« tokiu metu, troleibusai po langais | Main | damn you with a screwdriver, dear domreg »

life // akademinis skaitymas

-- arba kaip tapti visiškai nykiu pašnekovu.

štai aš vakarais, užuot ėjęs į aludes su bičiuliais, kurių nebepažįstu, sėdžiu ir skaitau. kuo daugiau skaitau, tuo mažiau jaučiuosi turįs ką papasakoti bet kuriam iš įmanomų pašnekovų. nes čia staiga pyst ir riba, kai nebeužtenka atpasakoti kelis paprastus teiginius ir iškelti tostą. šitas skaitymas nuo ryto iki vakaro yra su tokiu surauktu snukyčiu, įsikandus rašymo priemones ir paišant schemas, nes kokie nors 700 puslapių yra skirti vieno teiginio įrodymui ir suklijavimui iš šimto netikėtų smulkmių. ir jų skaitymas - tai toks visapusis patyrimas, kuris yra ir racionalus, ir emocinis, ir komunikacinis, ir akiračio plėtimo. ir svarbi yra visuma, jos niekaip neišskaidysi į tai, kas yra for academic use, o kas - for public consumption.

ir čia ne kokie tyrimai, kur galima pamesti įdomių vietų, ne pramoginės knygos, iš kurių galima surinkti gražias, mėgstamas ar svarbias citatas. nėra kaip lengvai pasidalinti, nes maksimum, ką pasakysi - kad hobbes buvo vietomis bjaurus, vietomis aš jam garsiai klykiau "tomai, jūs žiaurus!", bet todėl, kad labiausiai nužudo ne patys jo teiginiai ar išvados, o argumentų elegancija. maksimum, ką pasakysi - kad tocqueville papildo mėgstamų iki paskutinio žodžio prancūzų autorių lentyną ir lengvai galėtų apsimesti šiuolaikiniu autoriumi - ne dviejų šimtmečių seniu. o marxas su engelsu turbūt rašydami gerai buchalino, nes nei rimo, nei proto "vokiečių ideologijoje" nerasi.

ir į jokį pokalbį su tokiais įspūdžiais neišsitęsi, nes arba turi kalbėtis su žmonėmis, kurie patys visą tai išgyveno ir dalintis va tokiais subjektyviais grynai skaitytojo patyrimais, arba rasti kantrų-kantrų klausytoją, kuris norėtų pusvalandį arba ilgiau klausyti trijų aukštų argumentacijos atpasakojimo su paaiškinimu, kaip ir kodėl ji sukelia vienokias ar kitokias emocijas. tik alus per tiek laiko atšyla ir tosto nėra už ką iškelti.


Posted by kachiba-chan at February 6, 2011 11:45 PM
Comments

;)

Posted by: deathblow at February 7, 2011 7:06 AM

Ką reiškia „buchalino“?

Posted by: br at February 7, 2011 7:29 AM

"buchalino" reiškia "gėrė".

sis' kadangi alaus negeriu - būsiu geras pašnekovas ,)

Posted by: Eimantas at February 7, 2011 7:53 AM

aš busiu kantrus kantrus tik atvažiuok !

Posted by: crao at February 7, 2011 11:25 AM

žinau šitą. kuo subtilesnis reiškinys/procesas/objektas, tuo daugiau džiaugsmo įvokus, kas kaip; ir tuo sunkiau papasakoti kitiems. nes formulės žmonėms kelia alergiją, o 'papasakojimas ant pirštų' dažnai yra apgailėtinas supaprastinimas ir suvulgarinimas.

Posted by: opit at February 7, 2011 11:43 AM

Sekmadienį vakare svečiuosna? :D O tai vis nepavyksta :)

Posted by: Laurynas M. at February 10, 2011 1:18 PM

as kaip suprantu cia zonos zodis kaip jie geria ta juoda arbata :)

Posted by: Nuorodu Katalogas at June 14, 2011 12:26 PM

Reiškias dar reiks pasiskaitinėti, jeigu 700 puslapių netelpa į vieną sakinį :)

Posted by: Odontologijos klinikos at September 19, 2011 8:22 AM
Post a comment

Remember personal info?