" /> vosvos weblog: November 2005 Archives

« September 2005 | Main

November 20, 2005

bėgu iš fermos

ferma išaugo ir aš bijau būti paskerstas ar dar blogiau - nudvėsti pats. ačiū prižiūrėtojams, lieku skolingas alaus. atpažinę drąsiai reikalaukite.

nauja stotelė: vosvos.storas.lt

November 1, 2005

Firefox, SVG ir orientacinis sportas

Kadangi mano naujausias hobis yra orientacinis sportas, tai pabandžiau jį apjungti su kiek senesniu savo hobiu - programavimu. Taigi nutariau parašyti nedidelę webinę aplikaciją, kuri leistų ant žemėlapių braižyti trasas, bei piešti savo prabėgimo maršrutą. Artimiausiu metu turbūt nelabai rasiu laiko prisėsti prie šito projekto, tai bent jau pasidalinsiu su jumis pirmais pasiekimais. Praktiškai visai grafikai naudojamas SVG. Pradžioje dar galvojau pasinaudoti XBL, tačiau truputi su juo pažaidęs nutariau, kad XML ir javascript'o sumaišymas viename faile yra blogis. Taigi apsiribojau vienu javascript'u. Kolkas funkcionalus tik trasų braižymas. Galimybės išsaugoti darbą nėrą, nes "valymo priemonės" dar nepajungtos.

Tam, kad išmėginti programėlę jums prireiks Firefox'o. Rekomenduoju naudoti šiuo metu naujausią: 1.5 Beta 2. Šioje betoje, vietoje GDI+, SVG grafikai pradėjas naudoti Cairo (2D grafinė biblioteka) ir kai kurių elementų renderinimas kiek pasikeitė. Na, o tiems, kurie nežada naudoti Firefox įdedu keletą screenshotų.

Pirmyn: Orientacinio sporto trasų braižyklė

map1.jpg
trasos pavyzdys

map2.png
pertampyta trasa (be žemėlapio)

Tam, kad rodyti/paslėpti žemėlapį, spustelkite: off.jpg

ar ne laikas atnaujinti naršyklių karus?

Ar web'inė aplikacija turi veikti ant visų populiariųjų naršyklių? Sau į šį klausimą aš jau atsakiau. Daug geriau kai kažkas neveikia, nei veikia - bet kreivai. Ir daug geriau, kai vartotojas iš anksto sužino, kad su jo naudojama naršykle web aplikacija neveiks. Galima pagalvoti, kad aš pasiilgau tų laikų kai praktiškai kiekviename tinklalapyje būdavo rašoma "best viewed in Netscape/IE 4.x or higher". Tikrai nepasiilgau ir manau, kad tie laikai jau praeityje. Tačiau nereikia painioti dokumentų (web tinklalapių) su web aplikacijomis. Daugelis populiariųjų naršyklių dabar laikosi standartų (HTML, CSS) ir sugeba web dokumentus atvaizduoti praktiškai identiškai. Tačiau praeis dar ne vieneri metai, kol tą patį bus galima pasakyti apie web aplikacijas. Taigi manau dabar atėjo tokia interneto vystimosi fazė, kai pamatyti "works only in MyBrowser" bus kasdienybė ir tai tik skatins tolesnį progresą. Nepaslaptis, kad mano atvėju MyBrowser, tai - Firefox. Paaiškinimui kodėl pasinaudosiu Stefano Mazzocchi žodžiais:

Yeah yeah, sure, IE is long to be gone, and so is Microsoft, but it's not just the Mozilla Foundation and radical web standard activists pushing for Firefox anymore, it's already in the radar of too many web sites, forcing IE to compete. And competition is good, especially when there are players like Yahoo, Google, Amazon and eBay that will not just stay at the window on the battle for the new web-service-powered 'man in the middle'. *

* Piggy Bank, Cocoon and the Future of the Web