« Поэты эпохи Рудаки | Main | Apranga->stereotipai. Žmonės? »

Gynyba ir dorybė

Yra keli atvejai:
1)Žmogus eina gatve. Ji sustabdo 3 vyrukai. "Duok, mobilų, laikrodį ir piniginę!". Žmogus susinervavęs bando pabegt, smogia, krenta, keliasi, bega, prisimina apie ginklą. Ištraukia, iššauna kur nemato, nužudo.

2)Žmogus eina gatve, pastebi, kad ji seka, judėdamas erdvėje išvengia pavojingų vietų ir pabega nuo savo galimų upuolikų. Arba žmogus nepasprunka, bet apsigina nužudydamas.

Mintys: Antroje situacijoje žmogus atsako už savo jausmus, emocijas ir poelgius. Pirmoje ne. Pirma man nepanši į gynyba. Tai žmogus akligatvyje, kaip žvėris spastuose. Jis blaškomas ir draskomas baimės ir įniršio nužudo pats nesuvokdamas savo veiksmo. Jis ne gali sau pasakyti ką ir kaip daryti, kiek jo veiksmai atitnka jo moralę, kaip jis gali pasielgti kitaip, jis yra refleksų, senų igūdžių ir emocijų kamuolis. Manau, gynyba tai dorybė, kada žmogus kontrolioja save, žino ką daro, ką gali sau leisti ir kodėl tai įmanoma jam.

Kovos menų stovykloje, kurią aš praleidau šiais metais, kartais mes kalbėjomės ar galėtume (ne galimybių, bet moralės atžvilgių) nužudyti žmogų. Mano atsakymas - taip, besigindamas.

Comments

nesutinku su tokiu vienareikšmiu situacijų vertinimu.
a situacijoje žmogus, kuris neišsigąsta (pasitiki savim/žino, kad apsigins) veikia daug sąmoningiau ir sveikaprotiškiau negu kad elgtųsi perdėtas paranoikas situacijoje b.

hm, gal netaip kažkaip parašiau:) ėsmė būtent tame kad išsigąsta, kad viskas pabega iš po jo kontrolės.:) Ir ne apie sveika protiškumą kalbame;) o apie gynybą ir puolimą!

toks paranoi6kumas turi būti įprastas - goblinas (oper.ru) pasakojo kad milicininkų mokykloje testavo taip: šiandien tau beskaitant pro tave praeina žmogus, rytoj tave apie jį klausinės... Laiko ir edvės kontrolė. Abu žmonės apsyginė, bet tik antras gynėsi.

o, tamsta, pats esat patekęs į tokią situaciją? ta prasme į tokią, kur panikavot arba reagavot šaltakraujiškai?

/me nuolat panikuoja.
o tokios situacijos nuolat vyksta... tik ne su kumščiavimuosi elementais. va.
su kumščiavimais nesu:) (tikriausiai kol kas, bet tikrai nenorėčiau). viskas kas čia parašyta - akiniočo moralai.