« neatpažįstamumas | Main | galva iš skafandro »

life // apie miegamųjų virtuves

"miegamųjų virtuvės" - tai beveik lingvistinis oksimoronas, skamba kaip kompromituojantis spaudos buzzwordas. iš tiesų turiu mintyje miegamųjų rajonų virtuves. jos yra kitokios, nei inner city virtuvės, kuriose mikliai apsitryni ir jautiesi beveik kaip namie. miegamieji rajonai yra toliau, nepasiekiamiau, grūzniau. ten nusigauni retesnėm progom, dažnai subūni iki ryto, užsikliopini blevyzgoti. esminis skiriamasis jų bruožas - tai langai su tarpusavyje panašiais vaizdais - negęstančiais piktais oranžiniais žibintais, mašinom sulig degtukų dėžute, pėsčiųjų perėjos ženklais šalia stotelių.

mano pirmoji miegamųjų virtuvė buvo fabijoniškėse ir priklausė bendrasuolei dhanishtai. jos virtuvėj dažniausiai gerdavom žaliąją matę, dėliodavom atsitiktinumus, pažįstamus ir kojines į matematines formules, fone grodavo egzistencinis triukšmas.

iš prietelkos virtuvės kaune labiausiai prisimenu daug sniego ryte ir plėšriai žvelgiančią varną, senelių vyną, šaldytuvo lipdukus, katšunį, tiek daug paprastų pokalbių ten prikalbėta, apie sistemas ir gentis, kartais kaljanas, apie juos ir jas, fone grodavo industrialas ir niekada per toli neatsitraukė /dev/null.

šiandien turiu virtuvę koraluose, mėnulis prakuopia televizijos bokštą, balkone gyvena du šlykštukai, sodros pastatas - tai toks betono luitas su bojnicom, vilniaus praeitis - tai nebesamos vietos. vakaras apie retrospektyvą: trumputis 1990ies zeitgeist prieš laukinį kapitalizmą, restoranas palanga vs kavinė gabija, o astronominės nekaltybės praradimas - tai kuomet pirmą kartą suvokei, kaip pamatyti žvaigždes ir žvaigždynus.

tuo tarpu kažkur apačioj praeina rūkantys žmonės, kurie nemato, kad tu juos matai.


Posted by kachiba-chan at June 3, 2007 2:32 AM
Comments

ir betono dulkes sklando. vis atskylancios nuo miegamojo namo sienos ir sklendancios prie virtuves lango. Lyg prieskoniai vogciom gardina ora, erzina jusles.

Posted by: robke at June 5, 2007 5:36 PM