« psichoneuronoia | Main | 666dienis »

life // have a cigar

man pasako sakinį. sakinys indukuoja momentinį deja vu.
sakau, cituoji konstituciją?
sako, ne, nzn, šiaip iš galvos išėjo.
pracheckinu, akurat.
man patampa baisu, kad konstituciją galima taip nesąmoningai išcituoti.
tada man patampa baisu, kad aš lygiai tokiu pat nesąmoningu mechanizmu užpelengavau citatos šaltinį.


Posted by kachiba-chan at May 19, 2004 10:12 PM
Comments

What t.?.. Apie ka cia minti sukasi?

Posted by: toredo at May 19, 2004 11:43 PM

matrix got ya

Posted by: dkbrz at May 20, 2004 2:19 AM

41 straipsnis

Asmenims iki 16 metų mokslas privalomas.

Mokymas valstybinėse ir savivaldybių bendrojo lavinimo, profesinėse bei aukštesniosiose mokyklose yra nemokamas.

Aukštasis mokslas prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus. Gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas.

Posted by: 11Y4 at May 20, 2004 3:36 AM

38 aisku "deja vu" prizioras:)
===============================

38 straipsnis

Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
Sutuoktinių teisės šeimoje lygios.
Tėvų teisė ir pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.

Vaikų pareiga - gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

Posted by: 11Y4 at May 20, 2004 3:39 AM

mat kaip. sakai, vaikystę globoja. o kur paauglystė, jaunystė?

imho valstybė "globoja" tik piliečių bapkes.

Posted by: mentolis at May 20, 2004 8:27 AM

išvis, kas sugalvojo, kad aš gimdamas turiu tapt kažkieno piliečiu? aš išvis nenoriu būt kažkoks pilietis, būt kažkokios tautybės. čia kaip rasizmas. nacizmas.

UN žmogaus teisių deklaracijos 15 straipsnis byloja, kaž žmogus turi teisę į pilietybę, o ne pareigą. tai kokių galų valstybė užkrauna šitą gaidį ant galvos kiekvienam piliečiui. galėtų atet samoningas žmogus pas valstybę ir sakyt: "duok pilietybę". ji arba duoda arba ne.

Posted by: mentolis at May 20, 2004 8:35 AM

Mentoli>
tai grąžink dabar babkes, kurias visi dirbantieji sumokėjo į biudžetą tam, kad:
- apie 10 metų su tavim dirbo krūva mokytojų, kuriems reikėjo mokėti algą su visom sodrom
- gydytojai tau teikė medicininę pagalbą
- visoki kelininkai tiese kelius, policininkai saugojo tave nuo visokiu banditėlių (būt gerai, kad labiau saugotų, bet čia kita tema), dar krūva visokių žmonių kėlė mokslą, sergėjo šalį nuo užpuolikų, ir t.t..

Tada *kai* grąžinsi babkes, susikrauk kas dar bus tau likę ir varyk nafig į kokią negyvenamą salą. Ten tu pajusi tikrą nebuvimo piliečiu palaimą.

Žmonės socialiniai gyvūnai - t.y. gyvena bandomis. Tose bandose jie gimsta, užauga, dirba dėl savęs, vaikų, anūkų ir miršta. Jei manai, kad esi nieko neskolingas praėjusioms kartoms, tai esi tiesiog nedėkinga kiaulė. Jei manai, kad nieko neskolingas ateinančioms, tai esi dykaduonis.

Gyvenimas yra tai, kas vyksta aplink mus, o ne tai koks babkių srautų modelis pas kažką galvoj.

Posted by: Emilis at May 20, 2004 11:29 AM

emili: o kaip su tais pinigėliais, už kurias aštuoniolikiniams kretinams pirko šautuvėlius ir šovinukus, šešiasdešimtmečiams kretinams pirko jetstar'us ir kitaip kvailai darė? aš ne prieš visuomeninių reikmių tenkinimą, aš džiaugiuosi, kad galėjau mokytis ir šio to išmokau, tačiau pažiūrim į abi puses.

žinoma, dabar aš pats galiu spręsti, kam turi atitekti du procentai mano mokesčių. ačiū "jiems". anoniminiams jiems, kurie metė kaulą šuniui. šuva dabar turi laižyt ranką.

labai nesmagiai atrodo toks visuomeninio gėrio sureikšminimas šalia aklo tikėjimo viršininkėliais, kurie tavęs negirdi ir nenori girdėti.

http://www.zenarchery.com/archives/banner_freedom.jpg

Posted by: ve at May 20, 2004 3:05 PM

visa bėda, kad žmonės nemoka klausyt (skaityt) ir iškart pradeda rėkt neįsigilinę apie ką kalba. čia yra nepagarba pašnekovui. jei jau nesiruoši gerbt pašnekovo - bent jau patylėk, emili.

nuvažiuok į kokią kitą šalį, gauk leidimą pastoviai gyvent, mokėk jai mokesčius ir gausi visas socialines garantijas, tik nebūsi piliečiu.

aš sakau, kad turėtų būti ir toje valstybėje, kurioje gimsti. po defoltu turi gaut leidimą pastoviai gyvent. tėvai (piliečiai ar nepiliečiai jie) moka mokesčius, tave išlaiko. valstybė tavim rūpinasi, nes jai moki. pagauni? gaunasi abipusė sutartis. paslaugų pirkimas. čia kaip ir santuoka. gali gyvent susidėjus, o gali ir susituokt. pilietybė ir būtų ta santuoka.

kai žmogui sukakoja 18 metų, tėvai už jį nebeatsakingi ir jis tada, jei nori, tampa piliečiu, gauna štampą į pasą ir būna patrijotas or smth. o kitas, nesideda jokio štampo į pasą ir būna pastovus kokios nors valstybės gyventojas.

kai man suteikinėjo pilietybę, niekas neklasuė ar noriu būt piliečiu, todėl manau, kad čia pažeistos mano teisės.

Posted by: mentolis at May 20, 2004 4:01 PM

mentoli>>
Pirma: gerbiu ar negerbiu, aš netylėsiu :). Nematau reikalo prieš kažką mandražytis, tuo labiau prieš žmones kurie nurodo man tylėti.

Antra: tavo idėja apie defoultus yra totaliai prasilenkianti su realiu pasauliu. Paimk ir paskaičiuok kiek žmonių išvis kyla mintys kaitalioti pilietybes ar pan.. Tamsta su savo įgeidžiais esi nukrypimas nuo vidurkio (nesakau ar tai blogai ar gerai) ir nenorėk, kad dauguma prie tavo įgeidžių taikytųsi.

Trečia: Manau jei norėtum, susitvarkytum dokumentus, kad nebetektum LT pilietybės. Nematau šitoje vietoje jokios problemos. Koks skirtumas į kurią pusę settingas uždefaultintas šiuo atveju.

Aš suprantu taip: jei gali atsisakyti pilietybės, tai jokios tavo teisės nepažeistos. Jei visgi esi pilietis, tai turi priimti ir visa kas su tuo ateina. Ir turtiniai santykiai nėra vienintelis svarbiausiasis pilietybės aspektas.

ve>> keistai atrodo tavo posakiai apie rankų laižymą ir tas baneris. Viena su kita labai prasilenkia. Arba mėgsti laisvę, arba laižai užpakalį komunistinėms lervoms.

Posted by: Emilis at May 20, 2004 6:42 PM

"Arba mėgsti laisvę, arba laižai užpakalį komunistinėms lervoms."
Teisingu pilieciu humoro jausmas atrofavosi?
"Tėvų teisė ir pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais"
O jeigu siaip, norisi žmogum būt, o ne nx kažkokiu piliečiu po spalvotu škurliu? Ir babkės čia niekuo dėtos.

Posted by: opit at May 20, 2004 7:28 PM

taaaip:) liko man pafloodinti;)

mentolis: man atrodo tas pastovus-kurios-nors valstybės-gyventojas-su-mokesčiais-be-spec.apribojimu-su-soc.-teisėmis vadinasi trupiau: "pilietis". Manau, kad tu arba negali paaiškinti tos papildomos prasmės, kuriuos suteiki šiam žodžiui, arba pats nesupranti, kad suteiki.

ve: tikriausia viskas priklauso nuo to kiek gavai iš tų viršininkėlių ir valstybės:) jei nebūtų nors tokios sveikatos apsaugos kokia yra ir buvo, šiandien su manimi nekalbėtumete (sorry, jei jau užknisau su šio pvz.:P

Posted by: Loading at May 20, 2004 11:17 PM

to maxim:
nu nesovsem tak:)
yr skirtumas tarp pilieciuo ir turincio pastovaus gyventojo aka permanent resident statusa. ar tai Lietuva ar kita salis..
pastarasis neprivalo zinoti jog:

139 straipsnis

Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo - kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga.
Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.
Krašto apsaugos organizavimą nustato įstatymai.


arba

Posted by: 11Y4 at May 20, 2004 11:37 PM

mentoli,

priimdamas LR pasa, tu tapai LR piliechiu. nelabai kertu apie koky shtampa tu kalbi, kuris duotu shansa tau ishlaikyti pasa ir netekti piletybes. imho susipainiojot shiek tiek tarp tautybes ir pilietybes savoku.

kas liechia atsisakyma, procedura paprasta - nueijni ir atsisakai. LR pilietybes istatymas 18-19 straipsniai.

o jei kalbam apie ishvazhiavima ir socialines garantijas kitoje shalyje, tai nepamirshk, kad ten taip pat mokesi mokeschius ir turesi tam tikrus isipareigojimus tave priemusiai valstybei + ishliksi surishtas su mylima lietuvele, kurios pasa, kaip suprantu, ishlaikysi, nes kitaip atkrenta dalis apie tavo pageidaujamas socialines garantijas.

tsakant toki pasamprotavimai apie "duokit o ash tada pagalvosiu" dvelkia parazitizmu. jei tu pripazhisti valstybe ir jos valdzhia kaip tokia, tai tada turi pripazhinti ir tam tikras savo pareigas tam, kad shi valdzhia ishliktu ir kazhka tvarkytu. teisiu/pareigu santykis, zhinoma, visada ishlieka diskutuotinas. kita vertus, jei bandai ishlauzhti kazhkoky bent pradedanty anarchista ish saves, tai tada tokie "davimo" reikalavimai is valstybes, kurios autoriteto kaip ir nepripazhisti, turetu tau labai netikti prie veido.

nu ir paskutinis pastabas bendro ishsilavinimo delei. pirmasis amerikos valstybiu zhmogaus teisiu dokumentas - amerikos zhmogaus teisiu ir pareigu deklaracija, bogota, 1948, - kaip jau ish pavadinimo matosi neatsieja teisiu ir pareigu. dabartiniai zhmogateisiniai dokumentai pareigas nustatyti palieka pachiai valstybei.

Posted by: razor at May 21, 2004 2:27 AM

io, tik man realiai teko aštuonis metus gyventi be pilietybės. pareigų tiek pat, pinigų daugiagubai daugiau už viską melžia, teisių jokių. ir niekas kaip į žmogų nežiūri, ypač kertant sienas.
not a nice thing. žalia knygutė gal nieko malonaus, bet tikrai geriau, negu anaip.

Posted by: ktb at May 21, 2004 1:39 PM