« routledge urban | Main | digging vilnius.lt »

life // arbatpinigiai ir fejerverkai

in the aftermath of a clan festivity, jau galiu šypsotis veido raumenimis ir domėtis arbatpinigių etiketu bei esmine jo problema: nuo tada, kai pradėjo formuotis arbatpinigių etiketo tradicijos, paslaugų industrija gerokai išsiplėtė, o nusistovėjusios arbatpinigių gavimo profesijos liko tos pačios. paliekame bent litą padavėjams ir suapvalinti taksi sąskaitas, bet niekas nepagalvoja, kad lygiai taip pat stengiasi dar šimtai kitų, kartais "matomų" (think IT vadybininkai), kartais nematomų (think garso inžinieriai) aptarnavimo darbininkų. jei ne arbatpinigis (sudėtinga sugalvoti kaip, kiek ir kokiu būdu jį palikti žmonėms, su kuriais gal net nesusidūri tiesiai), galėtų būti koks nors nesunkiai perduodamas token'as pagirti tiems, su kuriais neišvengiamai turi reikalų. galbūt su galimybe jiems po to, surinkus tinkamą token'ų kiekį, jį iškeisti į kokį nors bonusą.

tai niekaip nesusiję su kitu klausimu - apie fejerverkus. kažin, ar yra kur nors planuojamų fejerverkų tvarkaraštis? galvojau apie vilnius.lt, nes saliutams tarsi turėtų reikėti savivaldybės leidimo (?) bet paviršiuje nieko matomo. gaila - ką tik mačiau gerą ir smalsu, kas ir kodėl jį šovė būtent šiandien.


Posted by kachiba-chan at December 5, 2009 12:12 AM
Comments

Priklausomai nuo šalies, padavėjai kartais dalinasi su kitu aptarnaujančiu personalu. (šaltinis: kažkur neatsimenu)

Posted by: tczy at December 5, 2009 3:49 PM

na, tie tipping rules šiek tiek skiriasi įvairiose valstybėse, bet mano akcentas buvo diskriminacija kitoms aptarnaujančio personalo profesijoms :/

Posted by: ktb at December 6, 2009 2:16 AM