Apie

Kolektyvinė mokslo, technologijos bei socio naujienų kaupimo vieta ir smagumai pertraukoms.
Kon[tra]cepcijos nera.

Skyriai

« February 2006 | pirmas puslapis | April 2006 »

March 2006 archyvas

March 9, 2006

lietuviško tinklo naujovės

pastaruoju metu man pasidarė įdomus lietuviškas internetas.
ilgą laiką ryte apibėgdavau keletą lietuviškų forumų/blogų/portalų, metų-metais dienų-dienomis tuos pačius. pastaruoju metu, gerdama kavą, padariau atradimą, kad po lt-netą pasidarė galima browsint - nueit iš vienos įdomios vietos į kitą, dar kitą ir dar kitą, o jos ima ir nebesikartoja. gal pramiegojau kažkokį lūžį, gal kuo toliau - tuo naujos gėrybės atsiranda sparčiau ir geriau, gal čia jokio atradimo ir tiesiog anksčiau nenorėjau žiūrėt, todėl ir nematydavau.

apie šitą jau kurį laiką ketinu parašyt, kažkas atsirado neseniai, kažkas egzistuoja jau kurį laiką, bet neprisiruošiau.


  • žudyk reklamą žurnalas: rašo apie reklamą. piktai, taikliai, dažnai atnaujinama. definitely rytinis.

  • unknownbug: nezinomas parašė savo bloginimo mašiną, ir įkūrė blogofermą. welcome to the club. pliusas už kūrybingumą. dabar žinau bent vieną lietuvišką webui skirtą dalyką, kuriuo galima, įmanoma ir smagu naudotis. na, gal antrą - po phemplate.

  • kaip tik ten: štai Audrius Radzevičius pakūrė lietuvišką del.icio.us analogą (beje, su DAUG normalesniu URL!). tiesa, skaitydama "apie" skirsnio sakinį "Grupuokite savo žymes gairių pagalba" užgriežiau dantim, bet ginčytis dėl žodžių turbūt tas pats, kas dėl skonio. pagal naudojamus tagus panašu, kad jo dar neatrado geekų pulkai. man atrodo, paauginus projektą būtų labai įdomu stebėti ir daryti išvadas. trend-watching. kas aktualu programuotojams kelių šimtų kilometrų spinduliu, kokie autoriai ir temos įdomiausi aktyvistams ir apie ką paskutinį kartą gėrė alų istorikai. čia ne tai, kad "pirk prekę lietuvišką", bet pasaulis didelis ir platus, o kartais daug svarbiau pagauti, kas vyksta čia ir dabar.

  • blosferos.tinkle: kai užsilenkė lietblogsai, tas pats Audrius pakūrė pakaitalą ir jiems. lietblogsai nebesujaudina seniai ir skaitomi nėra, bet šiuo atveju patiko pats reiškinys. užsilenkusio projekto nebereikia laidoti skardiniame grabelyje - atsiranda alternatyva, kažkas panašaus, perdaryto savaip.

  • sk@itykla: prieš gerą mėnesį atsigavo sk@itykla. įkvepia vien optimistinėm templeito spalvom.

imu tikėti, kad yra daug daugiau dalykų, kurių dar neaptikau. smagi pati tendencija, kad gal galų gale pramokstame naduotis lengvai prieinamom priemonėm, dalintis ir remixuoti idėjas, artėjame į web 2.0. darai kažką sau ir savo draugui, po to žiū - ir atsiranda dar žmonių (ir jų draugų!), kuriems tai irgi patinka. o delfi.lt toliau tepūliuoja apie juodaodžius besmegenius ir linksmina mažesnio rimtumo akimirkom.

del.icio.us, communities ir bookmarkai

VDU istorikai giriasi pasikūrę del.icio.us community - bendram bookmarkynui rinkti. tą patį šiek tiek kitokios priemonės pagalba darau aš su savo bendramoksliais.

smalsu: kas dar su kuo ir kokiom priemonėm (del.icio.us? blog? wiki? ...? ) renka bendrus bookmarkynus?

bookmarkai mieste

tęsiant temą - bookmarkai mieste. visada galima pažymėti kreida sieną, šalia kurios yra priėjimas prie neužrakinto wirelesso. sau ir savo draugui :) o faktiškai, kai papasakoji apie tai, kur yra va-ta-gudri-užkampio krautuvė, kur kažko būna, arba neįprastas bromas, arba kaip pagauti dealerį - tai jau bookmarkas.

kas dar galėtų būti bookmarkas mieste? realus ir fiktyvus/teorinis/išgalvotas.
ir jeigu aistė wru - tai irgi nežinomos paskirties bookmarkas bookmarkas, ką jis galėtų reikšti?

DĖMESIO!!!! AKCIJA!!!!!
jeigu į šį postą tarkim iki pirmadienio susirenką ne mažiau 15 nespaminių atsakymų, -iausio pasiūlymo autorius gauna prizą. promise :)

March 11, 2006

tilt shift

šis terminas apibūdina labai brangius objektyvus, su kuriais daromos tokios nuotraukos iš oro, kaip olivio barbieri. sukuriamas įspūdis, kad fotografuojamas miesto maketas.
viena iš paskutinių flickr madų - tokio pačio efekto pasiekimas naudojant photoshopą arba gimpą.

miuncheno olimpinis kaimelis:

pripetės miestas:

downing street:

pora linkų iš flickr:
tiltshift clusters, diskusijos, visualsų kaupykla.

..man labai įdomu, kaip apsisuko pati "photoshopinimo" idėja - ne daryti netikrus daiktus, kuo panašesnius į tikrovę, o tikrovę tyčia vaizduoti kaip jos imitaciją.

March 17, 2006

Physics Accelerator

tech-triangle.jpg
Kadaise 3D spartintuvas kompiuteryje buvo prabanga, vėliau privalomas devaisas geimeriams, o šiandien jis savaime suprantama net ir biuro kompiuterio dalis. Bet augant žadimų kokybei ir realistiškumui, dabartiniai kompiuteriai sunkiai susidoroja su judesio fizikos simuliacija, ypač kolizijų suradimu (collision detection), kuriam reikia labai daug slankiojo kablelio operacijų, o šiam, savo ruožtu, daug ir greitos atminties.

3D acceleration is a long established standard part of today’s systems yet it started life as an exotic, expensive add on. Last year Ageia announced a new kind of add on, their PhysX chip is a new technology specifically designed for accelerating physics processing in games.

Atsiradus naujo specializuoto procesoriaus poreikiui, kompanija Ageia sukūrė fizikos procesorių pavadintą PhysX. Plačiau apie šią technologiją galima pasiskaityti Nicolo Blachfordo straipsnyje. Via OSNews.

March 20, 2006

nesąmoningas apsivalgymas ir prarastasis kastratų menas

Sleeping-pill users face kitchen chaos ir prarastoji opera

Istorija su migdomaisiais prajuokino, kadangi nukentiejusiems akivaizdžiai pritrūko saviironijos.
Žmonės vis dar tiki, kad su jais, o ne jie patys, daro kažkokius baisius eksperimentus :)

March 23, 2006

Jonathon Keats

meninykas fotografuoja laiką su 100 metų išlaikymu, bando genetiškai sukurti dievą, užpatentuoja savo smegenis ir parduoda jų akcijas bei stengiasi berkelėjaus mieste įteisinti vienintelį nesulaužomą dėsnį: kad A=A. puikus jo siulomas ženklas: "berkelėjus - loginės tapatybės zona".

March 25, 2006

A/K

Ką galima padaryti žmogui turint jo asmens kodą?

Konkrečiau - kiek teoriškai galima pridaryti realios žalos žmogui ar išspausti realios naudos sau turint svetimo, nepažįstamo žmogaus asmens kodą.

P.S. taip pat galite aprašyti galimas pasėkmes (įstatymai, teisinės instancijos, etc.)