« geresnio | Main | žuvys »

xperience points // mokslas, chalva, nikotinas

opit rašo apie "universe in a nutshell". kritika pagrįsta, bet pakarksėsiu ir aš iš savo varpinės.
blogofermoje daug kas padiskutuoja apie meną. aš jau kurį laiką norėjau apie mokslą. kuris, pagalvojus, turi keistą artimumą religijai. io, visos formulės ir išvedimai atrodo logiški ir racionalūs, bet jei pasikasi, pamatai, kad viskas remiasi į keletą aksiomų/postulatų, kurios priimamos intuityviai, tačiau negali būti pagrįstos ar įrodytos. dauguma mokslininkų apie tai net nesusimąsto (tuo labai palengvindami darbą mokslo kaip fenomeno kritikams, vienas įdomiausių buvo Paul Feyerabend).

man fizika patinka ne tuo, kad "viską paaiškina", o pačiu _žaidimu_. smagu, smėlio dėžė, vaikai užsiėmę.

bet vėlgi, bent ribinis racionalumas _būtinas_. hawkingo išvedžiojimai pasakėlių metodu.. nu bl, bent viena formulė būtų. kur jo, kaip mokslininko, garbė? ta knyga mokslą juo labiau priartina prie religijos. opium dla naroda, kad galėtų paskaityti ir pasigirti, "kiek daug žinau". nors iš tikro - nixuja (atsiprašau, mažiau grubus išsireiškimas man čia nesiklijavo). hawkingui respecto nebeliko jokio.
---
my time šioj ynformatykos kabineto ašarų pakalnėj is over, dalis apie chalvą bei nikotiną lieka fiktyvi.


Posted by kachiba-chan at November 25, 2003 11:23 AM
Comments

jazau: koks provalas! aš kaip tik beprotiško alkio genamas atsidariau pažieti tos chalvos... nes nikotino pats turiu... radau vien moksla, kuris man neįkirst visviena... reikalauju tęsnių ']

Posted by: varga at November 25, 2003 1:44 PM

/me nusivilęs...
O ką mes žinom apie kalbos vistymasi ir, kūno įrodymus, kad tokia kalba/raštas mūsų/jūsų gentims buvo patogiausia.
Iš tiesų, mes naudojamės daugeliu pasiekimų, apie kurių įrodymą, pagrindimą nieko nežinome. Ir tai nėra blogai, nes viskuo neapčiopsi, o pats pagrįsimas nėvisada/nėra svarbus taikymui. IMHO išvados svarbesnis už dėstyma, jei žinoma jos yra teisingos.
O su tuo kad kažkas negali būti pagrįsta, o kažkas intuityviai suprantama irgi nesutikčiau (taip taip menkas žmogutis prieš didžius žodžius; iki 6 klasės taip prieštaravau reliatyvumo teorijai), galbūt tos problemos nėra matematiškai pagrrindžiamos/įrodomos, bet jei jas spręstume su kita diskrėčių aksiomų sistema, problemos gal ir būtų mum pasiekiamos. IMHO the man, who will go far, find the moon and reach for the stars (stereotipinė durastis arba Princess of the universe), bet man patinka, kad nėra rybų.

Posted by: Loading at November 25, 2003 3:12 PM

apie keistą artimumą religijai:
pamačiau iš kito negu doktrinų/postulatų/dėsnių kampo..grynai pragmatiniame lygmenyje mokslinis eksperimentas panašus į maginį ritualą.Skiriasi tik metodai:)
o dėl mokslo populiarinimo..mėgstu tokį paul davies [ http://aca.mq.edu.au/PaulDavies/pdavies.html].. jei neskaitėte, patarčiau, labai sumanus neeuklidinės/kvantinės fizikos, space/time problemos populiarintojas, fainai aptartas big bang ir aplinkuj klausimas Superforce knygelėje,samprotauja net apie Dievo įrodymo galimybes, bet be durniaus, nereikalingos poezijos
ir su formulėmis:) (cia paskutinėje, kur skaiciau pries porą metų The Mind Of God)

Posted by: 11Y4 at November 25, 2003 4:44 PM

Puiki proga pasireklamuoti ir paskelbti gerą žinią:

Lietuvos biotechnologijos bendrovė „Fermentas“ kartu su naująja studentų Interneto svetaine „Chem.lt“ skelbia konkursą „nuo BIO iki TECHOLOGIJOS“. Visi studentai kviečiami rašyti mokslo populiarinimo straipsnius laisvai pasirinkta biotechnologijos tema.

Apdovanojimai:
pirmoji vieta - 500 Lt;
dvi papildomos premijos - po 250 Lt.
Geriausi darbai bus publikuojami interneto svetainėse „Chem.lt “ arba „Delfi.lt“.

Ne kiekvieną dieną tokia proga pasitaiko, taigi, tikiuosi, nelaikysite tai spam'u/šiukšle...

Posted by: Kulverstukas at November 25, 2003 4:46 PM

labai neblogai apie moksla yra kuhn prirases, tik tiek, kad ten grynai fiziniai mokslai, ir pvz. kokiam nors computer science sunku taikyti, nes zmones zaidzia su savo paciu sukurtu fenomenu ;-)

o kas del hawking - visa mokslo populiarinimo literatura ir skirta tam, kad pvz as gauciau alga, ir galeciau kita savaite tris diena munchene uz dyka gerti daug alaus ir valgyti :-)

Posted by: tomas at November 25, 2003 10:55 PM

dfgd

Posted by: lk at January 27, 2006 6:12 PM