« double confirmation | Main | vingio parko menininkai »

midi prezentacijos

Midi progą, vietoje to, kad vesti pratybas, nuėjau paklausyti Maksimo ir Domo prezentacijų. Pirma buvo maksimo - "Informacinis grupių darbas". Kalbos santrumpa galėtų būti tokia:
1. kartais grupėje dirbti "gerai"
2. reikia įrankio, kuris padėtų atlikti "grupinį" internete.
3. Wiki galėtu būti tuo įrankiu.

Pristatyme trūko pavyzdžių, kaip gi iš tikro atrodo tas Wiki ir į ką jis panašus? Kaip su juo dirbti? Kuo wiki geriau/blogiau už CMS'ą su registruotais vartotojais? Manau tie, kas niekada nesusidūrė su Wiki, gavo labai jau miglotą supratimą. Grupinio darbo privalumu paminėta: "generuojama daugiau turinio". Tai nėra privalumas. Wiki, CMS ir visos kitos informacijos valdymo sistemos kuriamos kaip tik tam, kad suvaldyti turinio augimą. Geriau mažiau - nei daug nekokybiško. Wikipedijos bendruomenė ir yra tas filtras, kuris padeda augant kiekybei palaikyti turinio kokybę.

Antras kalbėjo Domas apie Wikipediją. Manau kiekybinio Wikipedijos augimo akcentavimas gali buti tik reklaminiu triuku:) (kiek suprantu "stubai" nėra skaičiuojami kaip straipsniai?) Mane labiau domintų, kiek vidutiniškai redagavimų (atmetant pakeitimų atstatymus) patyria vienas Wikipedijos puslapis. Tai gal kiek labiau atspindėtų kokybinį augimą.

Domui, kalbant apie tai, kad Wikipedijoje gali rasti informacijos praktiškai apie viską, nugirdau kaip šalimais sėdėję studentai diskutavo:
A: "Tai čia tas pats kaip googlas"
B: "Nu jo... tik googlo redaguoti negalima..."
Pradžioje mane tai kiek prajuokino:) Bet čia galima truputi paspekuliuoti... Tarkime jei 90tų pradžioje visi web serverių
ir naršyklių gamintojai būtų defaultiškai leidę atlikinėti HTTP PUT visiems resursams. Įdomu į ką tada būtų panašus šiandieninis webas? Gal dabar mums būtų sunkiai suvokiama, kaip taip negalima atredaguoti google rasto puslapio? juk tai kvaila?:) 0 bendrai, tai ši prezentacija buvo visai faina:) Nors kaip ir Maksimas, Domas pamiršo pasigaminti skaidrę su užrašu "Klausimai?".

Po Domo kalbėjo dar vienas vyrukas - apie webinį uždavinyną. Akis draskė klaidos skaidrėse. Nepamirškite prieš rodant skaidres auditorijai, parodyti jas spellchecker'iui, mamai, draugei, kambariokui ir katei. Kuo daugiau akių jas pamatys tuo daugiau šansų, kad dėl to paskui neteks raudonuoti. Ir juk tiek kalbėjote apie tai, kaip Wiki padeda sugaudyti klaidas? Tai kodėl skaidrių nerašėte Wiki pagalba? Grįžtant prie temos, galiu pasiūlyti daryti ne "Pranešimų laiškais sistemą", o tam naudoti RSS feed'us.

Visiems ačiū už prezentacijas.

O čia keltas nuotraukų. (bloge palikinėti klaidas irgi blogai. keltas, atsiprašau.)

Comments

AAAAAAAAa
kad žinotum, kaip malonu kad blogosfera tokia gyva;)

Gaila, kad nesusipažinome ir ačiū už kritiką.

Prezentacija buvo taipougi ir Jono :) deja jis internete atstovybės neturi.

Norėčiau pasiginčiti dėl to, kad generuojama daugiau turinio nėra privalumas. Tikriausiai neaiškiai išsireiškiau ar pats nebaigiau mintį. Generuojama daugiau įvairesnio ar "platesnio" turinio, bei padaroma daugiau darbo konrečiu tikslu. Manau, kad Wiki ir Wikipedija stimuliuoja turinio generavimą/perkelimą į Internetą. Visiškai sutinku, kad tai (Wiki), kaip ir CMS, yra konstruktai suvaldyti tam turiniui. Tuo pačiu metu, bet koks naudingas darbas dedikuojamas visuomenei ar savo bendromenei, man turi pozityvių aspektų... todėl ir darbo rezultatų kiekybė (nors ir žemos kokybės, su klaidom, etc), atrodo, taip pat pozityvi. Tai ir bandžiau sakyti kalbėdamas apie KAP`ą: jei yra pasidalinta žemos kokybės darbo produktu, žmogus vėliau pasinaudojęs tuo produktu pasipelno. Iš to ir seka IMHO, kad nors kokio turinio didesnis generavimas yra gerai.

Sorry už mano lietuvių kalba...

o kodėl real-time sistemų laborai DOS aplinkoje, o ne pvz. FreeRTOS (http://www.freertos.org/) ar kas nors kita iš http://www.onesmartclick.com/rtos/rtos.html?

Tiesa sakant taip ir pagalvojau, kad dėl "turinio generavimo" buvo klaidingai išsireikšta.

Dar man kiek keista, kad jūsų uždavininui išviso buvo nutarta naudoti WikiWiki tipo sistemą. Jei man reikėtu paaiškinti, kas yra Wiki, paprastam kaimiečiui, tai manau sakyčiau taip:
Vienas žmogus atsineša rastą ir parašo ant jo BurineValtis, kiti žmonės eina pro šali, mato tą rastą su užrašu valtis, tie kurie kažkada gyvenime buvo matę tikra valtį ima ja po truputi tašyti, kažkas padaro irklus, kažkas stieba, kažkas ją nudažo... Manau, kad uždavinynui pagindu geriau tiktu forumo sistema. Nes uždavinys gali turėti begalę tesingų sprendimų. Čia gaunasi taip, kaip atėjus į kokį #programming kanalą kažkas paklausia "kaip parašyti tokį ir tokį algoritma" - ir tada gauna krūvą atsakymų skirtingomis kalbomis. Ir jie visi teisingi. Wiki sistemoje butu prieita prie to, kad puslapyje skirtam tam algoritmui jis galų gale būtų parašytas kažkokia neutralia pseudo kalba. Forume gi paliepsnotų "fleimai" būtų gauta daug variantų (tuščias kalbas kažkas pašalintų) ir liktu daug naudingos medžiagos, kuri ko gero kažkam būtų ir geresnė nei tas pseudokodas. Dar jei pavyzdžiui parašyčiau kažkokią formule su krūva skaičių, o kitas žmogus ateitų ir kažkodėl pakeistų kai kuriuos skaičius (man tektų aiškintis - ar aš buvau neteisus, ar čia kažkas kitas daro klaidas). Manau geriau kai vienoje vietoje būtų mano versija, kito žmogaus versija ir galų gale ateitų trečias žmogus ir argumentuotai įrodytu, kad mes abu neteisūs, o tiesa yra aluje:)

>>Manau geriau kai vienoje vietoje būtų mano versija, kito žmogaus versija ir galų gale ateitų trečias žmogus ir argumentuotai įrodytu, kad mes abu neteisūs, o tiesa yra aluje:)

Taigi tokia hobbi/bendruomenės sistema ir numato, kad tu esi užinteresuotas ir vėliau domėtis:) beto pvz. apie Wikipedijoje Wardas sakė, kad be 'discussions' puslapių nebūtų wikipedija būtų kitokia.

o, gal galėtum plačiau pakomentuoti "Dar man kiek keista, kad jūsų uždavininui išviso buvo nutarta naudoti WikiWiki tipo sistemą". Kalbi apie mūsų uždavinynų modelius ar apie mano prezentacijos dalį, kur pasiteikiau jį kiap pavyzdį?

AAAAA, MEA CULPA MEA MAXIMA CULPA. Vis žiūrėjau į tave ir galvojau, NUGI JIS! JIS! NUGI NUGI JIS! :) Ir per visą tą Alma Mater baimę neišdrįsau įveikti per didelio informacijos srauto ;-) Po to išėjęs pagalvojau, kad ajajaj, gi Kosmosas buvo ;-)

O šiaip esi visai teisus. Kažkaip būnant stovyklos viduje, kažkaip savaime priėmi kokybę, ir iš tiesų pagrindinė užduotis - kaip tvarkytis su tiek daug turinio. Tiek techniškai (kur, ėėėėė, tikrai pastaruoju metu tenka lįsti), tiek informacijos požiūriu. Šiaip iš tiesų, galbūt dar daug ko nepasakojau. Tačiau svarbu domėtis ir galbūt pabendraut tiesiai. Tikrai nesitikėjau, kad bus tiek žmonių ir ruošiaus totaliam fiasko, ;-) O šiaip, dėkui kad atėjai, ir dėkui, kad parašei čia ką galvoji ;-) Ir dėl klausimų - vis taikiau kaip čia įtalpint į 'ačiū' skaidrę. Bet visgi, praeitą vidurnaktį dariau slaidus, turėjo matytis pagal turinį ;-)

DOS'as matyt todėl, kad kursas buvo ruoštas ~94 metus. Be to šio kurso pagrindiniu akcentu tampa "projektavimas", o ne "programavimas" taigi ir tie laborai po truputi nyksta (seniau buvo 5 lab., o dabar tik vienas). Taigi DOS'o pakanka ir išvengiama kultūrinio šoko:)

>Kalbi apie mūsų uždavinynų modelius ar apie mano >prezentacijos dalį, kur pasiteikiau jį kaip pavyzdį?

Kalbu apie http://kap.visiems.lt/. Manau, kad forumo principai jam tiktų geriau, t.y. "algis siūlo sprendima 1", "petras siulo sprendima 2", "algis sako, kad petro sprendimas kladingas ir paaishkina kodel"...

Dėl gramatinių klaidų kaltas, meskit ant laužo...
Dėl RSS feed'ų sutinku, kad jie yra patogesni, bet kol kas labai mažai kas jais naudojasi, ypač tarp studentu.

versijoje II (jei tokia bus) šio naujo uždavinyno, galbūt bus įdomesnė moderavimo sistema (http://81.7.82.228/wiki/index.php/Naujo_U%C5%BEdavinyno_Moderavimas)
kuri numatys išsišakojimus. Forumas yra daugiau su šnekom susijęs ir tvarkant vėliau reikėtų pastangų viską surūšiuoti. Yra ideja integruoti (ar replikuoti duombazę jei tai įmonoma) į wikipedia, bet tai palauks kol susikurs nors kokia bendruomenė aplink svetainę

Apie foruma. Forume problema dar yra tokia, kad gali būti "algis siūlo sprendima 1", "petras siulo sprendima 2", "algis sako, kad petro sprendimas vertas nieko", "petras sako kad algis vertas nieko" ir tolimesne diskusija nieko bendro su uždaviniu neturi. O tokiem pokalbiam forumą pridėt ateityj numatyta. Galbūt prie uždavinio galima netgi būtų idėt linka į jį aptarinėjantį topika forume