" /> loading: January 2005 Archives

« December 2004 | Main | February 2005 »

January 29, 2005

Pirmas daugmaž pasisekes savas "projektas"

Šitas. Statistika.

Regis šiandien pabaigiau galutinai, nebent taisysiu klaidas.

Norėjau sukurti instrumentą mokymuisi.Darbo instrukcija: Žmogus gali skelbti uždavinį norėdamas patikrinti savo sprendimą ar norįs padėti kitiems. Jei jis suklydo - paštu gauna pranešimą, taip jis gali save patikrinti. Kas nors atėjęs, gali spresti uždavinius ir mokytis.

Projektas sulaukė apie 28 žmonių dalyvauvimo ir kažkur apie 150 lankytojų (žinojo ne tik pirmakursiai iš Progsys, bet ir keli antrakusiai informatikai). Buvo žmonių, kurie tingėjo, buvo tokių, kurie bijojo įkelti netaisyklingą sprendimą (kas pagal koncepcija yra klaidinga). Manau, projektas iš dalies pasisiekė - mano "darbas" atsipirko žiniomis kurias gavau. Po perlaikymų pranešiu dėstytojui.

Ėsminės klaidos: bloga dokumentacija:) cituoju "visą informaciją praleidau - nuėjau žiūrėti nuorodų". Manau, kaip blogosferoje jau kartota, reikėjo vizualizuoti. Blogas turinio palaikymas - jei nebūtų kelių žmonių, KAP`as prarastų dar daugiau auditorijos dėl nusivilimo.

Bendrų žinių ir komandinio darbo privalumai nenuginčinami. Norėtųsi turėti dar ir vieną bendrą (šio dalyko turėjau 2 konspektrus ir dar 2 vietas iš kur traukiau žinias) žinių saugyklą, kurią galėtų pildyti visi suinteresuoti žmnonės. Tai būtų labai pravartu suvokiant kursą ir užduotis, kuriuos yra KAP'e, nes dažnai norėtųsi duoti nuorodą į sprendime panaudotas žinias, tačiau galėjome duoti tik žodini nurodymą kur ieškoti ar perspausdinti informaciją.

January 27, 2005

Maistas, Pinigai, Ekologija, Prekės

Mintys kilusios per/po vakarykščių pokalbių.

Iš tiesų šiandien ne mažiau negu pusė mūsų vartojamo maisto yra gaminama pramoniniu būdu. Jei kalbame apie mėsą, gyvuliams sudaromos tokios sąlygos, kad žmonės galėtų gauti tuos mėsos greičiau, daugiau, pigiau. Dėl to kad gyvuliai suvaromi į ankštas erdves, šeriami antibiotikais ir hormonais, tobulinamas jų genetinis kodas - mažeja sąnaudos. Žmonės gauna maistą pigiau (matuojant rinkos verte). Tas pats ir su trašomis, laukais. Nesvarstykime kad dėl viso šito kenčia gyvuliai ir gamta (pvz. Amerikoje dėl nataisyklingai išnaudojamos žemės turtingi Vakarai, daug kur dulkėja smėlinuose). Pasvarstykime kaip tai veikia mūsų visuomenę.

Vakar buvo iškeltas klausimas apie tai ar lietuvos žmonės galėtų visi būti sotūs ekologišku maistu užaugintu vien lietuvoje. Čia reiktų klausti žemės ūkio/statistikos žinovu:) Ką galiu pasakyti, tai kad spėju, jog bent pusė lietuvių tiesiog negalėtų įpirkti tokio maisto gyvendami už šiandienos paėmas. Industriliai pagamintas maistas yra pigus, daug pigesnis už bet kokį gaminama pagal senuolių išmintį.

CandyCactus papasakojo apie svečios šalies (spėju Kubos;) patirtį: vieno kaimo žmonės, negalėdami į savo kaimą atgabenti maisto iš kitur buvo privesti maistą auginti patys: jie kreipėsi į kaimo senuolius, norėdami atsiminti senas ūkvedysties paslaptis ir visai gerai vertėsi be trašų. Jie buvo sotūs. Deja, nespėjau paklausti man asmeniškai ėsminio dalyko:) Koks tame kaime buvo pragyvenimo lygis. Kiekvienoje ne pirmykštėje visuomenėje laisvė pramanyti maitą tiesiogiai priklauso nuo ūkininkystės naudingumo koeficieto : pvz. tarkime kad mūsų virtualiame kaime būtų kažkoks išsilavinimas, gydimas, bažnyčia, administracija, gynyba, turime išlaikyti bent mokytoją, seniuną, kūnigą ir kelis karius, kurie užsiimdami savo darbais neturės laiko arti laukuose. Dėl to galime suprasti, kad iš tiesų mūsų visuomėje tai vargu ar pritaikoma:) kontraversiškas klausimas buvo Kokio didžio panašūs kaimas galėtų pramaitinti Vilnių.

Nepainant to, kad be pigaus maisto negalime apsieiti, nepamirškime, kad dažniausiai net galėdami ekonomiškai rinktis tarp pigaus ir ekologiško (brangesnio) maisto, daugėlis sąmoningai ar nesąmoningai renkasi pigų. Šiandien mes sunkiai galime ištirti kiekvieno chemikalo, mineralo ar ląstelės poveikį mūsų mylimam organizmui. Bet dažnam tikriausiai nekyla abejonių dėl to, kad mėsa gauta iš antibiotikais šerto, tamsoje laikyto gyvulio nėra tokia miela mūsų kūnui, kaip iš to kuris ganėsi saulutėje ir mito žolele. Tačiau dažniausiai mes neturime pasirinkimo, nesvarbu ar mes perkame turguje ar Maximoje (Rimi, norfa), nes pirkėjui nepateikiama pakankamai informacijos apie tai kaip produktas buvo pagamintas. Kalbu apie susirūpinusi pirkėja. Beto pirkdami iš didmenininkų (vėlgi nesvarbu kur) mes prisidedame (bent jau Lietuvoje) prie ūkininku engimo, nes būtent didmeninkas Marijos žemėje diktuoja kainas (pamenate pieną? užtvertus keliaus? Europos Sąjungą?), kurios nesant Profesinėms Sąjungoms yra žemos.

Mantra:
Šiandienos aš neturiu turėti laiko galvoti apie tai iš kur atsiranda mano maistas. Šiandienos aš turiu turėti galimybė rinktis tarp pigaus ir sveiko maisto. Šiandienos mano pardavėjas turi turėti galimybė gyventi iš savo amato. Šiandien ūkininkams reikia profesinės sąjungos. Šiandien man reikia ekologiško, lietuviško maisto tiekėjo. Šiandien noriu išsaugoti kuo daugiau mūsų planetos nepaliestos ir gyventi sveikas. Šiandien man truksta informacijos. Šiandien turiu priimti sprendimą ir veikti.

January 21, 2005

Vakarykščiai pokalbiai

Buvo keleta įdomiu klausimų:

Poroje su xdirtx:
-Ar būtum laimingas jei turėtumei daug pinigų?
-Ne, nes žmogui visiems savo poreikiams patenkinti reikia kitų žmonių.
-Kodėl? Sakykime, tu nesi negyvenamoje saloje, bet esi mūsų visuomenėje. Juk, yra tokie žmonės kurie parsidavinėja. kurie būtų su tavimi jei užmokėtumei.

Kiek vėliau, jau vienas galvojau, kad kažkur giliai, kažkada net tokių minčių buvo. Bet jei susikurčiau sau tokį pasaulį, kaip galėčiau būti tikras galvodamas apie tai kas/koks iš tikrųjų esu - juk tik kitų žmonių pagalba galime vertinti save, savo poelgius. Kaip galėčiau mylėti, jei meile man tektų nuolatais abejoti - čia \/gražūs\/ žodžiai, bet kaip yra iš tikrųjų. Žmogus gali su savimi padaryti viską, ir aš galėčiau simuliuoti, kad "taip nėra", "jie yra tikri ir mylintys" - beto paėmus tą, candycactus matricą (kažkurio mokslininko sudarytą) meilė yra tik vienas punkas, iš kurio susidėda žmogaus laimė. Kam man reikalingi kiti žmonės?

Kas yra vergas?
a) Tas kuris žino apie savęs išnaudojimą ir kažką daro.
b) Tas kuris žino ir nieko nedaro.
c) Tas kuris nežino.

Sakau b ir c, laisvė, man atrodo, visada yra veiksmas.

January 20, 2005

Vienos klaidos istorija

Rašau, sau, kad prisiminčiau, ir tiems, kas galėjo nugirsti gerą informaciją. Iš tikrųjų dėjau ant neargumentuotos kritikos, bet nenoriu kad nugirsta informacija sutrugdytų man su kažkuo bendrauti.

Artėjo Tiesinės algebros egraminas ir buvo neaišku į kokio pobudžio klausimus gali tekti atsakinėti. Kalbėjau ne su vienu žmogumi, kažkas sakė kad nereikia, kažkas sutikdavo su manimi kad reikėtų parašyti laišką dėstytojui ir paklausti. Buvau linkęs rašyti, nes prieš tai klausiau ko reikėjo ir buvau maloniai nustebintas, kad dėstytojai linkę padėti.

Laiško ir atsakymo tekstas:

Ačiū, Maksimai, už informaciją. Šiemet klausimai gali būti ir kitokie:).
Na, o į tai, ar reikia teorijos, jau esu sakęs. Sudėtingų ir ilgų įrodymų tikrai
nebus, o teiginiai, kurie įrodomi lengvai (neilgais samprotavimais), gali būti
ir bus:)
Sėkmės!
Tikiuosi, kad egzaminas labai sunkus nebus, tačiau nebus ir labai lengvas.
E. Stankus

Cituojant Maksim:
>> Sveiki,
>>
>> norėčiau paklausti ar reikės teoriniams klausimams įrodymo per egzaminus?
>>
>> Pavyzdžiui, mes turime praeitų metų egzaminą, kur klausiama kanoninių
>> lygčių. Ar reikėtų pateikti kokį jų išvedimą?
>>
>> Ačiū.
>>

Tie kas mokėsi pas ji turbūt žino kad dėstytojas Stankus yra linkęs pasijuokti. Nesitikėjau kad jis juoksis ir dabar. Nuo klausimo jis nuėjo.

Paėmiau atsakomybė rašyti, nes man pačiam to reikėjo. Manau, kad vienintėlė mano klaida buvo paminėti, kad mes turime praeito egzamino tekstą (manau, kad tai ir taip buvo žinoma, bet yra nuomonių kad dėstytojai nekeičia egzaminų nes oficialiai studentai nežino praeitų egzaminų tekstų). Antrą, galbūt laiško tekstas turėjo būti aptartas kėlių žmonių.

January 5, 2005

Друзья, дружба

Это мои выводы:)

Дружба основывается на удовольствии от общения. Люди встречаются, общаются (не только говорят, здесь общение это какое-нибудь действо), из-за чего-то возникает удовольствие. Мы связываем удовольствие с собеседником. Часто благодарим. Благодарность это что-то ещё тайнее: либо мы пытаемся передать это удовольствие другому, либо у нас идёт ассоциация на действие* связанное с удовольствием и Человеком:) Выполнение дружеского долга, забота о друге это скорее всего резкая эмоция на разность образов (например, образа боли, страданий друга и образа друга, от которого ты полул удовольствие) которые проэктируются на себя.

Всё остальное Чуйня, товарищи. Прошу разойтись по своим норам.

*Вероятно отсюда и просходит **пожатие рук, обнимания, поцелуи - действия, на которые вяжется (или давно повязано) удовольствие, глубокие ассоциации на тепло (по моему на жуткие 36 градусов:), на фактуру кожи, на нервные окончание (на губах?)

**Современный вариант.

Повестка следующих заседаний:
Удовольствие, Общение, ЭГО, Любовь.