May 24, 2011

Sluty slut!

Ar jau girdėjote apie "Slut walk"? Gavus pasiūlymą paorganizuoti tokio pobūdžio renginuką ir pas mus pirmiausia skeptiškai nužvelgiau pavadinimą. Rimtai? Slut walk?

Šiuo metu ruošiuosi savo magistriniam darbui apie lytinių nusikaltimų aukų antrinę viktimizaciją ir tokios iniciatyvos kaip pirštų į akį mano šios savaitės top skaitiniams!

Victim-blaming is everywhere; it affects everyone. When a transgender person is attacked, victim-blaming says, ''Well, they shouldn't rub it in people's faces''; when a sex worker is attacked, victim-blaming says ''occupational hazard''; when a young girl is sexually assaulted by a sports star, victim-blaming says, ''She knew what she was getting herself into.'' Victim-blaming says that survivors of rape and sexual assault were ''asking for it''. Enough's enough.


Continue reading "Sluty slut!" »

May 23, 2011

Man Candy Monday: Alan Cumming

Continue reading "Man Candy Monday: Alan Cumming" »

O tai kur ta apokalipsė?

Nežinau, kaip jums, bet man pradeda atrodyti, kad pasakyti giminėms, kaimynams(-ėms), mamai ir visam snukiaknygės f-listui, ką iš tikrųjų apie juos(-as) galvoju, nebuvo tokia jau gera mintis. Niekaip nesuprantu, kodėl neprasidėjo pasaulio pabaiga. Juk tai nebuvo kažkokio su įsivaizduojamais žmogeliukais besikalbančio mužikėlio sapalionės, o aiškūs matematiniai paskaičiavimai. Įsitikinkite patys(-čios): pasaulinis tvanas įvyko lygiai prieš 7000 metų. Kadangi dievo 1 diena yra lyg 1000 žmonių metų, todėl apokalipsė turi įvykti praėjus 7 dienoms po tvano. Tiksli data nustatoma pagal nukryžiavimo datą - 33 mūsų eros metų balandžio 1 d. Nuo 33 m. balandžio 1 d. yra lygiai 722500 dienų, o 722500 = 5 * 10 * 17 * 5 * 10 * 17, visi skaičiai yra labai svarbūs krikščioniškoje mitologijoje. 5 simbolizuoja atgailą, 10 - išbaigtumą, 17 - dangų. Matematika paprasta ir aiški, net neįsivaizduoju, kur čia galima padaryti nors menkiausią paklaidą. Radau keletą versijų, kaip galima paaiškinti neįvykusią apokalipsę. Biblijoje aiškiai pasakyta, kad niekas nežinos, kada pareis jėzus. Kadangi data buvo nusakyta tiksliai, dievas buvo tiesiog priverstas pasaulio pabaigą atidėti. Aš turiu kitą teoriją. Ši diagrama nusako jūsų šansus būti paimtiems(-oms) į dangų. Mano nuomone, 'rapture' įvyko, tiesiog neatsirado nė vieno(-s) krikščionio(-ės), kurie(-ios) būtų laikęsi visų dievo nurodymo. Pvz., gal koks teisingai mąstanti(s) pilietis(-ė) ir mylėjo savo artimą, bet tai jam(-ai) sutrukdė užmušti akmenimis sekmadienį dirbusį(-ią) kaimyną(-ę), ir t. t.

Continue reading "O tai kur ta apokalipsė?" »

May 19, 2011

Sudie, mielosios ir mielieji


Jau turbūt visi(-os) žinote, kad šį šeštadienį ir vėl pareina Jėzus. Pateikiu išankstinę sekmadienio su dievu rubriką, kadangi daugiau progų nebebus. Tuo pačiu pasidalinsiu viskuo, apie ką nespėjau parašyti. Ach, koks klastingas gyvenimas, galvojau, turėsiu dar daug sekmadienių su dievu...

Istorija iš gyventojų surašymo.
Surašinėtojas: - Kokiai religinei bendruomenei priklausote?
Aš: - Aš ateistė.
Surašinėtojas pažymi anketoje "Kita" ir įrašo "ateistų". Taigi, nuo šiol esu išdidi religinės ateistų bendruomenės atstovė. Įdomu, ar daugiau bus tokių. Tas, kas nepramiegojo susirašymo internetu, pasakojo, kad buvo galima rinktis "jokiai". Tai gal ir šiek tiek geriau, bet irgi ne idealus variantas, nes "ateistas(-ė)" ir "nepriklausanti(s) jokiai religinei bendruomenei" visgi yra du skirtingi dalykai. Visi(-os) ateistai(-ės) nepriklauso religinėms bendruomenėms, tačiau galima nepriklausyti jokiai religinei bendruomenei ir nebūti ateistu(-e). Savęs pateikimas ateiste(-u) parodo tavo aktyvų požiūrį į religinę propagandą. Man šitas įvykis yra puikus katalikų diktatūros pavyzdys. Anketoje net nėra žingsnio "ar priklausai religinei bendruomenei". Savaime suprantama, kad priklausai, klausimas tik kokiai. Ir taip turime 80% katalikų valstybę, nes žmonės, paklausti(-os), kokiai priklauso, bus linkę(-usios) atsakyti konfesijos pavadinimu, o ne susimąstyti, ar išvis priklauso. Ir kam mąstyti, kai už juos(-as) jau iš anksto nuspręsta.

Continue reading "Sudie, mielosios ir mielieji" »

May 11, 2011

Verčiu iš seksizmo į lietuvių

Kaip jums patiko mano 18 patarimų, kaip tapti tikru vyru? Gal pasirodė truputuką seksistiški? O gal vienodai įžeidžiantys tiek vyrus, tiek moteris? O kaip jums patinka 18 patarimų, kaip tapti tikra moterimi? Gal matote keletą panašumų? O gal 18?

Kiek man žinoma, mano patarimais nė vienas vyras nepasinaudojo ir tikru vyru netapo, liko tiesiog vyrais. Palengvinsiu dalią moterims ir išversiu straipsnį į lietuvių kalbą, kad neliktume tiesiog moterys, o taptume tikromis moterimis.

Vyrams patinka seksas. Taip pat jiems patinka moterys, kurios mėgsta seksą.

Visi vyrai yra heteroseksualūs siseksualūs pisliai.

Tačiau šie patarimai – tikroms moterims, kurios kasdien pagalvoja ne tik apie seksą...
Moterys apie seksą negalvoja ir juo nesimėgauja. Tai daro tik kekšės.

Nelepinkite vyro maistu prieš meilės aktą, nes nuo sotaus valgio jis aptings, taps mieguistas ir apatiškas, o kraujotaka sustiprės pakeliui į skrandį, o ne ten, kur iš tikrųjų reikia.(...)Pasistiprinimui prieš seksą geriausiai tinka jūros gėrybės ir kai kurie kiti afrodiziakai.

Ėdalu visada turi rūpintis moteris. Tai jos darbas. Juk ji - moteris.

Continue reading "Verčiu iš seksizmo į lietuvių" »

May 6, 2011

18 patarimų, kaip tapti tikru vyru

ATNAUJINTA 05/11: patarimai yra 18 patarimų, kaip tapti tikra moterimi variantas vyrams. Nuoširdžiai tikiuosi, kad niekas man netyčia nepriskyrė jų autorystės - ačiu, bet man jos tikrai nereikia. Atsiprašau visų vyrų, kurie jais besivadovaudami nesėkmingai bandė tapti tikrais vyrais.

Vyrams patinka seksas. Taip pat jiems patinka moterys, kurios mėgsta seksą. Tačiau šie patarimai – tikriems vyrams, kurie kasdien pagalvoja ne tik apie seksą...

1. Nelepinkite moters maistu prieš meilės aktą, nes nuo sotaus valgio ji aptings, taps mieguista ir apatiška.

2. Pasistiprinimui prieš seksą geriausiai tinka jūros gėrybės ir kai kurie kiti afrodiziakai. Pavyzdžiui, visiems žinomas Kazanova tiesiog dievino austres. Taip pat geras patiekalas – pieno kokteilis su šviežiais vaisiais ar uogomis, sumuštiniai su ikra, įvairios daržovių ir vaisių salotos, taurelė gero konjako ar vyno taurė, žalia ar mėtų arbata ir panašiai.

3. Tikras vyras visados žino, ko nori mylima moteris. Greičiausiai jis tai intuityviai jaučia ar spėja. Be to, tikras vyras niekados nestokoja seksualinės patirties. Žinia, seksas baigiasi lovoje, o prasideda... nuo minties apie jį.

4. Tikras vyras moterims duoda tai, kas joms labiausiai patinka: apiberia ją bučiniais, glamonėmis, atsižvelgia į jos norus, bet nebūna įkyrus net ir asmeniniuose santykiuose. Pavyzdžiui, niekados neatakuoja jos telefono skambučiais, nereikalauja dėmesio, nelaukia dovanų, neprašo atnešti kavos puodelį į lovą. Patys tampriausi ryšiai – nematomi.

Continue reading "18 patarimų, kaip tapti tikru vyru" »

May 5, 2011

Tavo vertė - tik tau ant veido

Įkalbėjot :P

Ką makiažas pasako apie moters charakterį?

Pasirodo, moterys gali nesidažyti dėl daugelio priežasčių. Kaip malonu, kad pripažįstamas moterų įvariapusiškumas. Tos svarbios priežastys? Odos ligos ir alergija. Hm. Nuo kada 2=daug? Ech, ne tokios mes įvairiapusiškos, kaip galvojau... O štai "jeigu kosmetikos atsisakoma be regimų priežasčių, galima teigti apie žemą savivertę." Taigi, jeigu norite ryte ilgiau pamiegoti, jeigu jums gaila laiko ir/arba pinigų paviršutiniškiems dalykams, jeigu nenori vaidinti dirbtinio "moteriškumo" spektaklyje, jeigu gaila mėtyti pinigus, jeigu laikote save gražia be dirbtinių papildų, visa tai reiškia, kad turite žemą savivertę. Visąlaik galvojau, kad tai, jog valgau tiek, kiek nori mano pilvas, nebėgu į tuliką išvemti pietų ir laikau save gražia be pusės kilo blynų tešlos ant snukio, kaip tik rodo mano sveiką savigarbą. Akivaizdu, jog nesu "moteriškumo šalininkė". Gerai, kad galiu dėl to kaltinti ne save, o savo motiną, ji kaip visada dėl visko kalta.
Sveika mityba, sportas, patogūs rūbai ir apavas, streso vengimas, geras išsimiegojimas nėra rūpinimasis savimi. Bent jau moterims. Moteris rūpintis savimi gali vieninteliu būdu: šiūpeliuodama kancerogenus sau ant veido ir viso kūno, tuo pačiu džiaugsmingai prisidėdama prie gyvūnų kankinimo, gamtos niokojimo ir žmonių išnaudojimo.

Vyriškame kolektyve dirbančios moterys kartais pamiršta apie „koketę viduje“ ir kartais netgi naudoja unisex kvepalus.

Continue reading "Tavo vertė - tik tau ant veido" »

Ketvirtadienio vaizdeliai: Mamika

Norėdamas pralinksminti savo vienišą depresuojančią 91-erių metų močiutę, jos anūkas fotografas surengė fotosesiją su kostiumais.

mamika

Continue reading "Ketvirtadienio vaizdeliai: Mamika" »

May 4, 2011

Spalvota dėžė

Reklamos neigiamos ir teigiamos pusės aptarinėjamos nuolat, tačiau įdomiausia reklamoje yra tai, kaip idealiai ji atspindi visuomenę. Kaip tikra lietuvė šventes praleidau televizijos fone. Smegenų plovimo mašinos namuose neprilaikau, bet panašu, kad nuo praėjusio karto, kai ją mačiau, niekas nepasikeitė. Lietuvos televizijos vis dar vieningai rodo reklamą. Vis dar apie tą patį:

- apie skalbimo miltelius. Skalbia moterys ir tik moterys. Kaip jums patvirtins bet kuri reklama, būtent tas reklamuojamas produktas pašalins bet kokias dėmes bet kokioje temperatūroje. Deja, visi jie turi vieną ir tą patį šalutinį efektą: kartu su dėmėmis pašalina ir vyriškumą, todėl kiekvienam vyrui skalbimo miltelių dėžę ar skalbyklę rekomenduojama apeiti mažiausiai 1 m atstumu. Ypatingai sužavėjo reklama apie "pirmą": pirmasis makiažas (maža mergaitė visa išsiterliojo lūpdažiu), pirmoji sriubytė (berniukas valgo), pirmasis susižavėjimas (berniukas žiūri į praeinančią mergaitę). Be abejo, kad lūpdažiu išsiterliojo mergaitė. Juk ji - mergaitė!!! O tai reiškia, kad ją natūraliai traukia prie dekoratyvinės kosmetikos. Taip gamta surėdė. Nors aš pažįstu daugybę žmonių, kurie(-ios) yra pasidarę(-iusios) tokį makiažą, nes nė viena(s) vaikas nepraleis progos piešti kažkuo ryškiu ir spalvotu, bet parodyti per televiziją mažą berniuką (arba tiesiog vaiką, neakcentuojant lyties), išsiterliojusį lūpdažiu būtų akivaizdi 'gay agenda'. Be abejo, kad berniukas ragauja pirmąją sriubytę. Mergaitės nevalgo - tai gadina figūrą. Be to, joms neliktų laiko dažytis. Be abejo, kad pirmąjį susižavėjimą patiria berniukas. Mergaitei parodyti romantiškus jausmus būtų nepadoru, dar paskui užaugs kokia kekše. O be to, visi(-os) žinom, kad moterys tiesiog arba duoda, arba ne, koks dar ten susižavėjimas. Gaila, kad "pirmieji" baigėsi ikimokykliniame amžiuje. O juk galimybės tokios beribės: pirmosios sukraujuotos kelnės, pirmasis... kaip būtų lietuviškai "dry humping"?, pirmoji apvemta D&G palaidinė, pirmasis kūdikio aptriestas/apraugėtas rūbas, pirmasis senatvinis šlapimo nelaikymas... Ir daug kitų pirmųjų potyrių, kuriems neabejotinai reikėtų skalbimo miltelių.

Continue reading "Spalvota dėžė" »

May 3, 2011

Antradienio terminologija: QUILTBAG & FABGLITTER

QUILTBAG - Queer/Questioning, Undecided, Intersexed, Lesbian, Transgender, Bisexual, Asexual, Gay.

FABGLITTER - Fetish, Allies, Bisexual, Gay, Lesbian, Intersexed, Transgender, Transsexual Engendering Revolution.

Truputį didesni skėčiai už LGBT.