world_against_me dar šįryt postino vieną pirmųjų rinkimų spektakio afišų:
IMHO "Už tvarką ir teisingumą" yra vienas iš nuostabesnių šiuolaikinių fašistinės estetikos pavyzdžių. Būtent dėl to ir nesusilaikiau...
Pradžiai norėtusi nukrypti į minėtą "fašistinės estetikos" offtopic'ą. Tik pamačius plakatą mintyse iškyla Leni Riefenstahl, vienos stipriausių nacistinės Vokietijos propagandisčių pavardė. Taip jau susiklostė istorija, kad šiai kinematografei teko užsiimti bene svarbiausio nacių propagandos vaizdinio - arijų paveikslo kūrimu.
Savo dokumentiniame filme "Olympia" (ištrauka čia), skirtame 1936 metų Olimpinėms žaidynėms, autorė ypač didelį dėmėsį skiria apnuogintam kūnui, jo judesiui, estetikai. Hitlerinėje vokietijoje arijo paveikslas toli gražu nesirėmė šviesiaplaukio vokietuko įvaizdžiu, veikiau iš antikinės graikijos pasiskolintu kūnu - sportiškas, tačiau mažiau nei jo antikinis prototipas raumeningas, ne per daug apkūnus ir neperdžiūvęs mėsos ir kaulų maišas turėjo kurti sveiko, stipraus ir veržlaus vokiečio mitą.
Jau senokai akivaizdu, kad libdukai joja ant nacistinės simbolikos ir estetikos arkliuko, o po šio agitacinio plakato tai turbūt tampa beveik nenuginčyjama. Įdomu tik tai ar šis pasirinkimas pateisins klounų lūkesčius.
Offtopic'o pabaigai pažvelkime į šviesų rytojų kartu su valentinu ir adolfu :)
VS.
O ką apie šį plakatėlį pasakytų senelio Zigmundo pasekėjai?
Dar Anna Freud ir Edward Bernays pradėjo naudoti libido ir tanato impulsus propagandiniais tikslais ir mums jau greičiausiai nebenaujiena yra tai, kad propagandoje ir reklamoje fizinio geismo objektas yra susiejamas su siūloma preke, taigi vietoj ilgos interpretacijos įmetu alternatyvų tvarkos ir teisingumo plakato variantą, kuris gal geriau atskleis tai, ką šiuo plakatu norėjo pasakyti jo autoriai. :)