« gabaliukas poezijos dienai sušildyti | Main | ką daryt su tankais »

knygos, madingai ir nemadingai

Vika, pajutau, kad per daug jau su tuo komentaru išsiplėčiau... davai, čia :)

vien dėl *tų* knygų -- o nėra nė trupučio, tokio apmaudo/pavydo, kad ten viskas gražų ir pasidaro, o čia nichuja ir nebesmagu dėl to? nemoku pasakyt.

o Murukami -- any good? kadaise SPb vis žiūrėdavau į krūvas ru išleistų jo knygų ir kažkas vis neleisdavo išleist tų kelių rublių, gal tų knygų per daug ir per gražiais viršeliais buvo, paaštrėjęs mainstreamo pojūtis neleido... :)

Bacho, beje, niekad nesugebėdavau perskaityt, gal dėl pristatymo, kad jis tai jau čia žino, kaip gyvenimas tvarkomas.

Coelho -- 'alchemiką' paėmiau taip netyčia, perskaičiau, pasaka, šilta, gražu, никакой предвзятости, paskui nusipirkau 'penktaji kalną' ir tada jau tapo aišku, kad šitas bičas ir moka tvarkyt visų gyvenimus ir savo finansinę padėtį irgi. knyga stovinti greta 'turtingiausio babilono žmogaus' (o kas nors išmoko taupyt dešimt procentų visų įplaukų? man niekaip neišeina... :)), nx. 'veronika ruošiasi mirti' kažkiek pradžiugino, kažkaip labiau prie žemės, ale vistiek...

ir t.t., zirst, zirst, zirst, zirst. man kas nors patinka? 'difference engine' labai patiko dabar, gal dėl to, kad vėl ėmiau važinėt autobusais, keikiuosi, kad iki darbo nulekiu per greit. palahniuko 'lullaby' irgi užintrigavo dabar. neduokit man rimtų knygų, ok? duokit kuo didesnį fiction, kuo labiau užgudrautą. arba Jono Meko eilių, tų kibirkščių, kurios nukrenta į smegeninės spalius ir užsidega ugnelės. kai pats sugalvoju, kas kaip, ir nereikia dvasingų gyvenimo mokytojų.

ir dar noriu dovanų senos kvailos knygelės "зен в комиксах“. paprasta, maloniai linxma ir nepretenzinga(?).

Comments


Murakami bus šių metų topas lt. pamatysi. Pirma išleista knyga lietuviškai. Iki tol visi skaitė Kobą Abę.
Kažkaip visi mes jaučiamės durninami, kai pamatom, kad autorius knygų nerašo, o jas produkuoja. Ten kaip ir su tuo Kundera(kuris nuo to nesidaro blogesnis) ar Palahniuku. O autorius dažnai taip imas elgtis, kai tampa New York times bestselling author. Tada visi snobai(nutaiyra mes, skaitytojai) perskaito visas knygas ir su nostalgija teigia, kad pirma buvo geriausia, nes kitos atseit tik masinė gamyba(nu va ir mano komentaras išvešėjo). Po to visi ima šnekėti apie corporate art ir warholą. Galiausiai atsiranda va tokie vat reiškiniai.
Ar nuo to, kad autorius tampa madingas kažkam yra blogiau, nugal. bet yr asmeninis skonis:).
man tai duokit naujas teorijas. :) hmm. duokit :))?

ghe.
aš vat nuo žiemos skaitau vien techninę literatūrą ir visiškai nesiparinu :)