Main

March 28, 2006

Saulės užtemimas

Kovo 29 dieną, trečiadienį Lietuvoje bus matomas Saulės užtemimas, kurio metu Mėnulis Saulę uždengs beveik 45%. Užtemimo maksimumas bus Libijoje, o šiaip visiškas užtemimas keliaus taip:

kelias.jpg

Lietuvoje užtemimas:
Pradžia: Truputį po 13h
Maksim: 14:03
Pabaiga: truputį po 15h

Kviečia stebėti drauge:
Astronomų klubas „Albireo“ katedros aikštėje Vilniuje (bus 3 teleskopai);
Vilniaus universiteto astronomijos observatorija Čiurlionio gatvėje (+ ekranas + pilno užtemimo transliacija iš Turkijos);
Vilniaus Pedagoginio Universiteto studentai prie centrinių rūmų (Studentų g. 39);
Molėtų moksleiviai (Jaunimo g. 1 Molėtuose).

Man labiausiai patiko NASA saitas.

Tikėkimės gierdo oro, nes dabar tai nekas už lango, ir jokiu būdu nežiūrėkit į Saulė plikomis akimis.

February 22, 2006

Pravda viena minute

Nuo kovo 17 dienos žiūrėt galima bus šį festivalį forum cinemas kino centruose.

Aš irgi ten dalyvauju, mano filmas: Medžioklė.

Giedrė ir Daugis irgi šio filmo savininkai.

January 7, 2006

Rankdarbiai

Kai reikia mokytis tai, ko visai nesuprantu ir nemėgstu, užsiimu belekuo tik ne mokslu.
Vakar iki 4h ryto padariau šitą:
sapnai.jpg
O egzas nenumaldomai artėja...

December 20, 2005

14 blogiausių

Anglų paskaitai reikėjo kokio nors straipsnio, radau šitą. Nusprendžiau čia parašyt santrumpą šiokią tokią.

14 kenksmingiausių korporacijų

1. Caterpillar

Buldozerių kompanija, manau matėt logotipus statybose. Jie gamina specialiai Israelio kariuomenei modifikuotus D-9 ir D-10 buldozerius. Jie skirti palestiniečių namams griauti. 2003 metais viena taikos aktyvistė, norėdama apsaugoti palestiniečių namą, žuvo. Dar yra žinomos ir trijų palestiniečių mirtys.

2. Chevron

Chemijos pramonės kompanija. 1964 - 1992 metais Ekvadoro tropiniuose miškuose paliko 600 statinių su toksinėm mežiagom, apie 80 milijonų kubinių metrų užteršto vandens pateko į upes. Tų upių vanduo bivo naudojamas prausimuisi. Žmonės pradėjo sirgti įvairiom odos ligom.

Chevron nusamdė privačią kariuomenę, kad išvaikytų Nigerijoje protestuojančius darbininkus, buvo panaudoti ginklai prieš taikius žmones.

3. Coca-Cola

Pati žinomiausia kompanija pasaulyje. Kolumbijoje buvo nužudyti protesto lyderiai, kiti buvo pagrobti ir kankinami.

Indijoje Coca-Cola superka valstybinius giluminius vandens telkinius ir gamina iš jų savo produktus, taip vandens negauna žemdirbiai ir provincijos kaimai, kur žmonės pradeda gert gruntinį vandenį, kuris yra nešvarus. Jau daug susirgusių įvairiausiom ligom.

2000 metais apie 2000 Jungtinių Valstijų darbuotojų išėjo iš darbo dėl to, kad atlyginimai ir paaukštinimai nustatomi pagal odos spalvą.

4. Dow Chemical

Vietnamo kare buvo naudojami šios kompanijos chemikalai, kurių poveikį sveikatai dar dabar jaučia vietnamiečiai ir amerikiečiai kariai. Ši kompanija išrado napalmą, nuo kurio žuvo tūkstančiai nekaltų Vietnamo žmonių.

Indijoje Bhopal mieste 1984 metais įvyko viena didžiauių cheminių nelaimių, žuvo tūkstančiai, 150 tūkstančių buvo sužeisti.

5. DynCorp

Apsaugos kompanija, metinė apyvarta apie 100 milijardų dolerių. Buvo įsivėlusi į prostitucijos ir ginklų verslą Bosnijoj.

6. Ford Motor Company

Nuo 1999 metų Jungtinių Valstijų aplinkos apsaugos departamentas išrenka Fordo automobilius, pačiai neekonomiškiausiais Valstijose. Dabartinių modelių, pagal kuro sanaudas, duomenys yra blogesni nei pirmojo Fordo Model-T.

7. KBR (Kellogg, Brown and Root)

Didžiausia kompanija, kuri "atstatinėja" Iraką. Visus darbuotojus pasamdė iš pigių Azijos valstybių, darbuotojai dirba sunkiomis sąlygomis 7 dienas per savaitę, 10 valandų per dieną. Gyvenimo sąlygos taip pat blogos, maisto mažai.

8. Loskheed Martin

Didžiausias pasaulyje rangovas kariuomenei. Stato radarus, raketas ir kitką. Kai 2000 metais Bušas buvo išrinktas, Lockheed Martin akcijų kaina patrigubėjo.

9. Monsanto

Didžiausias pasaulyje genetiškai modifikuotų sėklų gamintojas, valdo apie 75% rinkos. Pardavinėja pigiai trašas, kurios kenkia dirvonui, o sėklos, atsparios tiem pesticidams, yra gaminamos Monsanto, o pardavinėjamos brangiai. Taip gaunasi uždaras ratas.

Indijoje su Monsanto susijusiose gamyklose dirba apie 12 tūkstančių vaikų.

10. Nestle USA

Dramblio Kaulo Krante apie 100 tūkstančių vaikų dirba kokos plantacijose. 2001 metais Kanados vaikų saugojimo organizacija pranešė, kad apie 15 tūkstančių vaikų buvo nupirkta į vergystę kokos plantacijose, maždaug 30 dolerių už vaiką.

Nestle ir kotos kakavos kompanijos buvo sutarusios, kad nuo 2005 metų liepos pirmos dienos nei vienoj plantacijoj nedirbs vaikai, Nestle to neįvykdė iki šiol.

2005 metais Italijos policija konfiskavo partiją produkcijos, nes jos formulėje buvo neleistinų cheminių produktų.

11. Philip Morris USA

Didžiausia cigarečių gamintoja. Jie samdydavo nepilnametes "Marlboro" mergaites, kad jos gatvėse bendraamžiams dalintų cigaretes, kaip reklamą.

12. Pfizer

Didžiausia farmacijos kompanija pasaulyje. Jie Afrikoj, kur vidutinis atlyginimas 120 dolerių per mėnesį, pardavinėja vaistus ŽIV/AIDS sergantiem žmonėm už 20 dolerių už savaitinę piliulę.

2005 metais Europoje planavo pradėti prekiauti neišbandytais vaistais nuo AIDS ir ŽIV, tokiais kur dar niekas nežino jų poveikių ir efektų.

13. Suez-Lyonnaise Des Eaux (SLDE)

Vandens privatizatoriai. Filipinų sostinėje Maniloje vandens kainos išauko 400 - 700 procentų, šeši žmonės žuvo, ~725 susirgo po Manilos vandebs sistemos privatizvimo.

Bolivijoj apie 200 tūkstančių buvo atjungti nuo vandentiekio, jei norėjai vėl prisijungt reikėdavo moketį pusę vieno žmogaus metinių pajamų.

14. Wal-Mart

Viena didžiausių pasaulio korporacijų. Turi virš 5 tūkstančių parduotuvių visame pasaulyje, apie 2 milijonus darbuotojų, parduotuvėse ir gamyklose. Darbuotojai verčiami dirbti viršvalandžius be jokių kompensacijų, tik už minimalią algą. Lytinė diskriminacija. Dirbantys vaikai. Beveik visos gamyklos yra ne Jungtinėse Valstijose, o užsienyje, Malaizijoj, Kinijoj, Bangladeše, Svazilende, kur pigi darbo jėga.

December 12, 2005

Maskaradas

Ot japonai gudruoliai. Geras šou yra, pažiūrėkit ;)

Viena mano mylimiausių laidų per teliką. Rodo pirmadieniais per penktą kanalą.

November 15, 2005

Žemė pavirs dulkėmis

Skaitinėjau vėlai vakare forumą ir radau straipsnį Žemė pavirs dulkėmis? Labai sunervino tokios nesąmonės, susiradau to laikraščio direktoriaus, redaktoriaus, pavaduotojų emailus ir nusiunčiau nepasitenkinimo kupiną laišką. Parašiau, kad pirma pasitikrintų apie ką rašo. Daviau nuorodas į observatoriją ir astro klubą.

Kitą rytą man skambina žurnalistė ir prašo iš manęs interviu ir komentarų, nu daviau, o dar kitą dieną jie išspausdino straipsnį Paneigimas: Žemė dulkėmis nepavirs.

Pasigyriau...

November 13, 2005

Kalnietis

Vakar man paskambino iš Lietuvos kino studijos (LKS) ir paklausė ar norėčiau filmuotis naktį iš šeštadienio į sekmadienį, sakau: no problem! Susirenkam visi (metalistai, baikeriai, būchačiai, žodžiu visi kas turi ilgus plaukus + aš dreduotas) 16:30 prie LKS.Ten persirengiam baikerių/metalistų drabužiais: kerzai, odinės kelnės, pirštinės + liemenės su kailiais, tipo mes laukiniai. Tada dar grimas, kad būtume panašesni į juos.

laukiam.jpg
~18h jau, visi 40, esam nemenčinės miškuose ~10 kilų nuo Vilniaus. Adrianas Polas filmuojasi, visur pilna žmonių, režisierius visus keikia kiek tik gali, rėkia.
aikstele.jpg
O mes laukiam. Laukiam kada reikės filmuoti masofkę. Žodžiu, prireikė mūsų tik 6h ryto, o iki to laiko, tai yra 12 valandų, mes losėm kortom, šalom, valgėm plovą, gėrėm alų, arbatą, kavą, po to metėmės ant skaidriosios, nes sušalom i ožio ragą, Jėzus, profesionalus gėrikas, pilstė be klaidų :)... Na žodžiu tūsinomės kaip reikia, metalofca chebra nuo 20 iki 50 metų, kokios 7 panelės, ir viskas puikiai einasi... stumiam laiką. Tada apie 4h ryto atitempia mum šildytuvą ir prožektorių, nes ten mum buvo tokia gariūninė palapinė pastatyta, tada ją pradėjo šildyti (nepervėlai?..), nu toliau kortos,kvailiojimai, kalbos apie amzinąją būtį, depresuoti gotai...
visi.jpg kortos.jpg fotkina.jpg
Pagaliau apie 6h praneša, kad pagaliau bus masofke, visi laimingi, džiūgauja, ploja :))) Mūsų užduotis: mes esam šiuolaikiniai pagonys, nusikaltėliai, barbarai ir kanibalai, mūsų ginklai kalašai, kirviai, arbaletai, varinėjam mocais arba bėgiojam šiaip, valgom žmones, pvz kalnietis tūrėtų būt labai skanus, todel mes jį ir jo draugus pagavom ir pakabinom kankintis, o patys švenčiam, geriam, didelis laužas, visi kriokia, staugia, moterys, būgnai, šokiai, muštynės, mūsų vadas irgi su mumis linksmas. Bet staiga vadas pamato, kad mūsų belaisviai pabėgo iš kankinimų vietos ir prasideda panika, mes visi griebiam kalašus, arbaletus, pagalius, kirvius, beleką ir rėkdami lekiam i mišką jų vytis... Tuo ir baigėsi šios nakties filmavimas (~1,5 valandos).
as.jpg
Aš = žvaigždė, laukit filmo, gal matysiuos (stengiausi kuo daugiau i kameras lyst :), bet mano prognozė tai filmas bus lėvas, nes šiais laikais tipo viskas vyksta, ir labai jau daug ten juokingų veikėjų, tokių kaip mes, kažkoks kiborgas, ir pan...
lokys.jpg

Continue reading "Kalnietis" »