« Chongwa!Chongwa! Noriu šito žaislo! | Main | everything was beautiful and nothing hurt 1922-2007 »

eismo dalyviai vs. eismo dalyviai

kai pamačiau, kad atsakydamas į Nerkos postą ir komentarus prirašiau pusę ekrano, ėmiau gailėt ir perkėliau čia. paskaitykit pirma ten, paskui grįžkit :)

aš, kadangi šiandien vairuotojas, tai galiu pasakyti, kad dauguma kėglių yra šikniai ir jų elgesio gatvėje motyvacija, matyt, kyla iš neišreikštinės baimės ir agresijos visų kitų eismo dalyvių atžvilgiu :) o dviratinykai mėgaujasi savo vikrumu, tuo pačiu nepamiršdami minėtosios baimės ir agresijos ir jaučiasi kiek galingesni prieš automobilius, tuo sukeldami dar daugiau chaoso. :)

vakar ar ryt, kai buvau/būsiu vėl dviratinykas, tai galėsiu pasakyt, kad vairuotojai yra kretinai skarbonkėse, kad jie mano, kad jų bybys pailgėja per mašinos ilgį ir visi kiti gali apsišikt aukštielninki.

finale, manau, kad visiems visiems dera sugebėt valdyt visas transporto priemones, kad geriau suprast kitus eismo dalyvius. važiuodamas dviračiu visada stengiuosi pamoti vairuotojui, kuris elgiasi padoriai/pagal eismo taisykles, iš dėkingumo ir biškį tam, kad sukurt jam teigiamą refleksą: "dviratinyką pamylėt zjb! pėstyjį pamylėt zjb! mane nuo to apima šiltas ir mielas jausmas!"

kas vairuojat, gal suprantant tą jausmą, kai pro šalį neatsargiai chujarina dviratis, o tau pautai iš strioko pakyla iki smakro, nes jis atrodo toks trapus šūdelis palygint su tavo geležine dėže ir kaip, bliat', baisu jam nieko nepadaryt, kai jis taip chujarina neįsikirsdamas į eismo situaciją.

pėstįjį perėjoje praleist yra svarbu ir būtina, o pėsčiajam perėjoje tuos, kuriems per arti sėkmingai stabdyt praleist irgi būtina ir būtina abiems siekt akių ir kt. neverbalinio kontakto, pasimojuot, ačiū!, pasišypsot, mažint tą svetimumą ir konfrontaciją. ir vienas, ir kitas turi reikalų, gyvenimų ir vyksta ten kur jam reikia.

o dar aš stengiuosi praleist autobusus ir troleibusus, nesvarbu, kaip pats krutu: mašina, dviračiu ar pėsčias. nes -- aš vienas, o jis veža dvidešimt. jis kietesnis :) be to, jo skardos gerokai storesnės :)

atsiprašau už keiksmus čia esančių bet kurios lyties damočkų.

Comments

vat kai chia taip pavarei tai niekur nesigyriau bet tiesa sakant man tai irgi gal tik pora situaciju buvo kur kazhkuris (mano manymu jis, jo - galbut ash)buvo kaltas del incidento. bet ish esmes vairuotojai pakankamai gerai elgiasi su manim ant dvirates. faktas kad daug ir geru dvirachio taku dar pagerintu visa situacija.

Taip taip, aš visiškai su jumi sutinku. Bet turiu paaiškint, kad per n metų važinėjimo dviračiu Vilniaus gatvėmis, tai buvo pirmas toks nutikimas, kai tikrai vairuotojas buvo 100% neteisus. Važiuodamas mašina, aš taip pat dažnai su tokiais susiduriu ir tikrai jokio respekto jiems nejaučiu. Tokie kelią pavojų kiekvienam, ar jis būtų dviratininkas, ar sėdėtų už mašinos vairo. O kitais atvejais, stengiuos būt toks kaip ve ;}

šiaip situaciją vilniaus gatvėse tikrai nėra bloga, mane vieną kartą nepelnytai nuskynė, bet buvo gan tamsu ir jis suko iš šalutinės manęs nepastebėjęs, dar gal pora bybyių yra pakirtę gatvėj, bet šiaip tai vilniaus vairuotojai visai draugiški.

bet vat kas mane siutina, tai malaletkos ant mopedų, kur varo dviese ant dybų pastatę antra eile ir dar prieš žiedą ir dar iš paskos mašinai važiuojant. durniai.

Mažint svetimumą ir konfrontaciją! Iš tikro toks geras jausmas, kai praleidi pėstįjį, o jis belekaip atsidėkoja.. ar linkteli galvą ar šypteli ar kilsteli ranką. Lygiai taip pat smagu, kai susipranta du vairuotojai, ir visai prigijęs tas avarinio pamirksėjimo naudojimas padėkojant. O dar motociklistai visada sveikinasi, kažkaip kilstelėdami ranką..aš tai dar taip nemoku.. bo baisu vairą paleist..Bet apie mane turbūt galvoja..nemandagus suka..Tai dabar stengiuosi..su motopyrdom treniruojuosi.. bet tie tai nesupranta..Na bet nieko..Übung macht den Meister.. va..
O dar.. dviratininkai galėtų pradėti važinėt su šalmais.. nekrūta..negražu..bet tai gal bent auto/moto transporto priemonių vairuotojam "pautai iš strioko ne taip aukštai pakiltų" .. Ir išvis, kodėl aplinka turėtų saugoti/s tave/s, jeigu tu pats nesisaugai. Leki, nežiūri, lendi, rizikuoji..tai pats kaltas, tai ir bandyk kad nori savo kiaušo išsitaškymo atsparumą.

manau reikia skatinti ABIPUSĘ pagarbą. nes realiai neturime mes dviračių kultūros jokios. dviratininkai sėkmingai važiuoja, kur nori kaip nori ir neretai užmiršta apie dviračių takus. kuriuos taip pat labai sėkmingai ignoruoja pėstieji ir automobilių vairuotojai. pamačiau, kad visai smagu akcijas daryti, tai bandysiu per atostogas kažką sugalvoti, kaip atkreipti žmonių dėmesį į šitą reikalą. gal kas minčių turit?

baisu

bet fuck, vis tiek masinos gi jos blogesnes, ar ne? ;)
del vietos, del tarsos, del greicio ir zalos.
kam mieste, kur yra viesasis transportas (ir dar tokiam nedideliam, kaip Vilnius) kiekvienam po masina? nes reikia ir kruta? bet realiai?
realiai gi ju reikia tiem, kad dirba/vezioja su jais daiktus, nu ir pankam dar reikia aparatui veziotis ;)))