« apie Vilniečius | Main | aš stovėjau duonos eilėj »

life // knygų mugė 2007

knygų mugė pasižymi trimis ypatumais:

(a) fauna, keturių rūšių. apšepę, kažkodėl juokingi Rašytojai - panosėj deklamuoja feljetonus, iš pažiūros Rimti Dėdės, bet tokie vienodi-vienodi. man atrodo, priklausymas Rašytojų Sąjungai - tam tikra diagnozė, nes Rašytojas juk ne profesija, o asmenybė. daug daugiau zuja Leidėjų - kostiumuoti, svarbūs, juods papkutės po pažastim, vedasi vienas kitą į kampą ir rezga Svarbius Pokalbius. iš veido nepasakyčiau, kad labai skaito tai, ką štampuoja. galų gale - Skaitytojai, nemandagūs, kliūnantys vienas už kito kampuotais maišais. naguotos moteriškės telkiasi aplink blizgius romanus, nes tai vienintelės dienos metuose, kai galima išeiti pirkti knygų, o jaustis kaip akropolyje. subkultūriškai daugiausia gotų, rūpinasi erudiciniu penu. ketvirtieji - tikriausiai nesvarbūs, nes net nesugalvoju jiems tinkamo įvardinimo. tai tiesiog žmonės, į kuriuos smagu žiūrėti, nes jie su tikslu - ar tai būtų pardavinėjantys dėdės ir tetos, kurie paklausti apie knygą, kurios nėra, susirūpina ir nuoširdžiai pasiūlo, kas galėtų tikti jos vietoj, ar tai būtų vaikai, kurie vos pasiekia prekystalį, bet jiems įdomu, ar pamėkliai medžiojantys tai, ko nesiūlo knygynai.

(b) ne pačiose akivaizdžiausiose vietose galima rasti keistų pigių knygų. įsigiji tris po simbolinę vieną kapeiką - ketvirtą teta įdeda nemokamai. negaila.

(c) kasmet nusprendžiu, kad daugiau nebeisiu ir pamirštu. knygų mugė yra blogai, nes suvoki, kiek daug yra knygų, kurių niekada neturėsi. tada pagalvoji apie savo gyvenimo būdą, ir supranti, kad net turėjimas nieko nepakeistų. skaitau kas vakarą ir nulūžtu. ir nulūžtu. ir nulūžtu.

kas dar? kitosknygos išleidę daug gerų dalykų, pradedant bukowskiu ir baigiant hunteriu thompsonu, bet žiūrėjau-žiūrėjau ir supratau, kad nėra reikalo turėti, nes tokie dalykai skaitomi originalo kalba.
ilgiausiai pratūnojau japoniškame kampelyje, prie knygos apie robotus. kai susitinki su knyga pirmą ir paskutinį kartą, norisi tiesiog jai pasakyti kažką gero.


Posted by kachiba-chan at February 23, 2007 7:44 PM
Comments

O baltų lankų prašlavimas man vis dėlto patiko, rūšiuoju grobį ir tik dėl vienos knygos prasmės abejoju.
dar gobšumas įsijungė - noriu dar, ir abejoju ar ko vertingo nepražiopsojau.

Posted by: lokyz at February 23, 2007 9:07 PM

eeee
aš tipo rs narys:)
galiu netgi bilietą parodyti

Posted by: xaczyk at February 24, 2007 7:34 PM

man tai patnka tresht knygas ir skaityt, - pirkti -ne. o beto draugė pamišus ant mugės ir knygų pirkimo... tada ir trešt kaip ir nereikia :D

Posted by: ad at February 25, 2007 9:00 AM