaip "gėjiškas" arba geriausiu atveju "ne vyriškas". Būtų įdomu sužinoti bent jau kiek moterų bei vaikų buvo apsaugota nuo smurto šeimoje šių krizių centrų dėka. Man norisi tikėti, jog kai smurtautojas yra nukreipiamas į tokį centrą, jame jis yra traktuojamas, ne kaip padėties auka, o kaip smurtautojas.
O kaip jums atrodo, kur šiandiena labiausiai pasireiškia vyro vaidmens krizė? Ar tai homoseksualumo "grėsmė" ir "propagavimas" ant kiekvieno kampo? O gal tai nepasiekiamas tobulo vyro įvaizdis, kišamas žiniasklaidos (tiems kas juoksis, dėl "tobulo vyro įvaizdžio" - oj, čia ne mano mintis žinokit, o didelio sociologo (mano galva daugiau vyrų sau jaučiasi tobulesni nei ištikrųjų yra, ko nepasakyčiau apie moteris))? O gal tai feminizmas norintis pakeisti visus planetos vyrus į mažus pūkuotus zuikučius?
Traukiu dar vieną archyvinį postą (o jie greitu metu ir nesibaigs), nes kad ir prieš kiek laiko jis būtų rašytas, dvasinis nėštumas visada aktualus.
atviras galas toliau supažindina visus(-as) su nepripažintais genijais. Ne tas žodis, kaip susidomėjau, kas yra dvasinis nėštumas. Aktualiausias klausimas – ar galima dvasinio nėštumo atveju pasiimti nėštumo (gimdymo) atostogas. Jei taip, aš esu garantuotai dvasiškai nėščia. Žinoma, jeigu už dvasinio nėštumo dvasines atostogas SoDra mokės tikrais, o ne dvasiniais pinigais. Kiti ne mažiau svarbūs klausimai: ar dvasinio nėštumo metu patiriamas dvasinis venų išsiplėtimas, dvasinės strijos, padažnėjęs dvasinis šlapinimasis ir dvasinis hemorojus? Ar galima nepageidaujamo neplanuoto dvasinio nėštumo atveju atlikti dvasinį abortą?
Norėdama daugiau sužinoti apie šį svarbų, mokslininkų pripažįstamą reiškinį, nusprendžiau pagooglinti. Buvau šventai įsitikinus, kad nieko nerasiu, bet aš labai klydau. Panašu, kad per gerai galvoju apie žmones.
Aleksandras Žarskus IŠ DANGAUS NUSILEIDAU (daugiau paskaičiaus, sakyčiau, kad iš medžio iškrito, bet ką jau čia) (nebėra linko, bet panašu, kad ir čia galima rasti tą pačią naudingą informaciją):
Galima sakyti, kad būsimo žmogaus sielos dvasinės struktūros prieš pradėjimą yra prisijungusios prie savo tėvų energetinių – informacinių laukų ir „persirašinėja” iš savo būsimųjų tėvų bei mokosi to, kuo jie gyvena. Tai labai sena išmintis, kurią iš naujo atranda modernusis mokslas.
Štai kodėl į klausimą, kada reikia pradėti auklėti vaiką, vienas žymus pedagogas atsako, jog tai daryti reikia devynis mėnesius prieš gimstant jo motinai.(…)
Vydūnas apsakyme „Pirmieji jaunavedžių gyvenimo metai” aprašo, kaip jaunieji, daugiausia nuotakos, jautusios, kad yra dar nepasiruošusi priimti naują gyvybę, pastangomis, metus susilaiko nuo sueities.(…)
Musulmonų kraštuose tvirtai tikima į ragadą arba į miegantį vaisių. Ragadas — tai pradėtas, bet užmigęs įsčiose vaisius, kuris gali miegoti net iki septynerių metų. Šis tikėjimas toks stiprus, kad kartais apsaugo moterį nuo bausmės už neištikimybę ar sanguliavimą, už ką musulmonai baudžia labai griežtai. Pvz., moteris, kuri pastojo po skyrybų, gali teigti, kad ji dabar nešioja vedybinio gyvenimo metu pradėtą vaiką, kuris iki šiol miegojo.
This page contains all entries posted to Do you fucking mind us?! in November 2010. They are listed from oldest to newest.
October 2010 is the previous archive.
December 2010 is the next archive.
Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.
Recent Comments