« steampunkish, cartoon-like, dark | Main | sveikas vaikas nevalgo konservų »

abroadness // lauktuvės iš globalaus pasaulio

kontekstas: pasprukau atostogų - kelios savaitės laiko, trys valstybės, dar daugiau miestų.
galvojau apie tai, kad kuo toliau, tuo sunkiau yra sėbrams parvežti lauktuvių, kurios *nustebintų* ar būtų kažkuo special:

a) kelionės kaip gyvenimo dalis nebėra išskirtinis ar retas įvykis - sėbrai patys nemažai kur vėžinasi ir visko pamato. ką pamato įdomaus, patys parsiveža/parveža.
b) viskas, kas įvairiose šalyse sukuriama savito ir unikalaus, kuo toliau, vis labiau eksportuojama. tiek kažkokie daiktai, tiek maistai, tiek koncepcijos ir idėjos (t.y. net parsivežti kažką neįprasto *papasakoti* kaip istoriją darosi vis sunkiau). tam, kad patogiai įsigytum, nereikia niekur važiuoti. tai, ko neeksportuoja, gali įsigyti internetu.
c) mažos ir "žmogiškos" vietos, kurios anksčiau pardavinėdavo ką nors vietinio ir unikalaus, persikvalifikuoja ir pardavinėja kinietiškas štampovkes, arba turi nepagaunamą darbo laiką, arba tiesiog pasitraukia ir nyksta.

baigiasi tuo, kad iš europos dažniausiai parveži nebent "prikolą", žaidimą žodžiais, kažką, kas susiję su shared rutina ir patraukia ją per dantį. arba veži smagius ir gan naudingus dalykus, susitaikęs su faktu, kad tai bus jau matyta, patirta ir gal pabodę.

užtat lucky strike is lucky. lietuvoje jo (jau? dar? kodėl?) nėra. dauguma mano sėbrų rūko. puiki grandinė.


Posted by kachiba-chan at March 15, 2009 2:31 AM
Comments

It's toasted

Posted by: vicko at March 15, 2009 11:28 AM

Tokios pačios mintys užklupo paliekant Amsterdamą nesenai. Nėr ko parvežt ir parodyt kad "va ten taip".

Posted by: Audrelis at March 15, 2009 9:03 PM

Jau grįžai?

Posted by: Dante at March 16, 2009 12:43 PM