« turėjau kaimyną | Main | berlin calling »

life // komunalinės komunikacijos kompetencija

įsivaizduokime pranešimą: "meistrai tikrins vamzdžius. nebus karšto vandens". paprastas pranešimas, tiesa? 6 žodžiai. galima sutrumpinti iki penkių: "tikrinsime vamzdžius. nebus karšto vandens".
tą patį galima pasakyti ir tris kartus ilgesne fraze:
Image019.jpg
kai pamačiau, taip ir nesugalvojau, koks buvo autoriaus tikslas, kai jis rinkosi žodžius. greičiausiai, jį kamavo egzistencinis nerimas, panašus į tą, kuriame mirksta paaugliai, miegantys su TŽŽ po pagalve.

maždaug panašiu metu kontoros pastate kas tris dienas sugesdavo liftas. lifto taisymo kontora (berods, schindler), kiekviename aukšte prie iškvietimo mygelio pakabindavo užrašą "kažkas sugedo, todėl liftas neatvažiuos. mes šiuo metu viduje ir rūpinamės juo". gaila, kad neturiu nuotraukos ir nepamenu tikslios formuluotės, bet galiu pasakyti, kad, lyginant su pirmąja, ji buvo tiek draugiška, tiek suvokiama, nors labiausiai įvertinau pastangą paguosti vėluojančius, kuriems teks kuopti laiptais į paskutinį aukštą.

štai tokie du komunalinės komunikacijos atvejai.


Posted by kachiba-chan at September 4, 2009 12:04 AM
Comments

taip taip, tas "mes viduje ir rūpinamės" yra esminis.
http://img268.imageshack.us/img268/7316/55454545456545.jpg

Posted by: opit at September 4, 2009 12:55 AM

Nesutinku. 1st - tai iš tikrųjų YRA šiluminės trasos. 2nd tai iš tikrųjų YRA hidrauliniai bandymai. So, kodėl šilumos tiekėjas turėtų ieškoti kitokių pavadinimų vietoj esamų? Dlia sriednich ūmov? Nes šilumos vartotojai neturi žalio supratimo, kas tas termofikacinis vanduo ir kodėl jis nėra tas vanduo, kuris bėga, atsukus karšto vandens čiaupą? Ir kam vonioj tas damn "gyvatukas", ir kokio bb už jį reikia mokėti pinigus? Ir kokiu principu išvis tas karštas vanduo yra paruošiamas? Ne nu c'mon.

Posted by: ckdk at September 4, 2009 1:28 AM

Kaip įtariu, jei rašytų paprastų žmonių kalba neatsigintų skambinančių bobučių. Kaip ir su adminais - tas pats, ne?

Posted by: g12 at September 4, 2009 1:09 PM

tai kad būtent, viskas parašyta paprastai, aiškiai ir taip kaip yra iš tikro. Tada jei jau taip persudėtinga, kogero teliktu rašyt "nebus karšto vandens" arba nieko nerašyt ir neaiškint, kaip dažniausiai ir norisi daryt.

Posted by: o ne! at September 4, 2009 2:36 PM

Su hidrauliniais bandymais ir šiluminėmis trasomis viskas gerai. Negerai su NEBUS TIEKIAMAS TERMOFIKACINIS VANDUO KARŠTO VANDENS RUOŠIMUI. Vietoje šito būtų geriau tikęs „nebus karšto vandens“. Bet kanceliarijos žiurkės gyvų žmonių kalba kalbėti nemoka.

Posted by: Dovydas Sankauskas at September 5, 2009 10:55 PM

jeigu vietoj šio popiergalio kas nors pakabintų spalvotą plakatą su paaiškinimu, kas yra termofikacinis vanduo, kaip ruošiamas karštas vanduo ir kokie gi būna hidrauliniai bandymai - mielai pasinaudočiau proga atidžiai įsiskaityti ir sužinoti šį tą naujo.

o dabar - nei edukacinio momento (jeigu darome pasaulį geresne vieta ir pamokome gyventojus suprasti tikslius žodžius, nusakančius, kas vyksta), nei efektyvios komunikacijos (jeigu tikslas - kad auditorija kuo greičiau ir aiškiau suvoktų pranešimo prasmę). fail-fail, imvho.

Posted by: ktb at September 5, 2009 11:25 PM

man patinka jūsų profesionalus požiūris į reikalą, ktb :)

Posted by: miceuz at September 6, 2009 9:03 PM

neblogas skelbimas. nežinant, kaip viskas vyksta galima kaip nori suprasti. galima netgi suprasti, kad paprastai jums tiekiamas tik termofikacinis vanduo, kurį naudodama savo nuožiūra pati ruošiate (kaitinate) [kitą, ne termofikacinį] vandenį, kuris šio namie vykdomo proceso metu sušyla ir tampa karštu vandeniu. o kadangi termofikacinio vandens jums netieks, tad negalėsite pasiruošti karšto vandens.

Posted by: v. at September 7, 2009 12:23 PM

Gyvų žmonių kalba? Spalvoti plakatai? Edukaciniai momentai? Wutz? Ar jūs vis dar jaučiatės esantys vidurinėj mokykloj, hmm? Nu suaugę žmonės - šilumos vartotojai - mokesčių mokėtojai, o net nepasiskaitot savo sutarčių (su šilumos tiekėju ir sistemos prižiūrėtoju) tekstų? Kad nuomojatės butą not excuse nežinoti kaip veikia sistemos ir už ką actually mokat komunalinius mokesčius. Educate yourself, ibo šilumos tiekėjas tiekia šilumą, o ne moko inžinerijos pagrindų.

Posted by: ckdk at September 7, 2009 3:53 PM