Kodinimas, dokumentacija, beletristika
Beieškant harmonijos gyvenime pasimaišė Анатолий Шалыто straipsnis apie dokumentacijos rašymą.
Be dokumentacijos daromi tik
- vaikai,
- paveikslai
- ir programos.
Blogai dokumentuota sistema gali grėsti žmogaus gyvybei.
Dar vienas bandymas žengti harmonijos link.
Comments
man kaip XP partizanui geriausia tokia sistema, kuriai nereikia dokumentacijos, t.y. visa dokumentacija pateikiama pačioje sistemoje, ten, kur jos reikia. vistiek tą dokumentaciją be tavęs perskaito dar maximum kokie du tokie patys frykai kaip ir tu ;)
Posted by: miceuz | 03.13.04 11:45
Ačiū, kad skaitai mano "telegas".
Sutinku dėl pavidalo - nėra tikslo be reikalo gadinti popierių.
Dokumentacija paspartina suvokimą ir palengvina raštingų amatininkų bendravimą su įrankiais. Kuo arčiau mūsų ji guli - tuo greičiau suvokiame ką galime padaryti (context help).
Išsami dokumentacija tai "telega" leidžianti suvokti produkto galybę ir esmę.
Daiktas - tai kūnas, Dokumentacija - tai daikto mintys.
:)
Posted by: mArukqs | 03.13.04 13:23
Manau jei kurejas neblogai susipazines su kognityvine psichologija, tai galetu sukurti sistemai toki interfeisa, kuris reikalautu minimum dokumentacijos.
Del kodo rashymo, manau pakaktu tiesiog prasmingai pasirinkti kintamuju bei proceduru/funkciju/objektu/metodu ir t.t. pavadinimus ir gausis pats save komentuojantis kodas ;) nu aisq jei tu ne asembleriu ar prologu kokiu rashai ;)
Posted by: tonic | 03.14.04 10:38
na, jei kognityvinė psichologija paremtas super intuityvus interfeisas imho visgi yra mitas (per daug tie žmonės skirtingi, kad visiem vienodą interfeisą užmaut ir perdaug toli nuo jų kompiuteris, kad pats interfeisas prisitaikytų prie žmogaus), tai, ačiū Jah, save dokumentuojantis kodas yra realybė. nors, žinoma, programuotojas turi žinot dalykinę sritį, kuriai kodas taikomas. nes, tarkim, jei jis nichera nežinos apie operacines sistemas, tai sakiniai tipo virtualMachine.run() jam mažai ką pasakys ;)
Posted by: miceuz | 03.14.04 12:21