« ShApeLess | Main | nearBY »

douze

Paprastai būdavo palydintis įrašas, šįkart - pasitinkantis. Per trumpa ir visai nejuntama pasirodė pereiga tarp šių metų; prie to prisidėjo turbūt ir užsitęsusi eurožiema, jokios baltumos, jokios tabula rasa , reikia tik tiek nedaug, kad visas naujumo ir pasikeitimo iliuzijų fasadas būtų nuneštas.

O tekstai vyniojasi galvoj, bet visuomet - ne tada, kada jų reikia; išsidraikęs laikas, išsidraikiusios pastangos viską sutelkti, o ryškiausias paveldas, atsineštas iš onze - atidėliojimas, tikintis, kad kažkada vienu metu suplūs ir jėgų, ir noro, ir nuotaika. O iki tol tiesiog atsimušinėjimas, pasikrovinėjimas, stiprinimasis, kuris nesibaigia, kaip šilumos sukaupimas nesandariame name. Kartojant pernykščius takus, turėtų būti šalčiai, bėgimai, internetas, visiškai išstūmęs alkoholį, vaizdai, raidės, vaizdai, sapnai, vaizdai, oro uostai, blunkantys vaizdai, kai regėjimas jau nebeatlaiko gyvenimo būdo. Ir viso to fone - atstumas; tas atstumas lytėjime, apčiuopime įdomiai sukontrastuoja su trumparegyste, netgi ją savotiškai papildo: tai, kas kitiems pasiekiama iš toli, tau pasiekiama tik iš arti; tai, kas kitiems pasiekiama iš arti, tau nepasiekiama visai.

Iš praėjusiųjų tikiuosi persikelti ir šį tą gero: jausmą, kad nemažai kas vyksta taip, kaip noriu; suvokimą, kad labai nesunkiai galiu būti abejingas tam, kas jaudina kitus (reikalinga savybė - man dažnai rūpi dar ir tai, kam kiti +- abejingi - o kai bendroj sumoj domėn pradėdavai imti visai viską, tiesiog nebebūdavo jėgų eiti į priekį); iš pernykščių ateina ir geresnis suvokimas kaip greičiausiai bus, ir kaip nebus, keli sėkmingi savieksperimentai, patirtis - ko galiu iš savęs tikėtis, ir ko ne; ir dar gilesnis, dar stipriau įtvirtintas antspaudas ant to, ką laikau tikrai svarbiais dalykais.

Ir dabar reikia, kad šita žiema kaip reikiant pasipurtytų pūgom, šaltis išlukštentų paskutinius užsilikusius onze-centristinio mąstymo likučius, užsilikusius kažkur vidiniuose plyšiuose it vasariniai kraujasiurbiai (kad ir tas, kai kiekvienos datos metų skaitmenyje, užrašytame mano ranka, galima aiškiai atpažinti 11 taisyta į 12), užsidarytų senosios sąskaitos, ir kelios bonusinės, progą išsimiegoti suteikiančios naktys sukrečiančiais sapnais nuvytų mane į naujas startines pozicijas. Iliuzijoms - niekada ne per vėlu.

Post a comment