« Untitled too | Main | Titled too »

Untitled tree

Kalėdos (the saga continues)...

Pažįstu daug žmonių, kurie sako, kad VPM'as - fu, jie išnaudoja žmones (taip, jie muša prasikaltusius darbuotojus liniuote per delnus), "Norfa" - smirda žuvim, o "RIMI" - neverta pasitikėti, nes jų savininkų tėvynė nesidalina savo geru su ES. Nesvarbu. Perfrazuojant žymaus balso meistro Mikutavičiaus dainą: "ir aš ino pasaran skandavau, iškėlęs vieną pirštą į dangų laikiau", bet duoną, degtinę ir degtukus perku prekybos centruose, nes nemoku pasigamint pats. Ir, sąžiningai, nenoriu mokintis.
Pasmalsavau, ką gi gero internete prekybininkai paruošė Kalėdoms, mainais į mūsų smalsumą (btw: smalsu, lankosi kas jų svetainėse šeip???).

VPM'as: visgi negaliu susilaikyt ir nepaminėt triuko, kad kažkuriais metais šaunieji "kainų lyderiai", būrams lietuviams stumdė amerikietiškus kėnius kaipo eglutes :) Taigis: titulinis puslapis (beje kažkaip išsidarkantis su FF) džiugina akį eglišakiais, padabintais varpeliais, tačiau įlindus į vidų kalėdinės dekoracijos baigiasi. Nu gėda gi. Tiesa, dar paminėta, kad kalėdinėms dekoracijoms nuolaida 20%. Aha. Girdėjau, kad net "Kikoj" visi vėžliukai eglutes pasipuošė... Nors čia nesvarbu. Kalėdom net nekvepia.

RIMI: "Švęskime Kalėdas kartu!". Jie rimtai? Paklikinau ant banerio - niekas nevyksta. Kur ateit? Ką atsinešt? Palandžiojau po naujienas. Keičiasi ten valdžia pas juos. Švenčių nė kvapo. Bent jau jų firminė spalva, kaip Senelio Šalčio pižamos (juk jis ten su pižama dovanas vežioja ??? ... naktis ghm, pasnaudžia rogėse... ar aš čia man vienam neteko matyt padoriai apsirengusio šito selebričio?). Kumpiai ten visokie, petražolės (eglutės simbolis???) kaipo grafiniai elementai. "Pirkėjų erdvėje" išdygo flashiukas su Kalėdine akcija. Hm. Viskas.

IKI: orginalūs bičai - pirmas paveikslėlis - pyragėliai sniege. Vidiniuose puslapiuose - tie patys snieguoti pyragėliai, tik mažesni. Naujienos kaip naujienos. Akcijos kaip akcijos. Nykuma.

NORFA: heh, iš pat pradžių, maniau, kad jie bus vieninteliai išsipūtę nosį elniams ant ragų ir nusivalę rankas snieguolei į miniaką. Bet visgi ne, tik jiems pasirodo, svarbiau savaitės prekė, o šventes simbolizuoja tik vienas paveiksliukas su šventine akcija.

Moralas? Kaip ir niekinis, bet vistiek: prekybos centrai, kurie net kraujais viduriuodami plėšosi dėl rinkos, tuo labiau per Kalėdas (hm, spėju, kad Kalėdinė apyvarta sudaro trečdalį metinės apyvartos), savo prekybos vietas puošia eglutėm, kasos mergaites kepurėlėm, lentynas visokiausiais kakaliukais © (bandau mintyse primest kiek tai kainuoja) - visgi pagaili kokio tūkstantėlio kito pasipuošt savo internetinius vartus. Slabo? Ar niekam tas internetas nerūpi?

Bus dar daugiau (kur gi tos, velnio Kalėdos)...

Comments

o ko tu nori, taigi paskutiniai pagonys esam. kaimas.

pažiūrėjau į savo žodžius ir pabandžiau įsivaizduoti, kaip juos tartų juozas statkevičius.

nes nu ką čia bepridursi. bezdalių kaimo glūduma, kai didžiausia šūdsaičių štampuotoja (kaip ten ji, kažkaip gau... gaum...) htmlą rašo kaip prieš 10 metų, o raidės "bb" jų cmso pavadinime reiškia tikrai ne building blocks, bet kaiką kitą, ką visi puikiai numanom. atsiprašau už najiezdą, bet ne minėtoji kontora yra bėda. bėda yra klijantai, kurių dėka tokios kontoros (kontora iš "g" raidės tikrai ne vienintelė) egzistuoja ir iš to bapkes kala. su kalėdiniais saitais tas pats, kas ir su visais - paskutiniapagoniškumo sindromas.

ghm.
mirkt mirkt. kažko nesupratau.
prie ko čia pagonys?

kogero reik suprast pagonys - blogai.
o šeip net nežinau, begalinis absurdas man atrodo didžiūjų PC puslapiai internete, išviso jų paskirtis? ką negana kad vos ryte išėjus parukyt į akis lenda, o vakare savo šviesikėm užmigt neduoda? gal dar nepasiekėm tokio lygio kad šeimos švente taptu nuvažiuot pora 100 km i būgtai kietesnį PC tai ir nereikia jų internete kad prieš važiuojant susirast kur tuose 12 ha atrast bulvių salotų ir bandelę.

ktb: prie to, kad progresas iki lietuvos ateina vėliausiai, lygiai taip, kaip kažkada krikščionybė. o didžiai gerbiamą statkevičių prisiminiau, dėl jo kažkada išsakytos panašios minties. pristatė jis savo kolekciją, rodos, paryžiuj, kur ji buvo labai gerai įvertinta, o lietuviškasis beskonis "elitas" jo nesuprato. madoj (suprask drabužių dizaine) neturiu jokios kompetencijos, bet pasižvalgius į kitas sritis, juozuku esu linkusi tikėt.

čia dar į temą.
http://www.omni.lt/?i$9359_16009$z_328615

o kas lietuviškus šūdsaičius štampuoja? ant ko juos štampuoja? ant visokių "gudrių" ir bb'iškų, atsiprašant, cmsų. o htmlas. kad ir zuoko blogas. kodėl kitos lietuvos web dizaino/programinimo kontoros net neprasideda su lietuvos klientais? pvz xhtml + css rinką lietuvoj patenkina vienintelė kryptis, nors pasaulis jau 2 metus šneka apie Web 2.0 kai prieš metus ar pusmetį delfi pakūrė RSS, tai buvo didžiulis progreso šuolis. gėda brausint po lietuviškus saitus.

čia jau nuo temos nukrypau, atsiprašau, bet kol didžiuosimės esą paskutiniai pagonys ir gediminu, kurio arklys sūrų juodosios jūros vandenį gėrė, tol būsim gūdi provincija.

a man tai patinka, kad parduotuvės mažai išpuoštos, a jų puslapius retai žiūrau

Kam prekybcentriams internetas? Manau, kad dėl bendro vaizdo. Ir būtų gerai, kad tie puslapiai būtų kokybiški ir neatmestinai pagaminti. Jeigu jau per visus galus kišą savo "Kalėdas" (dabar madinga net ir per teliką ar spaudoje kaišiot nuorodas į vėvėvė), tai galėtų skirt dėmesio ir savo puslapiui. Tarkim aš tupas consumeris ir man ne lygis griebt visų sutryptą skrajutę arba tas velnio skrajutes išgraibė vaikai lėktuvėlių gamybai - aš atkeliaučiau į internetą pažiūrėt, ką gi ypatingo turim šioms šventėms. Gal net užsikabliuočiau ant tūpo flshinio žaidimo.