« November 2010 | Main | February 2011 »

December 2010 Archives

December 16, 2010

mokykliniai rašiniai

vis planavau kur sudėt mokyklinius rašinius ir niekaip neprisiruošdavau, bet ligai apėmus atsirado laiko. Ką pastebėjau:
- kad pasiilgstu institucinio mokymosi, kad ir kaip keistai tai skambėtų
- kad mintys ir idėjos keičiasi gana dideliu greičiu. Kas rašyta prieš porą metų atrodo kažkaip kompromisiška, kartais naivu, per siaura, per akademiška ar per mokykliška. Iš kitos pusės tas pats liečia visokius zinų, blogų rašymus. Bet kažkada, nors ir nejaukiai jaučiantis, visai smagu prie jų sugrįžt.
- kad šitie elektroniniai reikalai greitai pasimeta. Dalies jų jau neberandu, kitų randu tik juodraščius, tai kažkuria prasme čia buvo šioks toks bandymas pasirankiot ir sudėt vienoj vietoj. Nors iš kitos pusės, neypatingai būtų gaila jei jie ir pasimestų su visam.
- kad ir nieko gero tie rašiniai, bet dalinimasis ir prieinamumas yra bent šioks toks žingsnis keičiant akademinių instititucijų izoliaciją ir rašinių rašymo vienam dėstytojui praktikas.
- pretenzingai ir tuštokai skambantys rašinių pavadinimai :)


Postmodern masculinities and femininities , The Rise of Pornography in the United States ,
“The right to be in Ireland is a gift of the state’: Migration regime, labor unions, and neoliberal governmentality , The Evolution and Critique of Gender Mainstreaming , Sexuality and Progress in the United States , On the Unbearable Messiness of (Feminist) Film Analysis , On the Limits of Transgression , Speaking for Others: On Context and Responsibility , On Politics and Burdens of Representation , Ideological constructions of citizenship in the post-WWII United States , Docile Bodies, Surveillance, and Prison Masculinities , Do we truly need a true sex? , Consumer-citizens and capitalist contradictions , Making Sense of Punk Subcultures in the Neoliberal United States , Labor Unions, Culture, and Strive for Hegemony in Early 20th Century US , Racism in Sweden and Russia: Comparative Perspectives


+ jau kėliau kitur, bet čia pirma daryta muzikinė kompiliacija. Visai smagus užsiėmimas jas lipdyt. Ačiū Lenai už pamoką.
mišrainė by nindzė ,

December 20, 2010

lova + knyga

german_issue_cover_364.jpg

Besergant pagaliau pavyksta bent kažką nuosekliai perskaityt. Šį kartą 1982 Sylvère Lotringer sudaryta ir ne taip seniai perleist rinktinė apie Vokietiją - German Issue (ne toks subjektyvus aprašymas). Didžioji dalis vienaip ar kitaip susijusi su Berlynu [visada išliekantys sentimentai], bet šiaip užkabinama tiek rytų ir vakarų Vokietija, tiek tarptautinis ir/ar globalus kontekstas.
Pasirodė, kad knyga specialiai sudaryta chaotiškai. Nėra kažkokios chronologijos, nėra suskirstymo į rytus ir vakarus. Tiesa per visą knygą perskirta per pusę foto siena. Iš to chaoso ir beveik keturių dešimtmečių apžvalgos susidarai sau šiokį tokį ispūdį apie tai kas ta šalis, ką reiškia ir kaip tvarkomasi su savuoju nacistiniu bagažu ir praeitimi, kartų konfliktais, pažiūrų konfliktais, ką reiškia siena, kaip savaip socializuojamos ir disciplinuojamos rytų ir vakarų visuomenės ir ką mano apie save ir kitą pusę.
Nors dabar pas kai ką (ar pas kai ką visada?) irgi sklando tamsios no future mintys, bet skaitant German Issue didelės dalies rašančių ar kalbančių fonas yra visiškas ateities nebuvimas, šaltojo karo ilgaamžiškumas, branduolinio karo ar branduolinių katastrofų nuojauta.
Įdomūs pasirodė ir įvairiausi bandymai išsiaiškint judėjimų trajektorijas, kultūros ir menų įtaką, kartų ir politinių ideologijų kaitą, teroristinės ultra-kairės atsiradimą ir daugeliu atvejų bejėgiškumą. RAF ir kitų grupuočių palyginimą su Italijos Brigate Rossi ir bene vienarakšmišką išvadą, kad iš desperacijos atsiradę ir su platesniu judėjimu anksčiau ar vėliau prarandantys ryšį, į pogrindį išeinantys mini-judėjimai tiktai užtraukia valdžios represijas ir nesukelia jokio norimo efekto, o dažnai ir demotyvuoja visus kitus ką nors veikti. Čia aišku plati tema. Tad tik keliais žodžiais.
Patiko skvotavimo pradžios Berlyne istorijos, Frankfurto (kritinės teorijos) mokyklos aptarimas, Hans Magnus Enzensberg esė "The end of being consistent" ir t.t. Šiaip didžioji dalis tekstų buvo įdomūs.

To paties autoriaus sudaryta (kartu su Christian Marazzi) Autonomia: Post-Political Politics (1980) buvo gal kiek įdomesnė ir nuoseklesnė, labiau besigilinanti į darbininkų, IKP, autonomijos judėjimo atsiradimą, teorines ir istorines šaknis, BR iškilimą ir represijų analizę.

Prieš tai skaičiau Tiqqun "Theory of the Young Girl" bet eilinį kartą atrodo, kad ten sunku ką nors pasakyt, reikia nuosekliai skaityt, žymėtis, rašytis pastabas. Bendras vaizdas nieko, daug gerų įžvalgų, bet detalėse daug neaiškumų. Aiškumo, kaip patys sako, šiuo tekstu ir nenorėjo pateikt, eksperimentinė teorija. Vienas dalykas kas užkliuvo, (nors ir ne vieną kartą yra primenama, kad Young Girl nebūtinai yra jauna mergina, bet ja gali būti bet kas), toks antifeministinis prieskonis, seksualofobija. Nėra dėl ko ginčytis kad seksulumas yra (ar tampa) suprekintas, bet kartais priminė Baumano paskaitą (ir jo likvidžių santykių kritiką, iš ko išplaukė šeimos kaip amžinos vertybės idealas) ir kažkur giliau besislepiantį kvietimą sugrįžti prie kažko tikro - tkros meilės, tikrų santykių, tikro sekso.

Reikia pabandyt paskaityt kokios grožinės literatūros dabar. Ką pasiūlytum?

December 30, 2010

lova+knyga #2

seskus.jpg
Algirdas Šeškus "Žaliasis tiltas". Pavarčiau, patiko, net noras fotografuot atsirado. Bet jaučiu, kad tuoj praeis. Ko ko, bet vaizdų gamybos pakanka šitam pasauly.

Dar kažkiek skaitinių.

Savo norą paskaityt grožinės literatūros patenkinau nedidele trumpų apsakymų knygele - A.M. Homes "The safety of objects." Suburbiškas susvetimėjimas, keisti herojai, žmonės=daiktai=objektai, gerai perteiktos nuotaikos. Kažkada reikės pabandyt pažiūrėt pagal jos knygą pastatytą filmą.

Sexualities žurnalas skyrė dėmesį seksualumo ir anarchizmo bendrai kalbai. Įdomūs straipsniai buvo apie aseksualumą kaip radikalaus feminizmo (pamirštą) praktiką, istorinė psichonalizės šalininkų ir anarchistų debatų apžvalga, poliamorijos (liet?) praktikos pritaikymas teorijai, vėmimą kaip potencialiai neaproprijuojamą protesto ir estetikos formą. Siūlyčiau pasiieškot Jamie Heckert rašinių, vienas iš aktyviausiai dabar gvildenančių anarchizmo, queer ir seksualumo sankirtos temas. Pvz. jo disertacija Resisting orientation. Žurnalą galima gauti čia.

Apie biopolitikos mechanizmus ir prieštaravimus kuomet žmogus gali mirt badu, sirgt, ir būt absoliučiai paliktas likimo valiai, bet juo/ja yra labai susirūpinama kai ji/s pasirenka (nelegalių) svaigalų ir alter-realybės kelią:
It is no less than the duty of any wise citizen to maintain and manage his life, his soul, his body and his uncertain future rationally. We may, indeed, be only at the beginning of an ever-safer behavioural conformism. The fate of illegal drugs could soon be shared by substances such as tobacco, alcohol, fatty foods, salt, eggs, Turkish delights; activities such as swimming, climbing, hunting, maybe even riding motorcycles or driving fast cars.
C. Tsoucalas Living Dangerously, Miserably and Unconventionally

Gal kiek per entuziastingas, bet neblogai kontekstualizuojantis tekstas skirtas, imo, marksistams apie Tiqqun ir insurekcionizmą. Andy Merrifield The Coming of The Coming Insurrection: Notes on a Politics of Neocommunism

Dabar skaitau Mike Davis "Planet of Slums". Knygą (beveik visas jo knygas) galima rasti čia arba infošope (neužilgo).

+

Spontaniškas, chaotiškas antras miksas.
mišrainė #2 by Nindzė

About December 2010

This page contains all entries posted to ninjutsu in December 2010. They are listed from oldest to newest.

November 2010 is the previous archive.

February 2011 is the next archive.

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35