« neprestupni jizdenka | Main | omikron »

xperience points // post-dereliction

skaičiau the uncanny space of decay.
(post)industrinėj eroj, apleistos gamyklos ir nebenaudojami pastatai veža, nes apleidimas suponuoja jų irimą ir supuvimą, o tai savo ruožtu sąlygoja jų reikšmės perėjimą nuo funkcinės prie estetinės.
vat o kas bus (post)informacinėj eroj? gamyklų konvejeris transponuojasi į tokio pat eiliškumo kompiuterinį - duomenų suvedinėtojai ir ten dar kokie nors apskaitininkai-kasininkai-whatever yra lygiai toks pat vis to paties vienodo sraigtelio užsukimas nuo aštuonių iki šešių, tiek pat monotoniškas ir mažaprasmis užsukinėtojui.
kaip bus su apleistais ofisais ir serverinėm, atjungtom nuo elektros? viskas pagaminta iš decay-resistant stiklo ir plastiko. niekas nesikeičia metų metais, daiktai praranda savo efektyvumą, bet ne funkcionalumą, todėl estetikos nepagamina. gal atvirkščiai - į highteco lavonus žiūrėt daug neįdomiau, nei į gyvus-veikiančius-mirksinčius darinius. o potencialiai estetiškos informacijos iš lavonų neišpeši vien dėl jos kiekio, net jei ir nebuvo globalaus rm -rf.
kaip neįdomu.


Posted by kachiba-chan at May 14, 2004 7:19 PM
Comments

na kaip cia pasakius :)
jei kalbi apie media - tai didelio skirtumo kaip ir nera. pamenu didziuli dziaugsma pataisius ir paleidus deievu pamirshtame sandely rasta prieshtvanini DVK - malonumas buvo ishimtinai estatinis... tiesiog sedejau ir ziurejau i mirxinti commandprompta...
nors, imho (post)informacinej eroj turetu buti kitas (estetinio)demesio objektas. ne media-neshejas-dorokle, o butent pati informacija.. bet ir cia, manau, estetika irgi ta pati - niekad neteko aptikti paliepeje 10ties metu senumo disku su "labai svarbiais duomenim" ? jausmas tas pats, lyg ziuretum i surudijusias nebajgto statyti IAE bloko konstrukcijas tarp pavasari bundancio mishko zhalumos :)

Posted by: dikobraz at May 14, 2004 9:42 PM

imho informacinei visuomenėje viskas mažėja, tai viskas sumažės galutinai ir neliks tokiu centralizuotų avralų kaip pvz. Komunaras.

imho tokie 'post-industriniai' griozdai nėra atsiradę dėl industrinės epochos baigimo, o tiesiog dėl globalizacijos or smth. or USSR žlugimo. or USA industijos pernešimo į Malaizija.

Dėl kažko eros nėra tokios suprantamos ir paaiškininamos. Kol negyvename viename kaimelyje ir infomacija/prekė/maistas neslinda laisvai, negalima kalbėti apie visą ką globaliai. Jeigu būtų pasiekta tokia stadija, kai prekė būtų sklidusi laisvai, nuo Rytų pakrantės į vakarų Sibirą, tada galima būtų kalbėti apie kytima. O dabar imho pusė pasaulio yra viena koja ten ir šen, tai ką gali žinoti ar tie zavodai yra industrinės epochos įsigalėjimas ar mirtis.

Posted by: loading at May 15, 2004 1:19 AM

hehe, pasirodo parašyta ne į temą:))) sorry

Posted by: Max CuM at May 15, 2004 10:13 AM

benamiai rankios senus kalkuliatorius/peidžerius/mobilekus iš šiukšlinių ir pridavinės supirktuvėms už eurą. sena ir niekam nereikalinga informacija gulės senuose neprižiūrimuose, vis dar veikiančiuose, bet pamažu mirštančiuose datacentruose arba zvimbs vėjyje kaip Lane elektrolinijos.

šiaip nemaža dalis interneto (ar kompanijos backupų, ar isp logų, ar...) jau dabar yra neaktuali, ir norėtųsi ją išmesti į šiukšlyną. bet ją kas nors vis dar laiko, backupina ir servina, nes nėra kam jos ištrint. numirusios idėjos, numirę projektai, numirę autoriai. gal tik pamiršti passwordai.

bet juk kaupti taip smagu. ir mes perkame naujus hardus 10000 kartų didesnius už savo pirmąjį hardą, be perstojo kepame CD ir dedame juos į krūvą, vien tam kad žinotume "turiu" ir daugiau nebesinaudotume, o prireikus pamatytume, jog nebeskaito. mūsų vaikai žais su CD kaip mes žaisdavom su perfokortom. tokio paties ploto milijardą kartų talpesnės laikmenos.

iš autobuso pasiimu siuntinį nuo tėvų, ir iš kišenėlės pusiau kyšo mano vardas ir tel. ant ketvirčio rausvos perfokortos. o dieve, kada jos baigsis.

Posted by: menesis at May 15, 2004 10:33 AM

khem. valgau abrikozini jogurta. klausimas: kai mes susensim, ar jogurtai bus "naturalus", kaip anksciau, ar bus dar labiau prigrusti visokiu kokiu tik imanomu chemiju, konservantu, ***antu?.. o gal isviso jogurtai bus "atgyvena"- nebevartojami, nebeperkami, nebegaminami?
atsakymas: neaisku.

Posted by: abrikozinis jogurtas at May 15, 2004 1:24 PM

paskaiciau ka cia vakar(siandien?) pakomentavau.. paskui paskaiciau ka menesis ishvyste..
ir supratau, kad ishtikruju hujne visa taj.
perfokortos estetika - nebent jos funkcionalume: ji idealiausia tinka kasiaku gilzem daryt

Posted by: dikobraz at May 15, 2004 4:39 PM