« Rinkimai | Main | Dar mėsos »

RE: rinkimai

world_against_me dar šįryt postino vieną pirmųjų rinkimų spektakio afišų:
ir_tu.jpg
IMHO "Už tvarką ir teisingumą" yra vienas iš nuostabesnių šiuolaikinių fašistinės estetikos pavyzdžių. Būtent dėl to ir nesusilaikiau...

Pradžiai norėtusi nukrypti į minėtą "fašistinės estetikos" offtopic'ą. Tik pamačius plakatą mintyse iškyla Leni Riefenstahl, vienos stipriausių nacistinės Vokietijos propagandisčių pavardė. Taip jau susiklostė istorija, kad šiai kinematografei teko užsiimti bene svarbiausio nacių propagandos vaizdinio - arijų paveikslo kūrimu.

Savo dokumentiniame filme "Olympia" (ištrauka čia), skirtame 1936 metų Olimpinėms žaidynėms, autorė ypač didelį dėmėsį skiria apnuogintam kūnui, jo judesiui, estetikai. Hitlerinėje vokietijoje arijo paveikslas toli gražu nesirėmė šviesiaplaukio vokietuko įvaizdžiu, veikiau iš antikinės graikijos pasiskolintu kūnu - sportiškas, tačiau mažiau nei jo antikinis prototipas raumeningas, ne per daug apkūnus ir neperdžiūvęs mėsos ir kaulų maišas turėjo kurti sveiko, stipraus ir veržlaus vokiečio mitą.

Jau senokai akivaizdu, kad libdukai joja ant nacistinės simbolikos ir estetikos arkliuko, o po šio agitacinio plakato tai turbūt tampa beveik nenuginčyjama. Įdomu tik tai ar šis pasirinkimas pateisins klounų lūkesčius.
Offtopic'o pabaigai pažvelkime į šviesų rytojų kartu su valentinu ir adolfu :)
VS.

O ką apie šį plakatėlį pasakytų senelio Zigmundo pasekėjai?

Dar Anna Freud ir Edward Bernays pradėjo naudoti libido ir tanato impulsus propagandiniais tikslais ir mums jau greičiausiai nebenaujiena yra tai, kad propagandoje ir reklamoje fizinio geismo objektas yra susiejamas su siūloma preke, taigi vietoj ilgos interpretacijos įmetu alternatyvų tvarkos ir teisingumo plakato variantą, kuris gal geriau atskleis tai, ką šiuo plakatu norėjo pasakyti jo autoriai. :)

ko_troksti.jpg

Comments (9)

opit:

manau, kad pranešimas -- ne toks subtilus :)
http://atvirasgalas.blog.hardcore.lt/ko_troksti.jpg

mants:

reklaminiai metodai ir šiais laikais neitin pasikeitę. štai net ir ponas bušas buvo davęs vaikam darbo:
http://www.livingroomcandidate.org/lessons/7

yra nuostabu tai, kad ponas mazuronis dar praeitu amžiumi gyvena (o gal orientuojasi į ten esančius rinkėjus) ir reklamas tokias simplistines-tiesmukas gamina. bei su savais vešliais veidaplaukiais gal net panašesnis į šį ūsočių:
http://www.thehouseofmarketing.co.za/wp-content/uploads/2008/06/stalin.jpg

Baisu.

Poooooooooolitinės kekšėsĄĄ

libdukai, klaunu -> lipdukai, klounų

Libdukai matyt turėta omeny kokie liberal demokratai?

M.:

O tai kuo čia stebėtis, kad su vaikais fotkinasi. Visi taip darė, daro ir darys, o tuo metu ne tik Hitleris, bet ir Stalinas buvo vaikų draugas ir globėjas. Juk tai, kaip ir fotkintis su murzinu šachtininku, kai pats esi švarus ponulis, viso labo paprastas PR'as, bandymas parodyti, kad "aš su visais", kuris kiekvienam mąstančiam yra perprantamas. Jei žmogus nemąsto, tai ką daryt.

len:

haha pasirodo nuotrauka panaudojo be leidimo tai dabar tenka nukabinti viska. mergina galetu dar ir prisiteisti ish paxistu babkiu

oj, tvarka ir teisingumas - neišsemiamas įkvėpimo šaltinis http://www.gogelmogel.lt/2009/05/mickey-mousezuronis-real/

http://www.gogelmogel.lt/2009/05/mickey-mousezuronis-real/ tvarka ir teisingumas neissenkantis ikvepimo saltinis

About

This page contains a single entry from the blog posted on May 13, 2009 1:43 PM.

The previous post in this blog was Rinkimai.

The next post in this blog is Dar mėsos.

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35