« žmonės nori pačiupinėti | Main | apie biges »
Febrero 7, 2007
links: back to school
turbūt geriausia, kas pareina iš universiteto - ne supratimas apie furje eilučių košmarą, o nuotrupos, kurios sužadina smalsumą.
lietuvos radijo diapazono ruožai - nuo 9 kHz iki 275 GHz. kad būtų galima naudoti 9 kHz ilgio bangas, reikėtų kelių kilometrų ilgio antenos.
šiandien dėstytojas pasakojo, kaip šlapią 1926 metų vasarą inžinierius a. jurskis vaikščiojo po kaimus su radijo imtuvu ir reklamavo valstiečiams naujajį radiofoną, o šie jam priekaištavo, kad radijas sukelia lietų.
pirmieji per lt radiją pasakyti žodžiai.
pirmasis mikrofonas.
Posted by kpmg at Febrero 7, 2007 3:29 PM
Comments
a jau vėl paskaitas, panele praktikos vadove, lankyt pradejai :)
o furje eilutės tai zajebys. praeitą semestrą dviejuose dalykuose figūravo, tik ne radijuj, o vaizdų apdorojimo sferoje.
Posted by: adomas at Febrero 7, 2007 4:46 PM
alio alio - lietuvos radijas kaunas. nu taip radioshow primine :)) dekuj uz linka
Posted by: he at Febrero 7, 2007 9:19 PM
o kokias antenas naudoja ta "radionavigacija", kuri pagal schemą yra tarp 9 ir 14 kHz?
Posted by: Comment Submission Error at Febrero 8, 2007 9:37 AM
6-14kHz tai kad ir esamas elektros linijas panaudoja, arba stato daugiau stočių su mažesnėm antenom-mažesniu efektyvumu.
Šeip jau povandeninių laivų navigacijai ypač atominių net 82Hz(RU) 76Hz(US) dažnis. Antenos tai super paprastos, centrinė stotis ir nuo jos i priešingas puses taip po kokius 50-100km ar daugiau nueina niekuo neišsiskirianti elektros linija o galuose ta linija rimtai įžeminta kiek pamenu pas rusus berods 15km gylio. visas gudrumas kad kaip antena panaudojama pati žemė tarp kraštinių linijos todėl tokiam siūstuvui labai svarbi vietovė, kuo mažesnis uolienų laidumas. Toliau kas smagu kad iš į anteną paduodamo kelių šimtų amperų signalo gaunamas naudingas siūstuvo galingumas pora vatų, na bet to užtenka pasiekt vos ne visam rutuliui net ir po ledynais. Visas dalykas dirba tik viena kryptim panašiai kaip koks skambutis laivas pastoviai gauna tam tikrą signalą, o jei kažkiek laiko negauna turi kilt į mažesni gyli priimt kitokio tipo ryšio, nes šito signalo bitreitas tik gal kokie 1-2 bitai per minutę. Teoriškai nelabai sudėtinga su šiuolaikiniu kompiuteriu ir apytiesėm rankom pagaudyt tuos signalus. angliškai jie vadinasi VLF ir ELF gūglė kogero žinos žymiai daugiau.
Posted by: Vente at Febrero 9, 2007 1:12 AM
aha, žino:
http://en.wikipedia.org/wiki/Extremely_low_frequency
http://www.vlf.it/frequency/bands.html
http://www.fas.org/nuke/guide/usa/c3i/vlf.htm
gyva atmosferos transliacija:
http://spaceweather.com/glossary/inspire.html
dar puikus piešinys:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Atmospheric_electromagnetic_transmittance_or_opacity.jpg
o čia dar kažkur linkas apie tai, kad mus oro uostuose greit skanuos be drabužių, naudodami labai aukšto dažnio radijo bangas:
http://en.wikipedia.org/wiki/Extremely_high_frequency
Posted by: opit at Febrero 9, 2007 2:48 PM