« freenigma: encryption for any webmail | Main | XXXI »

Jonas Mekas vs Vilniaus miestas

v0.1

"Vilniuje bus kaupiama ir eksponuojama Jono Meko ir Jurgio Mačiūno kūryba" giriasi Vilniaus miesto savivaldybė, kuria viešąsias įstaigas ir kitaip rodo visapusišką savo paramą ir palaiminimą. Gi prieš septynis metus tokiai pačiai Vilniaus miesto savivaldybei tas nebuvo taip aktualu: užupio kino centras jau buvo ir sutaręs bendrarbiaut su Antologija, tačiau miestas nesugebėjo tiesiog skirti pastato.

Na, gerai, kad bent dabar.

Dar yra "Jono Meko Kino Centras", pusamžių intelektualų tarpsluoksnis, keturiasdešimtmečiai ieš-menininkai, kurie jau suinteresuoti ne sprogimu, bet vardo darymu ir pinigų srautais. Kurie jau porą metų nesugeba pasidalinti su "Meno Avilio" chebra Antologijos filmų DVD kopijomis. Taip, JMKC padarė tą puikų Jono Meko filmų festivalį 2005-ais, o kas toliau, a? Tylu. Sėdėjimas ant lobio ir laukimas kol ateis pelningi lobių ieškotojai?

Visi blogi? Aš prieš visus? Ot, ne.

Šioje vietinio meno paveldo santa barbaroje, aš esu už Meno Avilį. Už jaunimą, kuris kala į klyną, kuris daro filmų festivalius, nes juos veža tie filmai, kuris daro Mediateką, kadangi matė kaip 1970-aisiais NY filmininkai padarė savo Sinemateką, nes juos irgi vežė filmai, kadangi jie irgi yra tie kino palestiniečiai, kuriuos tik supančiotų miesto parama ir valdiški pinigai.

Nesuvedu visko iki galo dar ir pats sau, mintys dar susipurtys, to be commented, to be update, to be acted upon.

naudotos paieškos: vizualiųjų menų centras, jonas mekas vilnius, užupio kino centras, "jono meko kino centras"

Comments

Ar galima patiketi ideja, kuri "gimsta" atejus pinigams, ar galima patiketi ideja, kuri "gimsta" pries rinkimus, ar galima patiketi ideja, kuri "gimsta" del valdzios. Ar Jus tikite Savivaldybes Jono Meko vizualiuju menu centru? Tai tik klausimas. Meno avilio Mediatekoje ziurimi filmai kiekviena diena. Tuom as tikiu, nes maciau savo akimis. Ir filma ziurejau.

Un saludo desde España