« Diciembre 2009 | Main | Febrero 2010 »

Enero 2010 Archives

Enero 6, 2010

catblogging

entropijos fabrikas:

DSC00177.JPG

happy baigėsi:

DSC00181.JPG

dar du liko! zjb katinukai su puikiu auklėjimu.

Enero 10, 2010

menas yra tai, ką aš pavadinu menu

Screenshot-2.png

Enero 12, 2010

facebookakke

irgi suku apie tą sistemą galvą, ir turiu ką pasakyti apie tris dalykus:

a) privatumas: nėmaž ja nepasitikiu, ir ji man neduoda jokio pagrindo ja pasitikėti. ne tiek dėl gandų apie fbi/cia/etc, kiek dėl to, kad mordaknygė yra kone tobulas informacijos apie žmonių tarpusavio sąryšius ryšius gavimo kanalas. todėl man labai keista, kad neseniai pradingo funkcionalumas, leidęs (netgi reikalavęs) apibūdinti ryšį su "draugu" -- kas yra kieno klasiokas/brolis/buvusioji/kas su kuo susipažino irane. nesunku išsikasti bet ko, esančio ten, id-level duomenis, nuotraukas, draugus, mokyklą, pomėgius, lankomus renginius, o kur dar nesuvokiami skirtingi fb ir fb lite privatumo nustatymai, paieška, kuri parodo daugiau, nei nepažįstamas žmogus norėtų atskleisti savo profilyje, etc etc. kita vertus -- su 200+ "draugų" galima pradėti kalbėti apie security through obscurity, tikiuosi.

b) rozetės ir kištukai: digitalinė atskirtis anaiptol nėra naujas dalykas. kažkada jau girdėjau klausimą -- o kas tave pakvies į išgertuves, jei neturi telefono ir e-mailo? dabar fb. so it goes.

telefono bent kurį laiką nebeturėsiu, bus matyt, kaip su tomis išgertuvėmis. anot 11Y4 išminties, didžiausia tikimybė į jas patekti -- turint daug didelių neatidarytų butelių.

c) content -- taip, tai yra efektyvus būdas sužinoti, ką ruošiasi daryti/darė draugai: kada jie norėtų alaus, kada čiuoš nuo kalniuko, kaip ji nutrūko ant sofos per gimtadienį. bet ne daugiau. nes turinys, kurį mes ten rašome, yra apgailėtinas. tai ne turinys, i.e. rišlus tekstas, tai kažkokie turinio tangentai, multitaskinusios sąmonės srauto atliekos, twitterinis analfabetizmas. matau, kaip nuo to nuskursta vhc forumai, blogai, blogerių tekstai -- man šita blogoferma brangi ir man gaila, kad anksčiau daug ir įdomiai rašę žmonės tyli. nežinau, kodėl -- paranoja? feedbacko nebuvimas? išėjimas į neanoniminius socialinius tinklus, kur rašote tiesiai approvintiems draugams? jūs man pasakykit.

pamenu, kaip kažkada dammit kalbėjo apie webo, kaip visiems atviros, demokratiškos informacijos sklaidos sistemos renesansą (turėdamas omeny wikipediją). dabar turime barokinius interfeisus ir rokokinį turinį. kai puslapyje javascripto kur kas daugiau, nei teksto, imho, šūdas.

Enero 13, 2010

žiurkikės

The invisible hand of the free market made the data and research invisible.

Enero 14, 2010

black math

arba keletas gabalėlių iš topologijos, mažu kam pravers.

kadangi egzaminą tik ką išlaikiau, turiu pasiteisinimą nieko nemokėti, bet šį tą susirašysiu, kad nepamirščiau. niekad negalėjau prisiminti apibrėžimų daiktų, kurių pavadinimai mažai ką sako ir nesiskiria niekuo reikšminiu.

  • Bijekcija -- atvaizdis f, atvaizduojantis X į Y taip, kad kiekvieną aibės Y elementą y atitinka tik vienas X aibės elementas x ir kiekvienam x atitinka tik vienas y: f(x) = y. t.y. galime sakyti, kad tokia funkcija yra siurjekcinė ir injekcinė tuo pačiu metu. Vizualizuokite dvi bulves, kurių visos akutės sujungtos unikaliomis linijomis.
  • Siurjekcija -- atvaizdis, kuris kiekvienam Y aibės elementui priskiria bent vieną aibės X elementą taip, kad f(x) = y. nebūtinai vienareikšmė ir atvaizduojanti į visus X elementus.
  • Injekcija -- atvaizdis, kuris skirtingiems aibės X elementams priskiria skirtingus elementus iš aibės Y. Nebūtinai sumappina visus Y elementus.
  • Homeomorfizmas -- tolydi funkcija tarp dviejų topologinių erdvių, turinti tolydžią atvirkštinę funkciją. homeomorfizmas -- tai atvaizdis (?) (mapping) kurie išsaugo visas topologines transformuojamos erdvės savybes (kompaktiškumą, metrikos turėjimą, etc). kitaip sakant, topologinės savybės pagal apibrėžimą yra homeomorfizmų invariantai.
  • Homomorfizmas -- atvaizdis, išsaugantis vaizduojamo algebrinės struktūros (žiedo/vektorinės erdvės/grupės) struktūrą (pvz. vienetinį elementą), operacijas (daugybos apibrėžimą) ir kompozicijos dėsnius. pvz, tiesinis atvaizdis yra homomorfizmas tarp dviejų vektorinių erdvių.
  • ...ir čia prasideda makaliūšas:

  • Izomorfizmas -- tai yra bijekcinis homomorfizmas, t.y. du izomorfiški objektai struktūriškai yra vienodi.

  • Epimorfizmas yra siurjekcinis homomorfizmas.

  • Monomorfizmas yra injekcinis homomorfizmas

  • Endomorfizmas yra atvaizdas į save.

  • Automorfizmas yra bijekcinis izomorfizmas.
  • Difeomorfizmas yra izomorfizmas tolydžių ("smooth" -- gal glodžių? lietuviai irgi galėjo su terminais pasistengti) daugdarų (paviršių ir kreivių n-mačių generalizacijų) kontekste. tai tolydi funkcija, turinti tolydžią atvirkštinę funkciją, kuri atvaizduoją vieną diferencijuojamą daugdarą į kitą.

  • Homotopija: du objektai yra homotopiški, jei vieną galima tolydžiai (continuously) transformuoti į kitą, t.y. tempiant, bet nepraduriant skylių ir neužglaistant esančių. vizualizuokite riestainio formos molio gabalą, iš kurio galima padaryti puodelį, neužlipdant riestainio skylės ir nepraduriant naujos.

  • Homologija yra parkė ir way over my head, bet tai yra susiję su grupių (komutuojančių, t.y. abelio) susiejimu su kitu matematiniu objektu, t.y. grupe ar erdve. neva taip lengviau suskirstyti objektus į grupes pagal turimas skyles ir kt. požymius, nei homotopiškai.

bwę. geriausias kurso momentas buvo išsišiepęs storas turkas plaukuotais pirštais, užsilipęs ant kažkokių pagalvėlių ir senų konspektų krūvos, prirašęs lentą kokių tai simbolių ir sakantis "this is a homomorphism!".

Enero 31, 2010

nuo galo

stambulas po sirijos yra skandinaviškai ramus, brangus ir vėsokas metropolis, kur niekas antrą kartą į mane net nedirsteli.
paskutinės dienos -- vaikštau gatvėmis, plaukioju laivais, atsisveikinu, žmonės, vietos. stambulas -- miestas, verčiantis jaustis laiminga dėl neaiškių priežasčių.


SNV88562_scaled.JPG

SNV88556_scaled.JPG

About Enero 2010

This page contains all entries posted to opit in Enero 2010. They are listed from oldest to newest.

Diciembre 2009 is the previous archive.

Febrero 2010 is the next archive.

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35