March 26, 2014

politics // doktorantų stipendijos 1993-2014 m.

šildymo sezonas tuoj pasibaigs ir šiemet jo highlight'as buvo lenkmečio laikų radiatoriaus trūkimas prie -20, o ne smalsavimai apie vilniaus energiją. šios žiemos profaniškas pasvarstymas bus apie stipendijų skaičiavimo keblumus, kuris prasidėjo kaip komentaras ugnės įrašui apie phd duoną, bet baisingai išsiplėtė. man įdomus klausimas - kodėl stipendijos yra tokios, kokios yra, ir kas už tai atsakingas.

doktorantų stipendijos, kaip ir visų kitų studentų, yra pririštos prie BSI, bazinės socialinės išmokos (taip buvo pervadintas kitas rodiklis, MGL - minimalus gyvenimo lygis). šiuo metu taikomas koeficientas 8,3*BSI pirmais studijų metais ir 9,6*BSI antrais-ketvirtais studijų metais.

BSI Lietuvoje šiuo metu yra 130 Lt ir praktiškai nesikeičia nuo MGL įvedimo 1998 m. 2000-2006 ji sudarė 125 Lt, nuo 2007 - 130 Lt*. such improvement! toliau labai norėčiau pacituoti kokį nors suprantamą infliacijos rodiklį, bet tokio, deja, neradau. statistikos departamentas pateikia** vki, kuris per visą tą laikotarpį keičiasi nežymiai, ir skvi kuris keičiasi gan ryškiai, bet koks tarp jų skirtumas greitu būdu suvokti nepavyko. bet iš principo sveikas protas sako, kad kainos nuo 1998 m. labiau augo, nei krito. būtų logiška, kad bėgant metams arba kiltų pati BSI, arba didėtų stipendijoms taikomi koeficientai, ar ne?

Skaityti toliau...

February 15, 2014

life // код хонем

buvo dvidešimt pirmas amžius ir penktadieniais aš nekęsdavau žmonių.
bičiulis L man pasakė: nueik pacheckint.
susiraukiau, įsidėjau knygą ir nuėjau chekinti vietos, kuri yra baras, kolonijos baras.
baras vadinasi šuo, o baro šuo yra vardu baras. baras šuo yra dvarfų baras iš europalečių, zingerio siuvimo mašinų ir šuns maisto skarbonkių.
pirmą bokalą skaičiau knygą, antrą bokalą baras atsiskleidė, trečią bokalą gėriau su šeimininkais ir mėgau žmones. nuo tos dienos tempiu barui dovanų knygas ir kamštelius su šunimis, išsinešu kišenėj po du buketus gėlių, nerašau markeriu ant tuliko sienos, geriu į skolą ir prisimenu geriau už šeimininkus, be penkių minučių zelionaja toska.
kaip estrella negra* mane sugadino tiek, kad nebegeriu mieste kavos, taip baro šuo pilstoma ipa** mane sugadino, kad nebegeriu mieste alaus, visi saugūs defaultai ir tūsų gatvės gaudesys tapo beprasmiški.
- sugalvojau vardą dukrai: bus rizla, - sako baro lankytojas, klejojančia akimi atradęs bare paslėptą atsarginį pakelį popieriukų.

mieli draugai, kas ateisite pas mane išgerti, jei vasarą prižiūrėsiu kolonijos aludę?

* last minute deal available! be quick!
** žinoma prieš tai mane sugadino brewdog ipa, bet tai kita istorija.

January 22, 2014

politics // fire and ice on the streets of kyiv - angliškai

sharq pasidalino linkais, skaitantiems angliškai:

January 20, 2014

politics // fire and water on the streets of kyiv

vienas pažįstamas tyrinėja protestų politiką. sako, "viskas būtų kitaip, jei važiuočiau ten, kur viskas realiai vyksta ir patirčiau tai iš tikrųjų." ar reikia pridurti, kodėl jis teisus?

jeigu turėčiau prietelių kieve, sirgčiau už juos. medijuota patirtis stipriai retušuoja emocinę protesto dimensiją, tą betarpišką baimės ir liūdesio atsvarą, kuri, mano galva, yra svarbiausias dalykas.

tai, kas dabar vyksta ukrainoje ir įdomu, ir visiškai beviltiška. kol klausi, "kova prieš ką?" - viskas aišku kaip šachmatų lentoj. jei pagalvoji "kova ką?" - logikai labanakt. ("eurointegracija" my ass, turint omeny jos sąlygas ukrainos atveju ir potencialius rezultatus dešimčiai metų į priekį). kokia yra gudri alternatyva esamam status quo? atsakymas - nepaaiškintoj, neapgalvotoj tuštumoj. panašioj, kokią jaučiu savo tėvų kartai, kuri dalyvavo įvairių (dabar jau post-) sovietinių valstybių sąjūdžiuose, bet nepagalvojo ir iš anksto nepasiruošė namų darbų apie tai, kas bus paskui. "iš kur mes galėjome žinoti?" teisinasi jie. bet gi ką darė krūva protingų žmonių, galų gale - krūva protingų žmonių, išeivijoje dirbančių mokslininkais ir įvairiausių sričių ekspertais? galios žaidimuose tarp nihilistų ir idealistų nėra trečio dėmens. sumanaus patternų atpažinėjo, makro lygmens coolhunterio.

jei visgi norisi kaboti medijose ir medituoti tuštumą, 2014-ais tam yra visos sąlygos:

dienos highlight'ai: molotovo katapulta (turi nuosavą twitterį); paintball'o mėgėjų kuopa; specnazo pareigūnai, norintys į kitą pusę; minus vienuolika, šiaurinis vėjas. ir atskiras žanras - automaidanas.

September 6, 2013

life // estrella negra ir kiti

fucking future trade markets, how do they work?

jeigu turėčiau jūrinį konteinerį kavos, pasistatyčiau kieme, šalia dyzeliu varomo kepimo ir malimo cecho, su trapia ir nedokumentuota darbų sauga. praeivis galėtų ištiesti ranką į rūsio langą ir gauti vienintelį pasiūlymą - killer espresso, all complete with a glass of sparkling water.

jeigu turėčiau 50000 jūrinių konteinerių kavos, jų užtektų sukelti pasaulinei katastrofai. 21 amžiaus vilniaus tvanas nuneštų viską, kas nyku. čia kai užaugsiu.

na o kol kas turiu pusę bagažinės kavos tiesiai iš skladuko berlyne. skladukas berlyne turi problemų su tiekimu, tų pačių visiems žinomų problemų - savaičių savaites neateinanti siunta iš hamburgo. nėra kito pasirinkimo, tik ištuštinti skladuką galutinai ir pasiimti viską, kas liko. išėjo į pliusą, nes tarp visko buvo ir nematytų rūšių, kurių nepardavinėja internete.

pavyzdžiui, estrella negra. blizga pupos rudeninėj saulėj, riebios paliest.
- tu ką, padėjai virt kavą ir išėjai praustis? - ne, aš tik trumpam atsidariau stiklainį ir jį uždariau, bet namai tuoj pat bezbožnai užsikvepina. nuo pernai metų nuosavo kepimo taip nedžiugino kava. kai šviežumo, kai skonio, kai stiprumo. įdomu. labai įdomu.

jeigu jums irgi įdomu, parašykite man emailą arba atviruką.

April 27, 2013

xperience points // kaip rašyti cv ir gauti kvietimą į pokalbį?

nepamainomas konsultantas Zigmas Pumėnas kartais konsultuoja įmones, priimančias į darbą entry-level skautus, kuriuos galima būtų apmokinti ir išauginti į gudrius, reikalingus ir gerai apmokamus kolegas. tuomet Zigmas Pumėnas gauna daug laiškų su CV ir juos įdėmiai skaito, filtruodamas ką kviesti į pokalbius. Zigmo filtrus ištveria maždaug kas šeštas arba septintas darbo ieškotojas - mažoji dalis. juokinga arba liūdna čia yra štai kas. tam, kad Zigmas pakviestų į pokalbį, nereikia nei baigto aukštojo, nei ilgametės patirties, nei penkių užsienio kalbų. viskas daug paprasčiau.

Skaityti toliau...

life // all hunches and habits

vėlų penktadienio vakarą turiu ant rankų dokumentų paką - suruoštų, pasirašytų, skubių dokumentų - o adresatui neprisiskambinu. just a hunch, kur jį būtų galima rasti. gylyn į juodą skrybėlę, pirmyn į miestą. tamsų, prastai pašviestą ir patvinusį neatsakingais triukšmadariais.

kirtus aikštę ima žaibuoti ir griaudėti. ties sankryža į tūsų gatvę jau šiltai ir sočiai lyja. just a habit, šitam kurjeriui dar reikės sausų kojų. gylyn į artimiausią barą. vienas iš tūsų gatvės barų, sausakimšų užkaborių kratinys. ketinu išsmukti į vidinį kiemą, kur galima nukirsti gatvę po stogu.

neprireikia.

- hello courier - sako adresatas.

alaus? alaus. what a delivery. kačin.

March 12, 2013

links // dešimtis

kažkur tarp čia ir čia,
šitai blogosferai
tyliai suėjo 10 metų.