« blet! aš keiksiuos savo bloge! | Main | pradžios ir pabaigos »

xperience points // įstatymų skaitymas: paaiškinkit busurmanei

Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymas:
22 straipsnis. Lietuvos visuomenės informavimo priemonės (spauda, televizija, radija ir kt.), visi knygų ir leidinių leidėjai privalo laikytis taisyklingos lietuvių kalbos normų.

kyla bent trys klausimai:
a) nebaigtinis "visuomenės informavimo priemonių" sąrašas. kiek žinau, pagal dabartinį visuomenės informavimo įstatymą, visuomenės informavimo priemone laikoma bet kuris viešai prieinamas tinklapis apie mane ir mano kačiukątarantulą sanią.
b) visame įstatyme niekur neapibrėžiama, kas yra "taisyklingos lietuvių kalbos normos". dabartinės lietuvių kalbos žodynas? be galo mėgstu bendrauti su vlkk, gal pats laikas jiems vėl paskambinti. intuityviai "taisyklingą kalbą" suvokiu kaip normatyvinės leksikos ir taisyklingai parinktų gramatinių konstrukcijų derinį.
c) iš to išplaukia:
- jeigu "knygų leidėjai privalo laikytis", tai kaip tada su nenormatyvine leksika visose gerose knygose?
- jeigu "netaisyklingai" rašau savo bloge, tai kas aukščiau - mano autorinio kūrinio neliečiamumas ar mano blogo buvimas "visuomenės informavimo priemone"?
- koks yra emotikonų santykis su "taisyklingos kalbos normomis"?

[sveikinimų koncerto eteryje linkėjimas darbo grupės draugui dariui ,)]


Posted by kachiba-chan at May 15, 2007 12:02 AM
Comments

jei sužinosi atsakymus į šiuos klausimus, tai pasidalink info ir su kitais ;-)

Posted by: tomas iš mažosios t at May 15, 2007 1:50 AM

Na, pirma, istatymai skaitomi sistemiskai, ir jei sitam nera apibrezimo, kitam gali but. O dar poistatyminiai aktai, konkretinantys, kas yra istatymuose.. Tokiu ir ieskok, jei netingi.
Kitas dalykas, kas parasyta siuo atveju gali buti tik siekiamybe, kadangi cia didziule sritis, kuriai sukontroliuoti nepakanka valstybes istekliu. Ir aciu dievui, o tai pirmas zingsnis i 84uju Okeanija. :)
Be to, yra kabutes ar kursyvas tiems zodziams. Yra knygos kitomis kalbomis. Tad vien istatymo skaityt cia tikrai neuztenka. Kaip minejau,ieskok daugiau.
O galu gale yra pinigai :)

Posted by: st_ at May 18, 2007 10:04 AM