« Pri(si)minimai | Main | Naujovės. »

Grįžau.

Tik vakar grįžau, šiandien parašiaun skubėdamas, tai daug klaidų, ir šiaip mažai čia rašau, nes užsipisčiau viską rašyt. Vienžo, buvo super kelionė, jei kam to neužtenka - skaitykit žemiau.


2008/04/25 - Olštyn, Lenkija

Taigi, pajudėjom iš Kauno devyniese. Apturėjom šiokių tokių bėdelių Vilniuj, bet viskas gerai. Keliavosi visai linksmai. Muzika, chebros apsitrynimas, pokalbiai. Kažkaip pasiekėm Olsztyn'ą. Iškart prikibo mentai, kūrvom išvadino, kad pasistatėm automobilį taip, kaip jiems nepatiko. Koncertas vyko vietiniuose biksuose, ir jau buvo įsibėgėjęs. Belaukdami savo eilės groti, žaidėm stalo futbolą, ragavom alų. Susipažinom su keletu vietinės faunos atstovų. Įdomūs tipai. Pastatė alaus, gavo po pliusą. Grojom paskutiniai. Pirmas koncertas ture. Pataploj, kurioj grojom, buvo gal dvidešimt žmonių. Grojom lyg ir susikaupę, ar stengdamiesi kaip geriau, bet buvo klaidų. Po koncerto pastebėjom, kad buso galinė padanga tusčia. Vieni nuvažiavo iki degalinės pripildyt oro, kiti valgyt pas organizatorių. Kotletukai bulvės. Mm. Davė maisto, atnešėm tiem kas nevalgė dar. Susikrovėm daiktus ir į kelią. Pakeliui į degalinę dar oro, ir išgelbėtojo - kažkokio makroflekso kuris pilasi į padangą ir užlipdo visas skyles. Padėjo. Apie 50 zlotų kainavo, kiek pamenu.

2008/04/26 - Užgorod, Ukraina

Lenkijoj nakvoi nepasilikom. Reikėjo nuvažiuot >800km, per naktį. Nuostabūs lenkijos keliai naktį. O taip. Turėjom GPS'ą, tai jis parodė tokių kelių... For instance. Žinot tą kelią, kur į "padarom" vietą veda per mišką? Tai palyginus su šiuo keliu, lenkijos keliukas buvo autostrada. Ten ir per dumblyną teko pervažiuot, ir per duobes. Per mišką. Nu jebitvajumat... Na bet viskas gerai, kad gerai baigias, taip? Per lenkiją kažkaip pramovėm. Įvažiavom į slovakiją. Gražūs vaizdai. Sustojam prie dviejų tankų. Palandžiojam po juos, turistinių nuotraukų padarom. Keliaujam toliau. Ukraina. "Ant sienos" eilėj prastovėjom gal valandą. Atroodė ilgas laiko tarpas. Pasijuokėm iš muitininko, kuris skaičiavo pinigus, su didelėm blizgančiom akim. Po formalumų patekom į Ukrainą. Toli nuo sienos važiuot neteko, miestelis kuriame grojom - prie pat sienos. Grojom amfiteatre. Na toks sumažintas vingio parko variantas (labai labai labai sumažintas), ir grojome po juo esančiame kažkokiame restorane. Buvo juokinga, viduj staliukai su baltais užtiesalais, ir aplink prisėdę visokių neaiškių tipų. Grojo grupė. Varė piktai kažką. Šokiai pokiai buvo nuostabūs. Paskui dar viena grupė grojo. Šokiai irgi buvo gerai. Tada pasirodymas mums. Laiko turėjom apie dvidešimt penkias minutes (susitatyti, pasijungti, pagroti). Skubėjom. Per skubėjimą visiškai nepatigiai susitačiau. Teko kentėt. Šokiai vyko geri. Mošas ėjo gerai. (Užbėgus į priekį - geriausi šokiai per visą turą). Tada nakvynė pas keturiolikametį užsiparinusį. Gerai tik tiek, kad ne buse susirietus miegot, ir kad palindau po dušu. Nors vaikui tai buvo parkė kažkokia. Šiaip išsiaiškino, kad jis kažkoks tai arijas ar kažką tai. Juokinga. Ryte turėjom anksti keltis. Beje, prieš koncerta, ir per, ir po jo, aplink koncerto vietą ir joje trynėsi vietiniai milicininkai. Kadangi buvo jų vėlykos, tai įstatymas leipia iki dešimtos viską baigt ir nevaikščiot gatvėm. Bybė.

2008/04/27 - Bistrita, Rumunija

O turėjom keltis dėl to, kad bičui pas kurį miegojom, reikėjo į pamokas ar kažką tai ten. Dar su jo močiute ir tėvais buvo parkės. Juokingai ten. Vėl kelyje. Supratom, kad čia, ukrainoj, viskas pigiau. Tai dyzelio užsipylėm pilną. Dar chebra cigarečių pirko blokais. Siena. Ukrainiečiai draugiški. Sako, kad nevežtume daug cigarečių, bo rumunai iškruš. Rumunai nebuvo draugiški. Sustojom. Viskas iš pradžių gerai, paėmė pasus, patikrino, dokumentus, viską, atidavė. Leidimo važiuot neavom. Tai lauke iškrovėm daiktus ir sedėjom. O sedėjom dvi valandas. Nežinioj. Niekas su mumis nenorėjo kalbėtis, niekas nieko neaiškino, kodėl mūsų netikrina, ar yra bėdų, ar kas čia per šūdas. Visiem pochui. Kitas mašinas praleido. Mus laikė dvi valandas. Kartojuosi. Na šūdas. Tada prasidėjo tokios "nu sūkos, palaukit" nuotaikos. Pradėjom biškį išsipisinėt ar kažką tai, paskambinom numeriu 0219590, kurį radom plakate iškabintam, ala "stop corruption". Po penkių minučių jau krovėmės daiktus į busą ir grimzdom gilyn į rumuniją. Šokom ant baltų arklių. Na daug jų ten. Tai Mantas vis plojo ir plojo rankom. Sako, kad laimę neša... Taigi, po kažkiek laiko atvykom į miestelį. Nedidelis, nieko ypatingo. Na tik šalia kalvos visokios ir miškai. Organizatoriai davė daug valgyt, kažkokio, kaip mes pavadinom "smegenų pašteto", bulvių, kopūstų, batono. Atšalę, bet gerai. Tada pasivaikščiojom po miestelį, bet pasivaikščiojimas buvo toks koncerto vieta - ėjimas nežinia kur tiesiai - užėjimas pas vieną iš organizatorių pasitikrint meilo ir pašikt - keliavimas atgal į vietą. Pasijuokėm ten iš visokių "fuckin' eh" ir "you rock". Koncerte turėjom grot vieni. Bet išdygo kažkokie žmonės ir sako "ė, mes galim prieš jus pagrot, bet paskolinkit viską". Na paskolinom. Koverbendas, slėjerius grojo ir dar kažką. Už tai davė bambalį. Pradžioj atrodė skanus, bet paskui supratom, kad jis toks nėra. Pagrojom mes. "Minia" bandė šokt kažkiek. Buvo gal dvidešimt žmonių. Na gal daugiau šiek tiek. Paskui organizatoriai pridėjo kokių dešimt kepalų batono, kiekvienam po maišelį su chavčiku (sojos paštec, bandelė, sūris, šokoladas, jogurtas), krūvas vienkartinių indų. Užskaitėm labai, reiks perimt tokį reikalą. Pravartus dalykas grupėm ture. Nakvojom pas reperį, kurio tėvai ryte grįžta, ir mes neturėjome su jais susitikt. Tai tvatinom alų, dar davė vietinės naminukės bambalį. Kažkada užmigom.

2008/04/28 - Bukarešt, Rumunija.

Žinojom, kad koncertas šios dienos atšauktas. Neskubėjom niekur. Ryte išėjom iš buto, surijom po davinį maisto, kur organizatoriai buvo įdėję. Prasiblaivėm, apsipirkom ir patraukėm tolyn. Šiaip į bukareštą. Šis kelionės atapas buvo vienas gražiausių. Keliavom per kalnų keliukius, miestelius, kaimus. Kažkas sakė "o, čia kaip žaidimuose ralio", na o aš pagalvojau "o, ralio žaidimuose kaip čia". Kalbai, Iš pradžių jie buvo nedideli. Paskui didėjo. Labai didėjo. Kažkur vidury kelio sustojom kalnuose įsikūrusiam turistų traukos centre kažkokiam. Netekau žado pamatęs kalną, kurio, lyg ir papėdėj (nors ir daug metrų virš jūros lygio) įsikūręs visas tas miestelis. Ilgi svarstymai kas čia per kalnai. Tatrai? Karpatai? Su geografija blogai. Manau tai buvo karpatai. Nors gal ne. Nežinau. Na tai ten pabuvojom šiek tiek, prifotografavo paparaciai. Paskui leidomės toliau nuo to kalno, tai keliukas nesveikas buvo. Pavažiuoji šimtą metrų, apsisuki šimtuaštuom laipsnių, ir vėl šimtą metrų, ir taip kartoji daug daug daug sykių. Ilgai tai tesėsi. Bukarešte buvom gal apie devintą ar dešimtą. Pasivaikščiojom po tamsų mišką, ieškojom linksmybių, nieko neradom. Uždarėm miestą. Nusprendėm keliaut toliau ir miegot buse.

2008/04/29 - Plovdiv, Bulgaria.

Visą naktį kratėmės. Rumunijos - Bulgarijos pasienis, kurį kirtome kažkada naktį buvo gan įdomus. Prie dokumentų neprisiknisinėjo, bet pats pasienis. Nesupratom, kodėl turime mokėti tilto mokestį. Supratom. Siena yra didelė upė. Per ją veda tiltas. Pervažiavom. Gražu buvo, nors ir naktis. Dar už kelius sumokėt teko Bulgarijos. Bet keliai tai tragiški. Duobė ant duobės. Kartais koks geresnis pasitaikydavo. GPS imtuvas rodė kažkokius briedus, tai važiavom gan keistais keliukais. Per kalnus visokius, su gražiais vaizdais (važiavom paryčiais), su šernu perbėgančiu kelią (Alkantas sakė kad ten lokys/meška), keliais į niekur. Galų gale, apie dešimtą valandą buvom mieste. Atsikėliau kai sustojom prie parko kažkokio. Tada kažkur miesto krašte susitikom su biču, kuris nurodė kur yra klubas ir viską. Sakėm, kad esam pavargę, norim ėst šiktr ir miegot, tai pasiūlė varyt į viešbutį kažkokį. Pasavom. Vietoj to nuvarėm į lauką kažkokį su medžiais pamiegot. Nemiegojau. Kiti smigo. Radom augančių mažų kanapių kurios nepriot, durnaropių, kurios, kaip paaišės tik vengrijoj, labai priot. Ėjimas pas čigonus, miegojimas. Ai, dar radom "aukso". Na didelis išlydito stiklo gabals. Didelis. Vos išrovėm jį iš žemės. Parsivežėm lietuvon. Šiaip, galvojau kad miestas mažas ir neįpatingas. WRONG!!!!!!! Bene gražiausias miestas ture. Senamiestis gražus, panorama nuo miesto centre esančio kalno nuostabi. Must see miestas. Reiks dar kada apsilankyt būtinai. Ai, tai klaidžiojom paskui po miestą, radom koncerto vietą. Buvo anonsuota, kad be mūsų gros viena ska grupė ir viena metalo grupė. Kol laukėm savo eilės, atradom falafelius ir pigų bei skanų alų. Na dar tą miesto panoramą. Koncerto organizatorius buvo išsigandęs, bo gali ateit dešinieji, daryt bezpredėlų. Viskas praėjo ramiai. Beje, klubas vadinasi "Puzzle". Pirmoji grojo ska grupė. Kad tai ska grupė supratau tik po to kai mes pagrojom ir užlipo kita grupė, kurie grojo neblogą technišką def/tręš. Pirmi tie "ska" grojo visokius blood hound gang koverius ir panašų šit. Po to mes. Buvo juokinga kažkaip grot. Po mūsų tie metalistai. Koncertas įvyko. Po koncerto su manim panoro kažkokia reperė nusifotkint. Patenkinau. Pasirodo ir su Mantu ta pati norėjo. Gerai. Buvom pakviesti pagert, bet pasirinkom keliavimą. Kelivimą į...

2008/04/30 - Thessaloniki (Salonikai), Graikija.

Sloinikus. Salonikus. Thessaloniki. Na piečiausią kelionės tašką. Miegojau. Pamenu tik pasienį, teko išlipt iš buvo, ir įlipt, ir išlipt, ir įlipt. Paskui mieguistas dairymąsis į pirmus graikijos kilometrus ir smigimas. Kai sekantį sykį pramerkiau akis ir pažiūrėjau į priekį, išvydau ratų pririjusius mentus, kurie tik ką grįžo iš love parade, ir sankryžoj švilpaudami "kapojo duoną" rankom. Sekantis dalykas kurį pamačiau - įlanka su laivais, toli horizonte matosi didelis kalnas, kuris paskui dingo. Sustojom prie parko, kuriame stovi, kaip supratom, Aleksandro Makedoniečio skulptūra prie jūros. WRONG! Tai buvo Aleksandras Didysis. Gyvi buvom tik keturi. Apžiūrėjom, pasidžiaugėm. Ieškom vietos kur miegot. Radom gražią prieplauką, su minimaliu kiekiu krūmų, ir keletu suoliukų. Miegojimo tūsas persikėlė ten. O aš džiaugiausi atkeliavęs ir apie miegą net negalvojau. Po pusvalandžio užpiso, tai biškį nusnūdau. Tada pabudo visi, rankiojom vandeny vysokius šūdus. Radom medūzų, krabą radom. Paskui ėjom ant molo, bet ėjom klaidingai, tai nenuėjom. Smarkiai pakilus oro temperatūrai buvo nuspresta, kad riek išsimaudyt faking jūroj. Vietinio muzikos mokytojo/žvejo paklausinėjom kaip čia kur važiuoti, bo ten kur apsistojom, tai vanduo dvokia, ir šiaip šūdo visokio primėtyta. Tai keliavom iki parduotuvės sūrio ir vyno, ir prie jūros. Gražus paplūdimys. Iškart į vandenį. Šiltut šiltutėlis vanduo. Sūrut sūrutėlis vanduo. Šiaip jėga. Tada važiavimas suvalgyt graikiškos picos ir pasitikrint internetą. Tia padarom. Ieškom skvoto, kuriame turim grot. Organizatoriai nekelia rago. Galų gale kažkaip savom pastangom randam "Street Attack" skvotą. Žinoma, paaiškėja, kad koncerto nebus, bo "nerado garso inžinieriaus, nėra mikrafų, blah blah blah, šūdų malūnas". Na pikta iš pradžių, bet paskui gaunam linksmybių ir viskas atsistato į savo vėžias. Spardom kamuolį, žvengiam, gaivinamės alkoholiu. Gaunam dar linksmybių ir tgraukiam į tą pačią vietą kur ryte miegojom. Visi sako variantus, kur tai yra, bet mano buvo teisingas. Linksmybės tesiasi ilgai, kaunietiški prikolai "ė velnias", einu miegot ant suoliuko prie vandens. Greit smingu.

2008/05/01 - Sofia, Bulgarija.

Ryte pabundam ir turim dingt iš graikijos. Toli važiuot. Bent man prasideda grįžimo atgal nuotaika. Keliaujam link sienos, matgom daug gražių vaizdų. Kalnai kalneliai, keliukai tarp/per juos. Gražu. Siena. Prasmunkam. Vėl bulgarija. Kažkada nusigaunam į vietą. Pasistatom busą šalia klubo "8-Ball". Daug žadantis pavadinimas. Einam pavalgyt į kiniečių restoraną. Neskani/šlykšti sriuba, skanūs makaronai, dar skanesnė arbata. Grįžtam atgal. Visiem nuotaiką supisa tam tikri žmonės. Organizatorius sako susikraut aparatą. Nuotaika dar labiau supista. Pirma grupė groja šūdus kažkokius, nirvanos koverius, vėl blood hound gang, ir visoks kitoks bybys. Nuotaika sušikta. Vis tik grojam. Publika rinktinė - keletas mergų, vietinis Izmarelis (panašus labai buvo), keletas bičų, ir grupė šūdžmogių. Gaidys, tik Izmarelį užskaičiau. Greit susipakuojam, ir keliaujam kuo toliau. Pokalbis apie koncertą, įspūdžiai. Šūdas. Kelionė į kito koncerto vietą.

2008/05/02 - Novi Sad, Serbija.

Atkeliavom kažkada apie pietus. Pasivaikščiojom po senamiestį, sukirtom po picą, pasveikinom Andrių su gimtadieniu. Surijom tortą miesto parke, tada pagulėjom pusvalanduką. Dar į interneto kavinę, čikidiček meil n' šit. Einam koncerto vieton. Klubas šaunus. Vadinasi "CK13" (šiandien atnešiu į 1120 spaudos apie tą vietą, ir šiaip visokių zinų). Chebra gera. NSxHC. Infošopas, koncertų salė, bęksteidžas, vidinis kiemas. Labai džiugi vieta. Organizatorius irgi super bičas. Gal šiek tiek net per paslaugus ir per geras. Prieš koncertą čekinu internetą, prarandu jėgas, smingu. Pažadina prieš einant grot. Paklausau poro gabalų vietinės grupės "Lockdown". Keista bet kietai varanti grupė. Vokalistas visas treningovcas. Na šiaip įdomu. Po to grojam mes. po koncerto susipakuojam daiktus ir esam pasiruošę pagaliau pailsėt lovose. Na gal ir ne lovose bet bent jau ne buse miegot važiuojant. Bet "kai kurie" nariai yra pasiruošę eit toliau mušt viskio su vietiniais, ir yra labai supykę, kad kiti nenori. Galų gale viskas pasibaigia pas organizatorių. Aš lendu po dušu, pavalgau batono+sviesto+sūrio, paimu vieną alaus ir einu budėt/miegot į busą.

2008/05/03 - Tapolca, Vengrija.

Ryte pažadina krebždantis ekipažas prie buso, įsileidžiu. Tesiam kelionę toliau. Vengrija. Pigus vytnas dideliuose bambaliuose. SOLD! Kažkaip patenkam į vengriją, stojam parduotuvėj. Perkamas didelis kiekis bambalių. Vieną pradarom bevažiuodami. Nuotaika iškart gera. Pasileidžiam 'Scorpions" šlagerių. Pamenu tik tiek, kad dianavom, juokėmės, paskui kad vemiu pro buso langą ir apvemiu visą buso šoną ir po to tik kai žadina kad reik eit grot. Memory error. Miegantis apgirtęs einu grot, kažką lyg grojam, tada kraustomės daiktus, einam su vietiniais kažko, aišku ko, tada kraunamės daiktus ir varom pas kažką miegot. O nuvažiavom į kažkokią rančą/fermą. Šiaip jėga. Baltas arklys, sportinis šuo. Valio. Yra lova, ten ir smingu. Menu, kad ši diena buvo labai trumpa, arba labai ilga tik su dideliais tarpais. Pasigavau slogą.

2008/05/04 - kažkoks miestas pakeliui namo, Čekija

Paskutinis koncertas buvo sugeneruotas likus porai dienų iki jo. Kažkaip nusigavom iki miesto. Pamenu kad važiavom pro labai gražias vietas. Patekom į didelį automobilių "kamštį" kalnuose, tai su Andrium pėsti ėjom kažkiek tai. Buvo kūl. Tik lynojo. Šalia kalnai, kalnų upė. Daug pilių ant kalnų. Kamštis baigėsi, sušokom į busą. Keliavom keliavom ir atkeliavom į čekiją. Miesto pavadinimo nepamenu. Grojom tokiam vietiniam kabake, Vilniuj kažkas panašaus tarp psichbario ir biksų. Organizatorius jėga. Sužinojau, kad grosim su braliukais latviais iš kuldygos "Grupa Vilnis". Tai džiugu, tai džiugu. Mes grojom pirmi. Po to ilgai jungėsi savo efektus efekčiukus braliūkai. Tiesa, scena buvo gan šūdinai sugeneruota, buvo spec pakyla būgnams, kuri buvo visiškai per maža. Nepatogu buvo. Tai begrojant latviams, kažkokiu būdu atsidūrėm lauke su metalistu. Su juo praleidom linksmo laiko. Tada atgal klausyt braliūkų. Nesuvokiamai. Labai gerai suėjo. Bent man - geriausia turo grupė. Nurovė. Gavom jų CD. Po koncerto kažkaip greit susitvarkom, susinešam, gaunam "ant kelionės", užsileidžiam "Grupa vilnis" CD, ir maunam namo. >800km. Lenkija. Baisu. Bet gyvi pasiekiam kauną. Paskui pasiekiu ir Vilnių.

Namie minimal sugrįžimo atžymėjimas su sugyventiniais. Vaišinu vengrišku vynu, kurį kažkas buse paliko, bet jį pamačiau tik vilniuj. Tai prigriebiau. Kas rado - to ir bus. Sakė, kad geras. Pagaliau miegojau savo lovoj. Pirmą kartą pasijutau lyg grįžčiau į namus. Valio.


Comments (2)

adomas:

zajebys patūsinot :D

Adomas - Aha.

About

This page contains a single entry from the blog posted on May 6, 2008 5:15 PM.

The previous post in this blog was Pri(si)minimai.

The next post in this blog is Naujovės..

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35