Main

15.02.08

WooWee

Once you go bot, meat space girls just aren’t hot

Vaikystėje jau nespėjau pažaisti su plastmasiniais transformeriais, už tai išaugęs galiu žaisti su tikrais robotais :D

14.02.08

Tarpukario spamas

Radio spam

via /.

22.10.07

paieškos vingrybės

Suprantu, kad dėl tam tikrų simbolių ir operatorių naudojamų paieškos langelyje yra patogiau ignoruoti sintaksę be abėcėlės, tačiau gal google galėtų be didelio vargo pasirūpinti šiuo klausimu?
Pavyzdžiui, tikrai ne visi žino, ką reiškia ± @ # $ % * arba :/ ir :*, tiktai ženklas "&" susilaukė tinkamos pagarbos ;)

http://www.google.com/search?hl=en&q=%3A%2F&btnG=Search

15.05.07

kalbos kultūra

Šį kartą trumpas komentaras, artimas katibos pasiūlytai temai.

Normatyviniai valstybės dokumentai paprastai nėra paremti mokslo principais (dėl kurių visame pasaulyje daugmaž sutariama), bet konkrečių žmonių arba grupių interesais, todėl čia dažniau pasitaiko kelios vienu metu "prieštaraujančios" taisyklės. Jeigu "kuhn'iškam darbui" mokslo paradigmos ribose tai yra iš esmės neleistinas dalykas, tuo labiau kad moksle rimti pasaulėžiūros perversmai nutinka itin retai, politiniame gyvenime tai yra įprastas dalykas. Žmonių įstatymai dažnai tera idealizuotos nefalsifikuojamos deklaracijos, kurių įgyvendinimas ištęstas laike, o rezultatai sėdi mūsų vaizduotėje tariamosios nuosakos pavidalu.
Šiuo konkrečiu atveju, tautinės kalbos grynumo kontrolės ir autorinių teisių neliečiamumo "konfliktas" nėra bendramačių reiškinių prieštaravimo problema, kur kažkas vienas būtinai privalo klysti, bet informavimo priemonių valdymo iliustracija, kur ant svarstyklių kaip įprasta stovi pilietė su jos individualiomis teisėmis ir valstybė su pilietei primetamomis pareigomis.
(Taip pat reikia nepamiršti, kad informacinė (r)evoliucija nuėjo dar nelabai ilgą kelią nuo Gutenbergo, todėl kontrolės mechanizmai vis dar turi gilias šaknis spaudos pasaulyje, kurio priemonės eiliniam piliečiui ilgą laiką nebuvo pasiekiamos, tad valstybė yra "įpratusi" šiuos dalykus reguliuoti pati. Aišku, teise viešai išreikšti savo nuomone, tarkime, apie 69 Kristaus prisikėlimą trijų merginų-dainininkių pavidalu dabar beveik nieko nebenustebinsi, tačiau dezinformacija prieš ir po balandžio pirmos per valstybinę televizija arba gramatinės klaidos žodynuose bei įstatymuose vis dar stebina, kadangi mes pripratome, kad kažkas šiuos dalykus prižiūri.)

.............................
Egzistuoja požiūris, kad valstybė yra žmogaus priemonė, todėl iniciatyva bent jau potenciaiai yra piliečių rankose. Pavyzdžiui, kadaise netgi žodžio tokio nebuvo - "pilietė", o kiek anksčiai ir žodžio "pilietis" nebuvo, nors kalbos kultūros pamokos jau buvo, galbūt tik jos kitaip vadinosi ;) Prirašytos tonos dokumentacijos, kaip korektiškai bendrauti su gamtos reiškiniais ir mašinomis, kad tu, o kartais jie tave suprastų. Čia kol kas sekasi neblogai, o su žmonėmis nuolat reikia laužyti liežuvį, mokintis svetimų kalbų, žinoti etiketą, derėtis, gerbti, laukti, ieškoti, klausti ir klausyti, įrodinėti, neįrodinėti, nusiauti batus ir dar daryti krūvą dalykų, kad būtum priimtas kaip savas arba "kultūringas" arba bent jau kaip mandagus svečias iš toli.

Patį asmeniškai domina, kaip vystytųsi pokalbis su žmogumi iš praeities, kuris nesijautė ir nebuvo nusikaltelis turėdamas vergų t.y. jam tai buvo normalu, o valstybė leido. Per kiek laiko sugebėčiau įtikinti, kad tai yra "negerai" ir reikia keisti požiūrį ir įstatymus?

08.05.07

makosia

Kelios programos, kurių dėka migraciją galima laikyti sėkminga.

Taip pat būtų įdomu išgirsti ir kitokias nuomones, pavyzdžiui, apie obuolininkų infantilizmą, apie tai, kaip ištraukti mini cd-r’ą, jeigu esi durnas arba durna, apie magsafe pakrovėjo indikatorių, kuris trukdo miegoti, apie plastmasės ir aliuminio nesuderinamumą, apie rankų plovimą prieš darbą su Mighty Mouse, apie Sleepless pavojus vaizduoklio matricai, apie tai, ką pasakytų Ilfo ir Petrovo herojai ir daugelį kitų dalykų.

Išbandyta su inteliniu macbook’u, mac os 10.4.9:
(programos, kurios įeina į instaliacinį paketą, neminimos)

Adium X. Kuri laiką šis šnekus ančiukas varė mane iš proto su savo begaliniais crash’ais – tikrai sumedžiojau keletą tuzinų. Po 2007.03.25 versijos 1.0.2 Adiumas visiškai aprimo, galbūt pasibaigė medžioklės sezonas, netgi šiek tiek pasiilgstu to pikiruojančio kryksimo.

Skype. Jokių pretenzijų, nebent keli įkyrūs virusai, kurie laimei vis tiek nepasileidžia.
Kodėl visgi atidaroma nuoroda su šmaikščiu komentaru apie „sexy merginas“, kai adresatas ir adresantas yra pagyvenusi moteriškė, kuri žodį „sexy“ galėtų užrašyti tik per klaidą pildydama prašymą JAV vizai gauti?
Sakoma, kad šis dalykas ir yra progreso variklis.
O riaušių dalyviams estai galėtų uždrausti naudotis Skype, tegul bendrauja mobiliais – ekonominės sankcijos yra veiksmingesnės negu juodi bananai.

Firefox. Dar yra Safari ir Opera. Bet kaip yra, taip yra. Čia jau atskira tema.
Kol kas nieko geriau nesuradau.

VLC. Iki versijos 0.8.6b mėgdavo crash’us pereinant iš arba į fullscreen mode.
Šiuo metu jokių pretenzijų.

Parallels. Nelaimei yra kelios programos, kurios veikia tik su Windows, todėl kartais pasileidžiu kastruota XP emuliaciją.Mano atveju, tai keli žodynai ir spelčekeriai, Abbyy eFormFiller ir viena lietuviška buhalterinė programa.
Visas jas sieja vienas dalykas – lietuvybė, todėl jokių pretenzijų neturiu, tuo labiau, kad jauti šiokį tokį šėtonišką malonumą, kai gali pasileisti vindousus kartu su jo programomis kaip atskirą procesą atskirame lange .
Parallels pasileidžia beveik taip pat greitai, kaip ir koks fotošopas, o procesorių apkrauna (priklausomai nuo vindosinių procesų skaičiaus) iki 15%.
Palyginimui: makosinis Azureus su keliais gigabaitais eilėje nesikuklina 5%.

MacTheRipper. Kadangi čia dvd-rom’us apgauna kiek lėčiau negu Windows bendruomenėje ir Dvd Idle arba Dvd region free analogų iš esmės nėra.
Ši programa leidžia greitai ir patogiau pasidaryti demakrovizinta-ridžnfry kopiją.
Naudoju šią programą tik testavimo tikslais.

Kita vertus, jau seniai prisisiunčiau iki gyvos galvos, todėl toliau tik įvardinsiu kelias programas, kurios savyje neša du dalykus – jos yra naudingos, bet kainuoja:
Adobe produktai, Microsoft Office for Mac, ConceptDraw, Roxio Toast Titanium.
Aišku, yra Gimp, OpenOffice, Google Docs ir visa kita, o mokėti galima būtų tik už elektros energiją ir aplinkos taršą.

Kita kartą, parašysiu apie programas, kurios suteikia nebūtinus, bet visgi apčiuopiamus malonumus ir patogumus mac os aplinkoje (Mouse Zoom, Sofa Control, Canon Image Browser ir kitos), o taip pat apie nuotykius windows tinkluose.

Taip pat norėtųsi padiskutuoti apie esamas desktopines operacines sistemas, jų suderinamumą su vartotojų poreikiais ir gaminamais geležiukais.
Pradžiai štai tokia nuomonė apie Ubuntu vietą *nix'ų šeimoje

To be continued...

01.05.06

baimės misija

Perskaičiau ir eilinį kartą pastebėjau, kad maginis mąstymas arba analoginis samprotavimo būdas yra galingas dalykas. Šiandien buvome gamtoje, kur viena iš knygų buvo apie „sąžiningą“ verslą.
Bičiulis, kuris ją skaitė, pradėjo kalbinti apie Naujojo Pasaulio vynus, bet pokalbis kažkodėl perėjo prie akcijų ir pasibaigė kiek bauginančiais Google sugebėjimais IT rinkoje.
Nemanau, kad yra kažkoks priežastinis ryšis tarp mūsų pikniko, Google pasiekimų ir minėto katibos posto.
Analogijos, kaip sakė Aristotelis, „rodo mąstymo nebrandumą“.
Dedė iš didelės F manė, kad brandus mąstymas yra dedukcinis.
Tačiau žmogus nepasikeitė – jis nuolat ieško patvirtinimų savo įsitikinimams netgi ten, kur jų nėra.
Nesu išimtis.
Iš kitos pusės, įvairovės ilgesys gali būti sušvelnintas tos pačios analogijos pagalba.
Du kartai apie „baugų“ Google - analogija, o „baugus“ (scary) Google langelyje – dedukcija?

Džiaugiuosi, kad šitas projektas dar neužlūžo ir vystosi.
Manau, kad kol yra ko bijoti, viskas dar nėra taip blogai.
Baimė yra labai patikimas mechanizmas – bent jau aišku su kuo kovoti.
Su nerimu yra daug sunkiau. O tai, ką daro Google, kartais kelia būtent nerimą...

17.10.05

Too Graphic

Prieš keletą mėnesių, o tikslaiu rugpjčio 11 dieną, įdiegęs Google Earth ir "pasivaikščiojęs" po sostinių gatves, supratau, kad greit sulauksiu panašios reakcijos, štai ir ji:

Associated Press

07:25 AM Oct. 16, 2005 PT

HYDERABAD, India -- Indian President A.P.J. Abdul Kalam expressed concern Saturday about a free mapping program from Google, warning it could help terrorists by providing satellite photos of potential targets.

Google Earth, launched in June this year, allows users to access overlapping satellite photos. Although not all areas are highly detailed, some images are very high resolution, and some show sensitive locations in various countries.
At a meeting of top police officials in the southern Indian city of Hyderabad, Kalam said he worried that "developing countries, which are already in danger of terrorist attacks, have been singularly chosen" for providing high resolution images of their sites.

The governments of South Korea and Thailand and lawmakers in the Netherlands have expressed similar concerns. South Korean newspapers said Google Earth provides images of the presidential Blue House and military bases in the country, which remains technically at war with communist North Korea. The North's main nuclear facility at Yongbyon is among sites in that country displayed on the service.

The Google site contains clear aerial photos of India's parliament building, the president's house and surrounding government offices in New Delhi. There are also some clear shots of Indian defense establishments.

Debbie Frost, spokewoman for Mountain View, California, Google, noted that the software uses information already available from public sources and the images displayed are about one to two years old, not shown in real time.

"Google takes governmental concerns about Google Earth and Google Maps very seriously. Google welcomes dialogue with governments, and we will be happy to talk to Indian authorities about any concerns they may have," Frost said in an e-mail statement Saturday.

Kalam, a scientist who guided India's missile program before becoming president, called for new laws to restrain dissemination of such material. He said existing laws in some countries regarding spatial observations of their territory and the United Nations' recommendations on the practice are inadequate.

via wired.com

19.01.05

pokalbis su paranoiku


RFC 439 - PARRY encounters the DOCTOR

Kad nepamirščiau apie Bayeso automatų vietą mano gyvenime.

Plius Lemo mintis is Fiasko, kad yra beveik beprasmiška kurti AI,
kuris būtų tapatus žmogiškam intelektui.
Greičiausiai jis darytų panašias mąstymo klaidas,
o pati racionalumą suprastų taip pat gerai arba blogai,
kaip supranta jį kiekvienas atskiras žmogus.
Technikos paskirtis - atlikti ir rutinizuoti tuos procesus,
apie kuriuos mes jau žinome arba mokame atlikti patys.
Kam reikalingas dirbtinis gaminatis deguonį, bet nevalgomas špinatas?

07.12.04

padvigubėjusi indeksacija

Prieš metus pagrindiniame blog'o puslapyje
(kairėje) įdėjau nuorodą į google.com
su tokiu komentaru:
"unique regulator in chaos
of more than 4,285,199,774 outputs".

Dabar komentarą reikėtų patikslinti "as in October 2003":
šiuo metu šis skaičius yra 8 058 044 651.

Būtų įdomu pamatyti google indeksacijos progresiją,
dabar vėlgi google pagalba ir pasistengsime tai padaryti:)

pradžiai štai toks postas:

cityneil
Just out of interest, has anyone been sad enough to keep track of how many pages Google claims to have indexed over the last few years. I remember about 4 years ago (I'm a bit vague about the time) when you went to the home page it said 'Google has 14,994 pages indexed'. It stayed at this number for ages, then shot up to, I think 25,000 and then I lost track. Anyone help me or have I got too much time on my hands?

Paskui kaip ir dera "lyderiams" optimizmu persmelktas googleblog/2004/11/

Praeitų metų Google Indexing Limit Rumour (pastebėkite skaičius beveik sutampa su manuoju: 4,294,967,296 / 4,285,199,774 :)

Pabaigai Wikipedia a boat zeh sub-jacked

As of November 2004, Google has indexed 8.05 billion (8.05 × 109) webpages, 880 million images, and 845 million Usenet messages — in total, over 9.5 billion (9.5 × 109) items.

ir pagaliau Wayback Machine pagalba:

Google Index size

~ 1998: ~ 25,000,000
August 2000: 1,060,000,000
January 2002: 2,073,000,000
February 2003: 3,083,000,000
September 2004: 4,285,000,000
November 2004: 8,058,044,651 web pages, 880,000,000 images, 845,000,000 messages, 4,500 news sources

Po "milijardas plius" kiekvienais metais nuo 1999 ir staiga plius keturi milijardai per du mėnesius. kas gi atsitiko?


Nors dar neaišku, kada bus pasiektas kiekybinis-etimologinis google idealas t.y. Googol:)

1 googol=
10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000, 000,000,000,000,000,000,000

13.08.04

apie išvestis

Perskatęs šią žinutę pagalvojau,
kad tais laikais kai jau nebemokėsime ar nebegalėsime spaudinėti klavisų,
jau tikrai mokins transliuoti mintis...
tikiuosi tai bus nei princo Gautamos giminaičiai,
nei energetinių laukų šarlatanai ar mediumai,
o kažkas trečia a la "kalbinės" smegenų zonos valdomo srauto encoderis, atpažistantis stipriausią signalą-mintį-žodį-raidę-garsą iš transliuojamo minčių srauto...
o, pavyzdziui, kai kurie pastovūs trikdžiai, tokie kaip "noriu maisto, miego, sekso, atostogų ir pan." bus atmetami padefaultu:)...

po klaviaturos įvaldymo vis rečiau rašydamas ranka
ir, ypač, būdamas baltame lape be lentelių ir Sign Here langelių pastebėjau keistą tendenciją:
nuo mokyklos laikų šriftas vis smulkėja, o atstumas tarp eilučių mažėja.
Manau dėl to, kad ekrane rašau bei skaitau pasirinkęs gan smulkų fontą ir paprastai be tarpų, kas sukuria iliuziją,
jog matau bei valdau daugiau medžiagos vienu metu.
Ak, tie naivus žmonės...
p.s tačiau rašant pagal tokią metodiką ant balto popieriaus akivaizdžiai susitaupo pats popierius ir rašalas
bei keli džouliai reikalingi verčiant puslapius:)

24.03.04

sp!rk cyberįgr!sėl!u!

Galbūt, kai kurie jūsų kamputeriai savo noru ar pagal nurodymus iki šiol turi "bėgioti" ant melkosoft vindous. Be to dar nevisi suprato kad open source for open-minded, свободу попугаям ir kosmosas palydovams. Мано атвейис тьфу..fonetic cyrillic..nešiojamas vaio pcg-grt100 - faina mašinėlė bet garso, dvd-burnerio tvarkyklių ir dar kelių primočkų kolkas nerasta kitose operacinėse...na nesvarbu turiu sertifikuotą amerikonską xp ir kenčiu:)
Tai va (kartais pastebiu, kad turiu problemų su minčių dėstymų: pradedu kokonais baigiu raktų taisyklomis, nors turėjau drugeliais ar šilku)
Tai yra ten visokie fight-spam ir destroy-spyware aktyvistai, tokiais tampa dauguma, jei pašto adresui jau keli metai ir be to naudoji "oe" ir "ie"...
Kol kas iš išbandytų nemokamų programų desktopui veiksmingiausios pasirodė šitos dvi: SPYBOT Search&Destroy ir MailWasher (prisipažinsiu vogtą Pro:)
Neabejoju,kad yra kažkas geresnio. Rašykit

07.03.04

RED BUTTON

RED BUTTON

dar verta isbandyti FROOGLE

06.03.04

pavasarinės nuolaidos

tai yra nuorodos:)

apie blogų "užkrečiamumą" ir blogų paieškos sistemą. Nors įdomiausia kartais tai, kas ne svarbiausia o tai, ko nesitiki:)
dar galvojau, kad sukuriau nauja zodi "Volksvagina" (liet. prostitute). Pasirode yra zmoniu, kurie tuo ir panasiais kvailais dalykais gan rimtai uzsiima...tiesa ir apie bullough senai diskusijai apie mena su mic ir apie kina linkAS.TIEK

24.12.03

skelbimas: interl3ksis

Zinau, kad cia skelbimams ne vieta...

tuo labiau tokio pobūdžio

ieskau kompiuterinio f0tonijos TarptautŽodŽodyną interl3ksis
Pasiruošęs mainytis į kitas e-lietuvybes:
tild3s biur4s 2004, D4bartinės LT kalbos ž0dynas ir kt.

download

Prajuokino viduryj nakties.

Esu isitikines, kad is ryto bus nebejuokinga.

"В этой жизни ещё не всё можно скачать."

nu dar 5nizza fristailee
i soyuz nerushimyj...

24.11.03

kas mokosi/mokesi VU

idomu, ant kiek pasenusi/nauja duomenbaze?
rasykite...
Big Brother login

20.10.03

saugumo auka

jau vakar tapau spamfiltru auka...
Filter.gif
suzinojau tik siandien...
radau tomo laiskus siuksliadezeje...
patikekite, nieko asmenisko...
be to labai dziaugiuos,
jog kauku dauginimosi teorija eilini karta nepasitvirtino..
Turiu tik viena ir tas labai siauros specializacijos:
vasara apsigyveno elektros tinkluose...
taciau fantazijos koeficientas ~9.5:
tos pacios lemputes dar neteko keisti:)