midi prezentacijos
Midi progą, vietoje to, kad vesti pratybas, nuėjau paklausyti Maksimo ir Domo prezentacijų. Pirma buvo maksimo - "Informacinis grupių darbas". Kalbos santrumpa galėtų būti tokia:
1. kartais grupėje dirbti "gerai"
2. reikia įrankio, kuris padėtų atlikti "grupinį" internete.
3. Wiki galėtu būti tuo įrankiu.
Pristatyme trūko pavyzdžių, kaip gi iš tikro atrodo tas Wiki ir į ką jis panašus? Kaip su juo dirbti? Kuo wiki geriau/blogiau už CMS'ą su registruotais vartotojais? Manau tie, kas niekada nesusidūrė su Wiki, gavo labai jau miglotą supratimą. Grupinio darbo privalumu paminėta: "generuojama daugiau turinio". Tai nėra privalumas. Wiki, CMS ir visos kitos informacijos valdymo sistemos kuriamos kaip tik tam, kad suvaldyti turinio augimą. Geriau mažiau - nei daug nekokybiško. Wikipedijos bendruomenė ir yra tas filtras, kuris padeda augant kiekybei palaikyti turinio kokybę.
Antras kalbėjo Domas apie Wikipediją. Manau kiekybinio Wikipedijos augimo akcentavimas gali buti tik reklaminiu triuku:) (kiek suprantu "stubai" nėra skaičiuojami kaip straipsniai?) Mane labiau domintų, kiek vidutiniškai redagavimų (atmetant pakeitimų atstatymus) patyria vienas Wikipedijos puslapis. Tai gal kiek labiau atspindėtų kokybinį augimą.
Domui, kalbant apie tai, kad Wikipedijoje gali rasti informacijos praktiškai apie viską, nugirdau kaip šalimais sėdėję studentai diskutavo:
A: "Tai čia tas pats kaip googlas"
B: "Nu jo... tik googlo redaguoti negalima..."
Pradžioje mane tai kiek prajuokino:) Bet čia galima truputi paspekuliuoti... Tarkime jei 90tų pradžioje visi web serverių
ir naršyklių gamintojai būtų defaultiškai leidę atlikinėti HTTP PUT visiems resursams. Įdomu į ką tada būtų panašus šiandieninis webas? Gal dabar mums būtų sunkiai suvokiama, kaip taip negalima atredaguoti google rasto puslapio? juk tai kvaila?:) 0 bendrai, tai ši prezentacija buvo visai faina:) Nors kaip ir Maksimas, Domas pamiršo pasigaminti skaidrę su užrašu "Klausimai?".
Po Domo kalbėjo dar vienas vyrukas - apie webinį uždavinyną. Akis draskė klaidos skaidrėse. Nepamirškite prieš rodant skaidres auditorijai, parodyti jas spellchecker'iui, mamai, draugei, kambariokui ir katei. Kuo daugiau akių jas pamatys tuo daugiau šansų, kad dėl to paskui neteks raudonuoti. Ir juk tiek kalbėjote apie tai, kaip Wiki padeda sugaudyti klaidas? Tai kodėl skaidrių nerašėte Wiki pagalba? Grįžtant prie temos, galiu pasiūlyti daryti ne "Pranešimų laiškais sistemą", o tam naudoti RSS feed'us.
Visiems ačiū už prezentacijas.
O čia keltas nuotraukų. (bloge palikinėti klaidas irgi blogai. keltas, atsiprašau.)