« kuomet byra iš kišenių | Main | skaičiais ir ženklais »

life // apie laik(rodži)us ir išnykimus

laiką fiksuoja begalė daiktų: rodykliniai ir elektroniniai, antspaudai, mašinų skaičius piko metu ir duombazių timestamp'ai.

kai buvau maža, pas mane neužsilaikydavo nė vienas laikrodis. sugesdavo arba prapisdavau. _savo_savo_ laikrodžio apskritai niekada ir neturėjau - visus paveldėdavau iš mamkos. tikriausiai, man nepatiko turėti laikrodžius. jie kontroliuodavo ir atėmė galimybę vėluoti. skaičių brūkšniukai reiškė, kad kiekvienai minutei yra sugraduotas planas, į kurį neįeina laikas sau.

užtat man patinka pralėkti dviračiu pro miesto laikrodžius ir pamatyti, kaip jie visi rodo daugiau mažiau skirtingas valandas ir minutes, tarsi kiekviena sankryža reikštų teisę į nuosavą greitį.

išnykęs dalykas: gatvėje niekas nebeužklausia kiek valandų, kaip prieš 10 metų. dabar visi turi mobiliakus. dar vienas nykstantis laiko fiksavimo dalykas, kurio pasiilgstu (bent jau kai grįžtu, nes kelionėje sienos yra "nepatogumas" ir "užtrūkimas") - paso štampai kertant sieną. kad tokį gautum, tenka keliauti į vis tolimesnes ir keistesnes vietas. po kiek metų štampą gausi tik skrisdamas į kitą planetą?

keistas dalykas, kai jau gali atsiminti, kas buvo kitaip prieš dešimt metų. laiko matavimas dingusiais daiktais. bet kokiais. kad ir nebenaudojamais raktais ryšulyje. kaip išmesti raktą? ką su jais daryti? su bet kuriuo raktu gauni jo galiojimo laiką, nes bet kurį dviratį pavogs, o iš bet kurios patalpos neišvengiamai išsikraustysi. volatile times, volatile things.


Posted by kachiba-chan at August 12, 2007 12:38 AM
Comments

Prieš porą dienų belūkuriuojant stotelėj manęs klausė kiek valandų. Apskritai, tokioj laiko neliečiamoj vietoj kaip Naujoji Vilnia daug senų dalykų dr egzistuoja... Kad ir "Šašlykinė".

Turiu namuose savo pirmąjį pasą. Tiesa su skylėm, be tvis tiek. Keista nuotaika, kai randi ten Vokietijos ar Italijos vizą... Ech, tie štampai ir man patikdavo. Galų gale šiais laikais jie net padėtų susigaudyti, kuriais metais kur buvai.

Tiesiog pasidalint norėjau.

Posted by: estetas at August 12, 2007 11:34 AM

štampai pase:
keliavau su švedu ir jis kiekvienam punkte prašė, kad jam suštampuotų.
ir pasieniečiai be jokių parkių štampuodavo.

keisti ir jie ir švedas ;]

Posted by: pkmk at August 13, 2007 12:58 AM

a, su laikrodziais man nesiseka iki siol. turejau ju koki tuzina. pirmaji suede suo, paskutinis dar gyvas, bet apyranke po keliu taisymu taip uzkniso kad numeciau.

Posted by: robke at August 17, 2007 1:53 PM