« August 2006 | Main | October 2006 »

September 2006 Archives

September 4, 2006

Bookchin & ISE

"To speak of 'limits to growth' under a capitalistic market economy is as meaningless as to speak of limits of warfare under a warrior society. The moral pieties, that are voiced today by many well-meaning environmentalists, are as naive as the moral pieties of multinationals are manipulative. Capitalism can no more be 'persuaded' to limit growth than a human being can be 'persuaded' to stop breathing. Attempts to 'green' capitalism, to make it 'ecological', are doomed by the very nature of the system as a system of endless growth." (from Remaking Society)
Bookchin.jpg
Mooray Bookchin, pasirodo mire sia vasara. Vienas is zymiuju anarchistu, socialines ekologijos pradininku. Tureje daug itakos vakarietiskiems ekologiniams judejimams. Kazkada teko skaityt "Anarchsim, Marxism and the Future of the Left". Vienas is Socialines ekologijos instituto ikureju. Labai norejosi (ir vis dar norisi) ten pasimokint ar tiesiog aplankyt. Radikaliu biciu avilys:) Nors is kitos puses girdejau kritikos, kad del Bookchin amsenybes ir polinkio su visais ir visom kariaut (bent jau zodziais) institutas save atribojo nuo platesnio judejimo. Tai gal dabar kas pasikeis. Paskaitos vyksta vasarom, nuostabioj gamtoj, Vermonto vasltijoj. Beja, nezinau ar tai susije ar ne, bet Vermonto valstijoj yra turbut didziausias autonomijos judejimas norintis atsiskirti nuo JAV, didesnis nei Teksaso. Ir siaip ten valstija su daug didesne savivalda, aktyvia politika kuri perzengia dvipartines sistemos ribas (demokratai ar respublikonai) ir daugiau demokratijos, whatever that means.

September 11, 2006

in the neighborhood-usa

penktadienio vakara griztant dviraciais namo ziurim, kad visa gatve uztverta policjos juostom ir masinom. Galvojam, oho, kas gi cia vyksta. Griztam i namus per vidini kiema. Iseinu i gatve klaust kas cia, kas cia. Sako zmogu persove. Sakau ar kaimyna koki? Sako, ne. Papraso dar 15 min niekur neit ir kazka tyrineja ant gatves.
Po kiek laiko skambutis i namus. Stipriai susirupines vyras klausia ar yra namuose seimininke ir kur ja kitaip butu galima rast. Pasirodo jos sunus buvo persautas. Gretai, lengvoj paniikoj surandam, ji vaziuoja i ligonine, viskas tvarkoj, abi kojos persautos, bet kaulu ar arteijos nepaliesta. Kulku neisima, paleidzia namo.
Kita diena kalbames ilga popiete su jo mama. Pasirodo tai ne pirmas kartas. Pavasari buvo persautas irgi. Nesiojasi kulka krutinej, netoli sirdies. Ji guodziasi nezinanti ka daryt. Sunus, baltaodes motinos ir juodaodzio tevo, visada stengesi pritapt prie 'kietu' vaikinu ir irodyt, kad jis 'kietas'. Kaip ji sako 'overcompensate', 'to be black'.
Baisiai sudetingos 'multikulturines' Amerikos realijos. Juodaodziu 13%, bet virs 40% kalejimu populiacijos. Bandymas pritapt ir bandymas priesintis visuomeneje kuri vis dar nepriima ir rasizmas egzistuoja su savo daugybe veidu. Kur baltieji yra norma, neturintys 'rases', o visi kiti yra mazuma.
Vaikscioju dabar jo batais, kuriuos atidave jo mama, bet galvoju ar pagal amerikoniska posaki galiu buti in someone's else's shoes? Ar galima suprast? Ar kam norisi?
Nors kaip sako neseniai daryta whiteness study kad baltaodziai zino, jaucia ir supranta savo privilegijas.

Jokios naujienos daulgeliui turbut (noretusi tiket bent) bet rase is esmes yra absoliuti iliuzija. Rase kaip koncepcija isgalvota tarnaut kazkieno tikslams - taip , reali, bet biologiskai nera jokio pagrindo skirstytis i balta rase, juoda rase, geltona, melyna zalia. Yra daug didesne genetine ivarove 'raseje' nei tarp 'rasiu'. Bet cia daugumai zmoniu tai normalu. As nenustoju piktintis darbo paieskose, mokslu anketose ir visokiuose kitokiuose popieriuose atseit neprivalomu varneles padejimu: white/caucasian, Black, Asian, Hispanic, Other. Nebededu.

eksperimentuojamasis

per pavasari/vasara pasisvaiscius pasirodo isseko aruodai, tai norejosi kokio greito ir lengvo pinigelio cia atvaziavus. Radom skelibimu lentoj 'Ieskom poru romantisku santykiu tyrimams' - $50. Tai kaip nesusigundysi, galvojam cia gi juokas koks tai. Bet paskui pasirode, kad visai intensyvus, erzinantis, nervuoajantis, ypac nevalgius, 3 valandu knisinejimasis po giliausius jausmus, ivariausiom technikom, matuojant pulsus, filmuojant, atsakinejant i simtus klausimu ir t.t. Isejus reikejo viso vakaro atsipalaiduot. Bet dabar patirties yra. $50 + $7 uz parkavima, nors ir dviraciais atvaziave. Gal ir nieko vis del to. Jeigu is to gyvent gal visai neblogai. Tirkit, tirkit, as neturiu ko slept!! :)

Jau tariuosi del kito tyrimo. Dideliam universitete didelis psichologijos fakultetas :)
I kitus dar kol kas neisiu.

9/11

Per rugsejo 11-a 2001 buvau Berlyne. Atsimenu labai aiskiai kaip ieinu i draugu buta Sammariter Strasse ir jie/ jos susede aplink telika. Keistas jausmas, kad kazkas didelio ir netiketo. Atrodo, kad daugeliui zmoniu momentas kuri atsimena, kas kur tuo metu buvo, ka veike. Nekalbesiu dabar apie simta dalyku kur butu galima kalbet. Apie pasaulio padeti, kara, spektakli. Tiesiog toks laiko zymeklis - 5 metai. Greitai, letai? Kaip tau?

September 13, 2006

dviratiniai reikalai

-turiu dabar toki plonytem padangom a la sportini dvirati su uzriestom rankenom. is pradziu spyriojiausi, tokiais dviraciais tik greitkeliais vazinet, mieste reikia tokio kur per duobes ir nuo bardiuru sokinet butu galima ir visa kita. po to supratau, kai atstumo siek tiek yra kasdien nuvaziuot, kad geriau negali but- lekia kaip zaibas:)

-per pirmaji lietu nelaiku pastebejau bala, kuri matesi, kad pavojinga. priekini rata perkeliau, o galiniu taip stipriai pliekiau, kad net sulinko ratlankis. gal dar ir oro nebuvo pakankamai pripusta ar siaip greitai ir geru kampu uztaikiau. bevaziuodamas i taisykla dar sugebejau prakiurdyt kamera ir praplest padanga.

-dviraciu parduotuvej-kooperatyve The Hub(parduotuve ir taisykla priklauso/ yra tvarkoma darbuotoju, pankeliu visokiu) sake, kad sutaisyt ratlankio negalima. paklot teko pinigo nemazai. dabar esu baisiai atsargus.

-kai nerandu vietos prirakint dviraciui nes visos vietos uzimtos visada primenu sau, kad nereikia nusimint, o dziaugtis baisiai reikia. 'fuck, i couldn't find parking for my bike today' - skamba kaip priartejimas prie utopinio pasaulio su mielom problemom :)

-grizus namo seimininke sako 'turi ankstyvu kalediniu dovanu garaze'. nueinu paziuret, o ten nenaujas kalnu dviratis. tipo, ziemai. hardcore dviratininkai vazineja ir ziema, bet turi prastesni dvirati, nes nuo gatvese barstomos druskos dviraciai greitai genda.

-garage sale jau isigijau slidininko/rioter/ziemos dviratininko kepure :) nors gali buti, kad hardcore dviratininko ish manes ir nebus :)

September 19, 2006

nomeansno

buvau pagaliau koncerte. bet pankroko koncerto nepavidinciau. pirma pagalvojau, kad didele dalis jausmo apie pankroka vis delto priklauso nuo paaugliskos energijos. Koncertai kuriuose yra 21+ amziaus cenzas biski jauciasi pridveses. Nors is vieno koncerto negaliu isvadu daryt, bet toks jausmas siek tiek buvo apemes.
Pirma grupe kazkoks emo rocks, galvojau jei ne dainuotu tai butu grazu buve.
Antra, The International Playboys. Vokalisto charizma ir rock, pop, soul, punk ir bile-kokio-stiliaus maisalyne nuosirdziai suzavejo. Vokalistas, kostiumuotas, barzdotas dedule su barzda ir a la afro. miela.
Ir ka gi vakaro zvaigzeds nomeneansno. Nors niekada didziulis fanas nebuvau, bet atsimenau kaip pazistami vaziavo i vilniu i nomeansno koncertao as praleidau ir kaip apie ji buvo kalbama kaip legendini ivyki. Tai ka gi 10 metu praejus atsigriebiu. Klausiu gitarista sutikes ar atsimena, sako o taip, buvo geras show. Ir dar sako, kad gros balandi vilniuj, ir kad knieti pamatyt pokycius per 10 metu. sakau pokyciu daug.
Nors ir senukai galvotum, (kiek jiem dabar, apie50 metu?) bet energija taip tryksta ir taip uzkuria publika. vyksta nedidelis pogo ratelis ir nera ramiai bestovinciu zmoniu. o kai uzgroja, rodos kiek pagreitinta, 'i've got a gun' versija, tai jau eina siurpuliukai per kuna. Tarp dainu skaldo juokus ir bendrauja su publika. esu baisiai suzavetas ir suprantu, kad nebereikalo jie yra tokia gana zinoma ir 'didele' grupe..

September 26, 2006

neoliberali kinijos liaudies respublika

naujosios kaimynkos dukra isivaikinta is Kinijos. Kalbejo apie uzterstus miestus ir tirsta smoga. Skaiciau neseniai labai idomu straipsni, China's Neoliberal Dynasty. Cia keli faktai istrige:
- nuo 1978 kasmetinis ekonomikos augimas 7.8%, didziausias ir ilgiausias pasaulio istorijoj
-antra pagal anglies dvideginio tarsa pasaulyje (pirma jav)
-70% ezeru ir upiu uzterstas, negeriamas vanduo
-su aplinka susijusios ligos suvalgo 10% bvp (200mlrd $), 300 tukstanciu mirciu per metus.
-150 milijonu persikele ar perkelti i miestus del ekon. pletros politikos, 20 mln vaiku paliktu be prieziuros
-moterys pasilike vienos su vaikais daznai neprepia visu darbu ir pasirenka savizudybe. Kinija pirma pagal moteru savizudybes, daznai pasirenkant pesticidu valgyma.
- Kinijos nelygybes Aukso amzius: zemdirbiai vidusitniskai uzdirba $317 per metus, gamyklu darbininkai $62-$100 per menesi, tuo pat metu Shanchajuj vyksta milionieriu muges, su prabangiais automibiliais, jachtom ir deimantais (vienas is kuriu vertas $25mln).
- 90% is 20 000 Kinijos milionieriu yra vienaip ar kitaip susije su komunistu partija.
- tuo pat metu Kinijoj kas penkias minutes prasideda protestas. 2004 metais kilo 74 000 incidentu. Nors dauguma protestu kyla is darbininku klases, dalis viduriniosios klases taip pat vis labiau reiskia nepasitenkinima: tarp 2005 ir 2006 40 000 studentu sukele riauses universitetuose.
- astunto desimtmecio pabaigoj prasideje neoliberalios reformos kaip ir jav reagonomics, zadejo 'leiskit pirma tapt vieniems turtingiems, kad kiti veliau irgi galetu tokiais tapt', arba R. Reagano 'trickle-down economics' sukele didziule nelygybe.
-darbo sauga praktiskai panaikinta, kad pritraukt investuotojus, pvz. sukele 136340 mirciu 2003 metais
-socializmas su kinietiskais bruozais ar hi-tech feudalizmas?
-interneto kontrole ir cenzura idrabina 30 tusktanciu zmoniu
-naujai ikurta People's Armed Police, su oficialia paskirtim kovai pries 'terorizma' is tikruju skirta numalsint bet koki maista ir neramumus, susijusius su valdzios ir verso interesais.

Taigi, idealus klimatas kapitalui, ideali 'ekonomine pletra', eilinis kapitalistinis stebuklas, tik kokia kaina? Neseniai ivykes karinis perversmas Tailande irgi panasiai reziumavo: demokratija ir ekonomine pletra ir globali konkurencija kartai yra sunki suderinti, del to stipri ranka kartais yra neisvengiama. Apei ministro pirmininko nusalinima vienas is opozicijos atstovu: "I'm delighted he's gone," he said. "It would have been great if he had resigned voluntarily, but apparently he was too stubborn. But at least it's better than an assassination."

September 28, 2006

Said

Bezengiant i sviesu akademini rytoju tokie klausimai ir apmastymai labai atgaivina:

Said insisted that the intellectual be an amteur, not a professional. He objected to the professional intellectual who views her or his work "as something you do for a living, between hours of nine and five, with one eye on the clock, and another cocked at what is considered to be proper, professional behavior - not rockig the boat, not straying outside the accepted paradigms or limits, making yourself marketable and above all presentable, hence uncontroversial and unpolitical and 'objective' " Joseph Mosad, 'The intellectual Life of Edward Said'
Ir dar:
"I take criticism so seriously as to believe that, even in the very midst of battle in which one is unmistakably on one side against another, there should be criticism, because there must be critical consciousness if there are to be issues, problems, values, even lives to be fought"
- Edward W. Said (1935-2003)

anarchistine antropologija

Prie savo 'oficialiu' mokslu dar apsiemiau viena 'studiju rateli' priedo. Karta per savaite susirenka ivairus zmones , (apie 10 praeita karta) ir po to diskutuoja ka namie paskaite. Cia ivadas ir 'programa'
David Geaber Anarchistines Antropologijos Fragmentai po teisybei turbut geriausia iki siol skaityta anarchistine literatura. Kazkaip stipriai uzveze ir padejo daug ka i perspektyva. Taigi nauja svieziu anarchistiniu ideja banga maloniai uzlieja :)
Cia kurso blogas ir daugiau skaitiniu. Gal kas Lietuvoj ka nors panasaus noretu padaryt?

Neseniai apturejau smagia popiete su viena klasioke, kuri nupasakojo Mineapolio kontrakulturu padeti. Labai idomu, ant kiek susiskalde, ant kiek kam kas svarbu, kaip scenos pasiskeirste pagal idejas, geografija, kartais net pagal drabuziu spalva, pvz. 'dirty brown punk' and 'dirty black' , heroinas kai kur, kai kur prestizo, krutumo, autentiskumo, arogancijos ir asmenybiu problemos ir visas kitas drumzlinu vandenu gyvenimas :) Bet tame juk ir idomumas visas, ne? Tiktai gaila, kad smulkmenos ir skirtumai daznai uzgozia viska kas galetu but pasiekta darant daugiau kartu.

About September 2006

This page contains all entries posted to ninjutsu in September 2006. They are listed from oldest to newest.

August 2006 is the previous archive.

October 2006 is the next archive.

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35