« knygų mugė 2007 | Main | kai naktį »

life // aš stovėjau duonos eilėj

uab palink išsiskiria tuo, kad berods vieninteliai paliko savo didžiosiom parduotuvėm senuosius pavadinimus - bent simboliškai yra minskas, šaltinėlis, jovaras, papartis ir eglutė.
stovėjau eilėj ir galvojau apie lietuviškos ženklodaros tendencingumą - plėstis tik superkant ir vienodinant. bijau, kad taip ugdoma ypatinga homogeniško vartotojo rūšis.
anot brandų biblijos, kitas variantas - kai viena uberkompanija valdo n pačių skirtingiausių sričių brandų - nuo konjako iki laikrodžių, bet užuot vienodinusi, siekia, kad kiekvienas būtų atskiras, savitas ir vartotojai neįtartų, kad jie gali tarpusavyje turėti kažką bendro.
jeigu parduotuvėje yra visko, ko reikia, gal ne taip svarbu, kad ji nesivadina taip, kaip du šimtai penkios kitos parduotuvės? žmonės juk ne visai durni. tai kam tiek vienodumo? what's the point?


Posted by kachiba-chan at March 1, 2007 11:54 AM
Comments

parduotuvės "prekės ženklas" paprastai yra jos teikiamo Serviso/Paslaugos ženklas, kadangi kaip pati minėjai "parduotuvėje yra visko", tad tampa svarbu kaip tas viskas guli lentynose, kiek kainuoja, kaip kvepia ir panašiai..
Čia suvienodinimas vartotojui bent jau leidžia tikėtis, kad susidursi su panašia vadyba, kokybe ir asortimentu visur po ta pačia iškaba (ir galbūt sutaupysi laiko, pinigų, nervų ar netgi patirsi įprastą malonumą)

o tas Olinso skyrelis, kur kalbama apie LVMH group arba automobilių koncernus su išskirtiniu "nacionaliniu veidu" kiekvienai gaminamai markei, akcentuoja būtent Produkto/Daikto prekės ženklą ir čia išskirtinumas ir unikalumas daug svarbesnis, kadangi vartotojas dažnai nenori pirkti ilgalaikio naudojimo arba prabangos prekių, kurios turi "štampovkės" įvaizdį, nes pats nori būti ypatingas, o paslaugų srityje jis kaip tik paprastai nori "štampovkės" ir nenori netikėtumų, netgi tuo atveju kai jis atėjo rinktis savo "išskirtinį" konjaką, taisytis aston martiną arba pirkti Kenzo kvepalus...mano galva, riba tarp Paslaugos ir Daikto retai būna akivaizdi, šioje simbiozėje pasitaiko įvairūs scenarijai, bet paprastai paskutinis vaidinimo aktas vyksta kasoje...

šiaip knyga yra verta dėmesio, bet iki "brandų biblijos" toloka, vietomis gan skystoka ir panaši į žurnalą, bet ir pati brandų religija dar nebrandi ;)

patiko pastebėjimas, kad World Wrestling Federation kovoja dėl vardo su World Wildlife Fund ir panašu, kad pastarasis laimi :D

http://www.urod.ru/files/45846694.jpg

Posted by: 11Y4 at March 1, 2007 2:35 PM

brandų biblija - čia su ironija.
supermarketų brandai apgaulingi tuo, kad tikiesi tikėtumų, o iš tikrųjų to paties brando parduotuvėse skirtingas tiek asortimentas, tiek bardakas.
kai man reikia duonos, apelsinų ir alaus, turiu eiti į tris skirtingas krautuves prie namų, nors dvi iš jų to paties brando. tai kaip čia? :)

Posted by: ktb at March 1, 2007 2:47 PM

o čia yra tikrovė, kurioje Prekė ir Ženklas nėra tapatūs, o, tarkime, Moteris ir Moters modelis kaip ženklas yra visai skirtingi dalykai...

aišku, čia galima pradėti ilgai ir nuobodžiai ginčytis apie simuliacijas, Disneylendus, Niekus ir kitus niekus, bet geriausia gyventi prie arba netgi viduje didelės krautuvės, kurioje visada visko 24/7 pigiai be eilių ir kokybiškai yra, tada galbūt tos nematerialios vertybės pagaliau paliks mus ramybėje ir pagaliau mes pradėsime gaminti fermentą, kuris virškina celiuliozę, ir tapsime laimingi :)

Posted by: 11Y4 at March 1, 2007 3:20 PM

arba prisigerti nebrendiškiausiame apylinkės bare, kur visi lygūs prieš paskutines kapeikas :)

Posted by: ktb at March 1, 2007 3:27 PM

as uz paskutiny varianta :)
o seip tai pvz arciausiai buvusia europa man visiškai apsoliuciai pakeite prie zaio tilto atsidares ikiukas. y nyjebiot. mergoms tik ten vis ko nors truksta.. kokiu maximos akciju maximos korteliu dar kokiu shudu :)

Posted by: adomas at March 1, 2007 4:07 PM

aha, tokiuose baruose kiekvienas raudonosis yra pats sau brendas ir pats sau režisierius, pamenu tokią nuostabią aludę prie Kauno alaus gamyklos, kur kvepia pirtimi, paduoda dešreles su garstyčiomis ir Šveiko herojai iš České Budějovice meto dartus į lentą, kurios pro dūmus beveik nesimato :)

Posted by: 11Y4 at March 1, 2007 4:14 PM