Main

naudingi terminai Archives

May 3, 2011

Antradienio terminologija: QUILTBAG & FABGLITTER

QUILTBAG - Queer/Questioning, Undecided, Intersexed, Lesbian, Transgender, Bisexual, Asexual, Gay.

FABGLITTER - Fetish, Allies, Bisexual, Gay, Lesbian, Intersexed, Transgender, Transsexual Engendering Revolution.

Truputį didesni skėčiai už LGBT.

February 8, 2011

Antradienio terminas - Gender Mainstreaming

Gender Mainstreaming (Lyčių aspekto integravimas) - pasaulinio masto strategija skirta lyčių lygybės skatinimui. Tai nėra savitikslis reiškinys, o tik priemonė lyčių lygybei užtikrinti. Gender Mainstreaming užiktrina, kad šio tikslo turi būti siekiama bet kokiose srityse: politikoje, teisėkūroje, išteklių paskirstymo procese, tyrinėjimuose, švietime, sveikatos apsaugoje ir t.t.

Continue reading "Antradienio terminas - Gender Mainstreaming" »

November 23, 2010

Antradienio terminologija: kekšė

Kekšė - moteris su vyro morale. (pagrindinės filmo "The People I've Slept With" veikėjos moto)

November 9, 2010

Antriadienio terminas - polyamory

polyamory is wrong
Polyamory - meilė daugiau nei vienam žmogui. Ši meilė gali būti lytiška, emocinė, dvasinė ar bet kokio kito pobūdžio, priklauso nuo dalyvaujančių tame asmenų norų ir susitarimų. Galimos įvairios tokių santykių variacijos: atvira santuoka, triada, pagrindiniai ir antriniai santykiai, linijinės santuokos, "lygiakraštis trikampis", grupinė santuoka ir t.t. "Polyamory" dar vadinama kaip sutarimu grįsta, etiška ar atsakinga ne monogamija. Tai koncepcija labai besiskirianti nuo poligamijos, kuri dažnai grindžiama religiniais įsitikinimais bei patriarchalizmu. "Polyamory" pagrindinės vertybės yra lyčių lygybė, savanoriško apsisprendimo, pasirinkimo laisvė, visapusiškas pasitikėjimas, vienoda pagarba visiems partneriams, išskirtinis meilės suvokimas, bei kiti pasaulietiški idealai. Tokiems santykiams dažniausiai nebūdingas pavydas, tai didžiausias skirtumas nuo savininkiškos ir neužtikrintos monogamijos, santykių kuriuose manipuliuojama partnerių jausmais ir pan.

Kaip ir visos kitos etiketės, ši sąvoka yra tik įrankis apibūdinti egzistuojančias santykių formas, o ne griežtai aprašyti, sukurti rėmus. Tai nėra kažkokia nauja seksualinė orientacija, "polyamory" - santykių pobūdis. Svarbiausias jų bruožas - čia nėra jokių taisyklių, išankstinio vaidmenų pasiskirstymo ir "žinojimo", prie ko esame įpratę kalbėdami apie monogamiją.

Daug įdomios medžiagos bei atsakymus į jums rūpimus klausimus rasite šiame tinklapyje.

November 2, 2010

Antradienio terminologija: feminizmas

Feminism is the radical notion that women are human beings. (Cheris Kramarae)
I myself have never been able to find out precisely what feminism is; I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat. (Rebecca West)
Feminism is hated because women are hated. Anti-feminism is a direct expression of misogyny; it is the political defense of women hating. (Andrea Dworkin)

Nėra ir neįmanoma užrašyti tikslios feminizmo sąvokos, kadangi feminizmas turi daug krypčių ir netgi prieštaringų nuomonių. Man priimtiniausias šis variantas, sulipdytas iš kelių:
feminizmas – visuomeninis judėjimas, siekiantis politinės, ekonominės ir socialinės lyčių lygybės.
Kaip ir bet kuriam kitam judėjimui, feminizmui nesvetimos blogybės: vos vos pasikapsčius, mainstream feminizme nesunku atrasti rasizmo, transfobijos, homofobijos, neapykantos motinoms ir vaikams ir t. t. Dėl tokių tendencijų feminizme atsirado įvairūs judėjimai, norintys atkreipti dėmesį ne tik į lyčių nelygybę. Pvz.,
transfeminizmas – feminizmas, kovojantis už visų moterų, įskaitant ir transmoteris, teises;
ekofeminizmas – feminizmo kryptis, siejanti ekologiją ir feminizmą; remiasi mintimis, kad gamtos ir moterų išnaudojimas yra neatsiejami;
womanizmas – juodaodžių moterų judėjimas, siekiantis moterų (ir juodaodžių moterų), o taip pat ir juodaodžių vyrų lygybės. Terminai „black feminism“ ir „womanism“ dažnai vartojami sinonimiškai, kadangi, nors ir nereiškia to paties, dažnai apima tas pačias sferas. Dėl rasizmo feminisčių gretose, kai kurios juodaodės moterys nenori priimti termino „feminizmas“.

O šitą sąvoką norėčiau atsispausdint didelėm raidėm ir pasikabint kur nors matomoj vietoj):

Feminism is a socialist, anti-family, political movement that encourages women to leave their husbands, kill their children, practice witchcraft, destroy capitalism and become lesbians. (Pat Robertson)

October 19, 2010

Antradienio terminologija: seksas

Archyvinis terminas.

Seksas - veiksmas, kurio metu vyras patiria orgazmą. Viskas, kas vyksta prieš sueitį, nėra seksas, tai - "preliudija". Kadangi tik nedaug moterų pasiekia orgazmą vaginalinio akto metu, moters seksualumas ir pasitenkinimas nėra sekso dalis, tai tik pašalinis efektas. Seksas prasideda varpai įsiskverbus į vaginą ir ne anksčiau ir baigiasi ejakuliacija ir ne vėliau. Visa kita yra "moteriški" reikalai ir, kaip puikiai žinome, jie neturi jokios vertės.

October 12, 2010

Antradienio terminologija: Ištinusių Kiaušų Sindromas

Viena iš mūsų rubrikėlių bus antradienio terminologija, kurioje pateiksime rimtus ir ne visai apibrėžimus iš feminizmo, LGBTIQ, mažų pūkuotų debesėlių ir kitų svarbių gyvenimo sričių. Šiandien naudojuosi proga perpostinti mano seną įrašą, kuris man ir dabar labai patinka.

Ištinusių Kiaušų Sindromas (sutrumpintai - I.K.S., angl. Swollen Balls Syndrom, S.B.S.) - ši sunki liga kankina daugiau vyrų, nei mes manome ar suprantame. Tai turbūt sunkiausia vyrų dominavimo pasekmė. Apie tai turėtų susimąstyti visos feministės. Taip, moterys yra diskriminuojamos, bet vyrai už tai moka savo sveikatos kaina (moterys, beje, dažnai moka gyvybe, bet juk ne tai svarbiausia, ar ne?)

Pirmą kartą apie šį sindromą perskaičiau čia:

I mean, like over 85% of the male population suffers from this, someone should look into it. It must be so painful for them to carry these obviously huge things around with them each day. I mean if your balls are so big and painful that you have to sit with your legs as far apart as physically possible on public transport then maybe you should consider getting them removed. Seriously, SBS could lead to other major health problems. I still have no idea how these men can walk around with these things, let alone do anything else. Really what’s your secret? I can’t even tell that your balls are the size of basketballs from your pants, you all must have something to strap them down with, it’s amazing.

Maždaug 85% vyrų kenčia nuo šio sindromo. Ypač tai pastebima viešajame transporte. Gerai pagalvojus, jei tavo kiaušai užima tiek vietos, kad trulike reikia išsiskėsti per tris sėdynes, verta susimąstyti, ar nereikėtų jų pašalinti visai? I.K.S. gali sukelti ir rimtesnių sveikatos problemų. Sunku įsivaizduoti, kaip tie vyrai ką nors išvis nuveikia per dieną. Ir pažiūrėjus net nepasakytum, kad jo kiaušai krepšinio kamuolio dydžio, kur paslaptis? Gal jie naudoja specialią “prilaikančią liemenėlę”?

Ką daryti, pastebėjus tokį individą? Pirmiausia, jam reikia parodyti supratimą ir užuojautą: sunku kiekvieną dieną visur su savim tampytis tuos didžiulius daiktus. Arba galima tiesiog mandagiai pasakyti:
- Klausyk, bičas, tavo kiaušai neužima tiek vietos, kiek mano subinė, todėl susiprastink.

About naudingi terminai

This page contains an archive of all entries posted to Do you fucking mind us?! in the naudingi terminai category. They are listed from oldest to newest.

mūsų ekranuose is the previous category.

queer is the next category.

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35