« Mokslai: Internetiniai dienoraščiai - naujas viešosios sferos pažadas | Pirmas | artefaktas »

driving with hitler

...when you are driving alone you are driving with hitler...

kažkada sugalvojau čia tokią idėją - važiuoji ryte automobiliu į darbą, sustoji autobusų stotelėj ir paimi žmogų ar du, kuriems pakeliui. nžn, būtų gal nieko tokius automobilius spec lipduku žymėti ar kažkaip ir dar žinią paskleisti, kad vat būgtai taip įmanoma. na, bet anyway perdaug darbo ir rūpesčių...

vat paskaičiau pbg įrašą ir prisiminiau analogišką savo nuotykį praeitą savaitę - prieš mane važiuoja taksistas, dvi girtokokos tetos mojuoja rankomis, taksistas pralekia, aš sustoju. tetos nepatikliai spokso į mane, aš išlipu iš mašinos ir klausiu, kur reikia, sako į antakalnį, oi ne, sorry, man į naujus rajonus. taip ir neįvyko :)

Komentarai

del pakeleiviu pavezimo, tai cia matyt nuo ekonomines situacijos priklauso - Rusijoj, bent jau Piteryje ir Maskvoje, tokie pavezejimai labai populiarus. tiesa, kiek atsimenu, dar susimeti ant benzo, jei tave paveza.

huh, prieš pora dienų stovėdamas stotelėj ir žiūrėdamas į, pro šalį slenkantį eismo vidurių užkietėjimą, masčiau apie galimybę pribėgt prie kokio vienišo vairuotojo, sėst šalia ir prašytis pavežamas.

o as betranzuodamas po evropa isgirdau apie ciuveli, city hitchikingo pradininka. jau kokiu 15 metu jis nesinaudojo viesuoju transportu, tranzuoja mieste.

kazkada girtas studentas kai buvau
nespejau an paskutinio troliko
taxi kainavo tada dar melijonus
tai kazkur prie olandu ziedo volga berods
sutranzavau parveze i antakalnio gala ;))

šalia Niujorko yra kazkokie greitkeliai, kur piko metu labai daug commuters (tokiu kur darban is priemesciu i centra vaziuoja), tai kazkokios tarnybos ten eismo pagerinimui yra tokia sistemele idiegusios: pacia greiciausia (ir tuo paciu laisviausia) juosta gali vaziuoti tik masinos, kuriose sedi daugiau nei vienas zmogus (stebima kameromis ir neklauzados baudziami). taigi kai kurie zmones suinteresuoti tureti pakeleivi. Tai ten net specialios vietos pakelese yra irengtos tokiems "tranzuotojams", kurie gali zenkliai padidinti patekimo darban greiti.