Apie

Kolektyvinė mokslo, technologijos bei socio naujienų kaupimo vieta ir smagumai pertraukoms.
Kon[tra]cepcijos nera.

Skyriai

 

January 23, 2006

Apklausa: ar skristum

jeigu tau pasiūlytų skristi erdvėlaiviu į tolimą žvaigždę, kurią pasiektų tik tavo proproproproanūkiai?

jeigu tau pasiūlytų skristi penkiolika metų pirmyn bei penkiolika metų atgal su konkrečia užduotimi?

jeigu pasiūlytų palėkti trejetui metų iki marso?

kodėl/kodėl ne?

« Įvairiais patternais šviečiantys dviračio ratai | pirmas puslapis | Dar vienas pralaimėjimas? »

Komentarai (10)

1) kosmose daugintis niekaip neišeitų. net grįžę kosmonautai nebegali susilaukti vaikų (abi lytys);
2) net tiek žmogus netrauktų kosmose;
3) kodėl gi ne.

į trečią - labai taip. nes toks astroasketizmas man turėtų begalinę egzistencinę prasmę. be kita ko - ne vaistai, o išeitis periodiškai mizantropijai.

1)jeigu pakeliui i zvaigzde garantuotu keliasdesimt ilgalaikiu, 1-2 Zemes metu trukmes sustojimu gyvenamose planetose (ir galbut kelis negyvenamose), sutikciau. Taip pat butu neblogai rezervuoti galimybe buti pakeistam/paliktam vienoje is planetu psichinio nestabilumo (meiles, depresijos, kosmofobijos) atveju. Kitaip nematau prasmes aukotis, kol kas ir Zemeje turiu daug nepadarytu darbu.
2)Priklauso, kokia uzduotis. 30 fiziniu metu butu gaila, taciau kokia nors neskausminga anabioze, ispudziu/garbes/ziniu pazadai ir socialinis spaudimas galetu padaryti savo reikala.
3)greiciausiai, ne. Nebent labai jau nuobodu pasidarytu, o laivas ir ekipazas butu itin idomus.
Ka as kalnu ir dykumos nemaciau? Ir taip to marso fotkiu internete pilna:)
Geriau jau i Antarktida ir Grenlandija pazvejot paltuso tarp ledkalniu, nekalbu jau apie dar idomesnes siltesnes vietas :)

frau: astroasketizmas, ar astroturizmas? man tai trečias variantas labiau užneša į pastarajį.

mere raili: šiuolaikinės biotechnologijos ir embrionai mėgintuvėliuose, nepamiršk.

aš tai niekur neskrisčiau. nematau nė-krislelio-prasmės ir klausiu: o kodėl taip?

nes kai jau viskas stovi gerklėj, yra milijonas vietų žemėje, kur gali dingti. socialinį statusą, žinias, įspūdžius rasti irgi įmanoma, jeigu tik noras yra.

katiba: tai po kažkiek laiko bus galima siųsti nano robotus + dnr grandinę + smegenų dumpą ((c) /me). Robotukai sulipdys žmogų ir suaplaudins atmintį (panašiai, kaip matricoje).

Kodėl skrisčiau? Ogi todėl, kad suvokus visatos dydį, tiksliau suvokus, tai, jog visata didesnė už mano suvokimą, apima egzistencinė klaustrofobija (apie tai jau minėjau čia: http://blog.hardcore.lt/opit/archives/006690.html). Šitas skrydis būtų bent šis tas.

Šiaip kvaila net kelti klausimą apie fizio kūno skraidinimą šiuolaikine technika toliau nei Marsas (kaip jau minėjau, žmogus neišgyventų tiek kosmose). Reiktų galvoti apie panašias technologijas, kuriomis naudojosi Protas filme K-PAX. Ir jeigu tikėsime Protu, dar ne greit kur nors toliau nei Marsas žmonės galės keliauti. Be to, kai šitiek zondų skrisdami į Marsą sudužo, niekas dar bent 50 metų žmonių ten neskraidins.

kosmosas šaltas ir tuščias. neskrisčiau.

ktb: astroasketizmas.

тайти, тайти... нас и здесь хорошо кормит!

kosmose dauginimasis uzdraustas del moraliniu, religiniu ir kitokiu normu ir plius neaisku kas isvis su tais vaikais butu jei jie vystytusi ir gimtu nesvarumo buklej, bet pats dauginimosi procesas nera neimanomas, o tik uzdraustas.

1) Skrisčiau vien tam, kad patenkinčiau savo hi-tech potraukį. Įdomu tik ar ten internetas būtų? .)

2) O čia ar šviesos greičiu ir 15 metų žemėje ar raketoje?

3) Trys metai marse - laisvai! Žinant, kad 2 žemės metai yra lygūs 1 metams marse, tai turėtų užtrukti arba trumpiau, arba ilgiau ,)

Kodėl? Todėl, kad patirti nesvarumo būklę turėtų būti tikrai fun. Ir nesiūlykite man jokių skrydžių simuliatorių. Jie čiulpia.

Kodėl ne? Net nežinau. Greitai niekas neateina į mano galvelę.