« kolektyviniai nėštumo testai | Main | finišo tiesioji »

xperience points // metaliniai gyvuliukai

rašinėlis "kognityvinė sąranga ir jos realizavimo technologijos", p. 7:

Galima įsivaizduoti tokį atvejį: jeigu po žmonių civilizacijos žlugimo atskristų ateiviai ir vienintelis atrastas artefaktas būtų spamfiltras, kokias išvadas jie galėtų padaryti apie žemiečių pasaulį? Jie rastų esatį, kuri maniakiškai ieško viagros, mirusių Nigerijos princų ir atsitiktinių citatų iš klasikinės literatūros.

mąstau: dirbtinės sistemos gali būti savarankiškos tiek, kiek jos nepriklausomos nuo žmogiškųjų problemų sprendimo. spamfiltras, patekęs į kitokią aplinką, numirtų nuo neveiklos panašiai, kaip plėšrūnai, išauginti zoologijos sode, jeigu juos paleistum į laisvę.
o taip pat istorija apie tai, kad roboto metafizinė sąmonė iš tikrųjų glūdi algoritmo klaidose - pabėgęs gaakas. "The [robot] predators can hallucinate they're seeing prey if you shine a light at them."


Posted by kachiba-chan at January 8, 2008 4:29 AM
Comments

Sveika Katiba-Chan! kaip visuma gyvuoja? norejau paklausti kada rashysi apie murininkus, ilumnichius, skraidykles ir monarchinius neuro programavimus? ir kaip gali žlugti civilizacija jeigu jos nera? xuiznayet gal ir buvo kada. O jeigu ir žlugs 'civilizacija' patarčiau šiądien nusitempti daug popierinių iš 'kranto' ir pirkt ko didesnį žemės plotą ir pirkt kuo didesnius ginklus. Žemė tegul buna kur miške ar kur sunkiai pasiekiama vieta. Popieriniai greit tiek daug nenupirks nes jau vyksta ultra-hyper-infliacija. o dėl robotų tai nebereikia jau metalo ar bio schemų. Mūsų geras draugas Billas 'vartinikas' sau smagiai leidžia 'ne'savo 60 tų popierinių kurti fraktalinius algoritmus ir naudojasi masėmis kurie prijungti prie Vistos matricos kad rinkti kiekviena judesi jo algoritmui gerinti. Manau toliau nereikia nieko sakyt. Viskas perdaug aisq tiems kurie 'turi' ausis. nuoširdžiai: niekas.

Posted by: niekas at January 11, 2008 10:45 PM