« nemigos vasara | Main | new kid on the block »

life // apie puikumo pasiilgimą

per paskutines dvi savaites bent su trijais skirtingais žmonėm iš skirtingų kontekstų buvo nuskambėjusi identiška tema: apie tai, kaip aplinkui trūksta vieno dalyko - puikumo.

puikumas - tai ne puikybė, ne puikavimasis ir ne perfekcionizmas. aš puikumu vadinu excellence, galbūt tiktų ir meistriškumas, bet jis asocijuojasi su amatais, o šiuo atveju norisi aprėpti ir platesnius, ir siauresnius dalykus.

puikumas - tai susikaupimas ir padarymas nuo pradžių iki galo. su galva. galvojant, apie tai, ką darai, o ne apie tai, ką veiksi po to, greičiau ir bet kaip užbaigęs. tai - siekimas geriausio varianto, atsižvelgiant į turimą laiką, jėgas ir resursus. turint ribotus resursus dažnai neįmanoma padaryti "taip kaip reikia", tačiau visada yra pasirinkimas: stengtis arba nesistengti.

puikumas - tai nutiesti dviračių takus ir po to pabandyti jais pasivažinėti. puikumas - tai gerti savo verdamą kavą, nepatingėti matuoti su liniuote milimetro tikslumu, prisukti varžtus iki galo ir sugalvoti gudrų workaroundą vietoj nufutbolinančio pasakymo "taip negalima". tai - pokalbiai su žmonėmis kuriems tai, ką tu darai, rūpi daugiau, negu tau pačiam. tai - gebėjimas pažiūrėti į save kitų akimis. tai ne tik žinojimas, ir kaip darai, bet taip pat ir kodėl darai taip, o ne kitaip. kartais puikumas kainuoja be galo mažai - laiku paleisti spellcheckerį arba spjauti ir nesiimti absoliučiai nemielo darbo, nesvarbu, kad tau už jį būtų sumokėję.

jeigu tave dakala, jeigu tau nyku ir neįdomu, jeigu tau už tai "nieks daugiau nesumoka", gal tau tiesiog laikas pakelti vieną vietą ir nutransportuoti ją ten, kur bus kitaip. bent tol, kol vėl nedakals.

gyventi tarp žmonių, kuriems nerūpi puikumas yra sunku todėl, kad pats kažką padarydamas puikiai labai retai būsi įvertintas net paprastu paplojimu per petį.

mažiausia, ką galima su tuo padaryti - susidūrus su puikumu, jį bent keliais žodžiais pagirti. šiandien giriu banko skyrių, kuris pasibaigus darbo laikui liko aptarnauti didžiulę užsilikusią eilę.


Posted by kachiba-chan at July 1, 2010 11:42 PM
Comments

Jėga

Posted by: Sms at July 2, 2010 3:04 PM

skamba kaip "kvalitetas" (nuo quality), tik daugiau.

arba gal truputį panašu į tai, apie ką pirsig zen'e rašė.

arba senalietuviškai - daryta su meile.

arba - kai gali pasirašyti po darbu ;-)

bet kokiu atveju - man patinka

Posted by: tomas iš mažosios t at July 2, 2010 6:46 PM

Tam apibūdinti man labai patinka angliškas posakis 'walking the extra mile'.

Posted by: opit at July 2, 2010 7:41 PM

aha. as apie ta extra mile ir tiesiogine ir perkeltine prasme siryt galvojau, begdamas misku papildomus 5km iki juros. begau, kaifavau, tada neriau i vandeni.
just simple as that!

Posted by: zhala at July 5, 2010 1:14 PM

hm. man tai labiau "doing things right". "walking an extra mile" -- tai "doing things right" and then doing some more ,)

Posted by: ve at July 5, 2010 6:09 PM

susitarimo reikalas. man tai tarp 'adekvatu' ir 'zjb' ir yra ta papildoma mylia ;)

Posted by: opit at July 8, 2010 1:37 PM

nu zmones kur jus esat su tokiom auksinem mintim!? tokiu zmoniu taip mazai...ir sunku juos surasti.. pritariu 100%.
ir dar prideciau, kad tas pats galioja ir jausmams - jei jau myli tai mylek 100%, jei verki, verk iki dugno, jei juokies, tai taip kad griaudetu dangus! nemysciokim i kelnes ir drasiai rodykim save tokius kokie esam, be lakierku ir makijazu.

Posted by: sonora at July 12, 2010 10:28 AM