« les baudrillardismes? | Main | don't forget the medicine »

life // club insomniac

galvoju -
kuo mane taip traukia visokios pamaininės naktinės profesijos. čia įskaitant ir vėlyvą vakarą/ankstų rytą.
kepėjai, krovikai, vairuotojai, visa aibė telefono operatorių (nuo gaisrinių iki telekomo supporto), apsauginiai, degalinių pardavėjai, reklamų klijuokliai, ad infinitum. kai imu vardint, susimąstau, kad naktinių daug daugiau, nei atrodo.
grįžtu po vėlyvo bokalo per budinčią vaistinę, vaistininkė pasitaiko viena iš tų spindinčių tetų. galvoju, kada ji išsimiega? ar snaudžia ant prekystalio? kas yra jos rytojus? kada ji gyvena? kiek trumpiau ji gyvena už tuos, kam seikėja aspiriną?
jaučiu pagarbą žmonėms, kurie tvarko visų gyvenimus, kol tie visi nenutuokdami miega. nes žinau, kaip tai nepaprasta (čia jau ne dviejų parų deathmarchas per nuosavą neapsižiūrėjimą ir ne deviacija, o nuosprendis ilgam laikui). dar galvoju, kas pastūmėjo juos tai pasirinkti. kito pasirinkimo neturėjimas? marginaliai aukštesnės algos? altruizmas arba desperacija?
neformalus ir nesąmoningas fight clubas. kitą dieną, jeigu ji ateina, būni kitoks.


Posted by kachiba-chan at January 10, 2006 9:58 PM
Comments

o gal tiesiog paskatina žinojimas, kad kažkam daro kažką gero, kai jie to nė nenutuokia?

Posted by: metalife at January 10, 2006 11:32 PM

meta, čia būtų altruizmas.
bet asmeniškai man kažkodėl mažiausiai įtikinamas variantas :)

Posted by: katiba at January 11, 2006 12:01 PM

re: altruizmas; prie pamenkalnio stoteles yra optika su ryshkia ishkaba su mobilkos numeriu. 'budinti optika'. not a hoax at all. atvaro tikras bichas, saldus ir mielas ir paslaugus iki pykinimo ir rupinasi achkarikais, ir parinkineja akinius, ir pasakoja, kaip jam chia faina rupintis, nes gyvena jis shalia, ir viskas vyksta kuchiu vakara.

shit happens, ne? :)

Posted by: ve at January 11, 2006 12:59 PM

ve: super story :)
atsiimu apie altruizmą.

Posted by: ktb at January 11, 2006 1:07 PM

vienas man žinomas atvėjas: "dėl papildomo darbo ir soc. garantijų" t.y. dėl stažo.

Posted by: Loading at January 12, 2006 7:13 PM

Nepamiršk revizorių.. Vienas muilas, du muilai,.., šimtas dvidešimt septintas muilas.. Šiaip ar taip - gana įdomi patirtis. Tik nuo to laiko nelabai noriai suku į „Norfą“ - niekaip negaliu pamiršti kaip tvarkydama lentyną visa apsilaisčiau neįmanomai šlykščiu citrininiu koncentratu - tualeto gaivikliu or smth. :)

Posted by: dulci at January 12, 2006 8:59 PM

Pričiom čia „Norfa“ tai neįkirtau. Juk ne visą gyvenimą ten dirbai.
O naktiniai darbuotojai dirba sakyčiau dėl to, kad kai pradėjo dirbti, manė, kad viskas laikinai. Bet paskui neužteko ryžto/valios mesti ir eiti ieškoti normalaus darbo. Taip ir liko amžinai „laikiname“ poste. Paskui nejučia apsiprato ir įsivažiavo į ritmą. Dabar patys save įtikinėja, kad nėra taip jau blogai, kaip atrodo iš šalies, kad toks darbas netgi turi savų privalumų. Apgaudinėja save. Sakyčiau esi teisi dėl „kito pasirinkimo neturėjimo“...

Man dabar įdomu štai kas – jei tokiam naktinukui pasiūlytum dirbti normalioje pamainoje, kaip ir visi kiti žmonės – ar jis sutiktų dirbti normaliu grafiku, ar ne. Jei sutiktų eiti į normalią pamainą, tai jam tektų pačiam sau prisipažinti, kad visą laiką iki šiol dirbo lievą darbą. Kad apgaudinėjo save. Kad visi sušikti privalumai tėra šūdo verti. Todėl naktinukai yra pasmerkti likti amžinais naktinukais.

Posted by: dovydas at February 12, 2006 8:07 AM