« [ k u l t u r n a m i s ] kviecia: KITUR | Main | bacila pasklido: Café Scientifique »

November 09, 2005

DEGA namai

jauciu, kad kai prieis jau musu eile ir musu namai degs, kai mus mes is darbo, nes emem lauktis vaiko, ka kai kai kai.. tai aplinkiniams bus nelabai svarbu. dauguma is musu turbut galetume ir patys pakovot uz savo teises, bet isivaizduoju, kad jei esi sanchajaus gyventoja, neturi kompiuterio ir mobilaus, gal dar nemoki lietuviskai, tai pakovoti uz save ir savo vaikus yra beveik neimanoma.

jau pradedu nuosirdziai linketi lietuvai tvano, maro ir gaisru, kad tos ir tie, kuriem dabar yra tiesiog gerai, uzpiltu kompus ir mobilius, ir atsipeikeje pamatytu, kas darosi salia, ir kokia neteisybes mesmale maitina savo tyliu pritarimu. ar yra dar kitas budas, kad mes, ta patogi dauguma pradetume MATYTI? ir kazka DARYTI? jauciu, kad ne.

Posted by alijosius at November 9, 2005 01:08 PM

Comments

kadangi po pora kart per savaite tenka pravažiuoti žalgirio gatve jau senokai pastebėjau kas belike iš senų medinukų. Ir kažkodėl visai nekeista, kiek apie tai kalbėjau su tėvais, jų amžiaus žmonėm, visur tas pat "o kas belieka, jei neparduosi padegs ir nieko čia negali padaryti" bet taip visur nes žmonės nepasitiki net savo kaimynu, o vienas žinoma neatsilaikysi. bet ką konkrečiai galime męs? nei partijos nei verslininkų už rankos nepaimsi, į veidą nespjausi. Bet reikia parodyti žmonėms kad jei nenori būt stumdomi turi pasitikėt vienas kitu ir priešintis/nepasiduot drauge. tai vat į šitą puse tikrai kažka galime. o kaip? daryti akciją. va čia dar realios ivykdomos/pastebimos idėjos iki gali neturiu, galvoju.

Posted by: julius at November 9, 2005 02:09 PM

o ko noret, kai Imortal'is supirkineja

Posted by: tmbs at November 9, 2005 03:43 PM

šiandien per armėnijos radiją nugirdau keletą faktų apie degančius namus filaretų gatvėj. nežinau ar apie tuo pačius, kur linki, bet kažkur toje gatvėje. ten stovėjo privatizuoti namai ant neprivatizuotos žemės. valdžios galvos nusprendė, kad jeigu turi privatizavęs namą ant neprivatizuotos žemės - tau nepriklauso namo stogas. taip taip, perskaitėt teisingai ir aš klaidos nepadariau. taigi ima ir užsidega staiga tavo namo stogas, kuris tau nepriklauso. apdega tarkim nestipriai, pradedi jį romontuoti. įpusėjus remontuoti atvažiuoja iš valdžios kokie tai inspektoriai ir pradeda aiškint, kad negali remontuot tau nepriklausančio stogo. savavališka statyba etc. iškart po jų su mersais ir bimbalais atvažiuoja kita "komisija", kuri praneša, kad "mes palauksim žiemos".

kitas variantas, tas paprastesnis, kuomet ateina kažkas ir pasiūlo pirkti namą. nesutikus parduot jis dega.

bet kas svarbiausia, tai naujas namas degsenčiojo vieotoje suprojektuojamas dar neatėjus prašyt parduoti sklypą. ne tik, kad suprojektuojamas, bet ir su visais valdininkais suderinamas.

Posted by: Merė Raili at November 10, 2005 10:36 PM

su teisininkais pakalbejus pasidare aisku, kad sitie veiksmai yra taip GERAI suplanuoti, ir visu burnos taip gerai uzciauptos, kad teisiniu budu rasti kaltus ir nubaust sansu nera. kyla klausimas, jei ne teisiniu, tai KOKIU kitu budu?

Posted by: candycactus at November 10, 2005 10:45 PM

judint žmones, kad netyletu, kad vienytusi ir nesutiktu su "kažkieno" tvarka. Turiu penkis paprastus klausimus miesto merui, gal reikia nueit ir paprašyti jo atsakymų, viešai? Tik kaip nueiti ne vien mums, bet ir tiems kurie gyvena ten, kuriu namai sudegė ar gali sudegti?

Posted by: julius at November 11, 2005 12:53 AM

jau pradejom cia kelis veiksmus ta linkme, gal mestelk emaila savo i veiksmas at candycactus taskas net

Posted by: candycactus at November 11, 2005 12:59 AM

Apsidrausk nuo stuchiniu nelaimiu ir tyczhinio padegimo, koki shimta litu permokesi ir atsiimsi viska kas sudegs. Kapitalizmas tuo ir drunas kad numato daug keliu. Jei dar kaimynus itikinsi, niekas ir nepadegines, ba draudimo firmos ta pati mafija.

Posted by: Vainus at November 11, 2005 01:46 AM

dalykas yra, kad ten chebra neturi tu simto ar kiek bereik litu. suku galva, ar gali atsirasti koks nors fondas, kur galetume toki reikala prasukt? nes zmones, kurie tose lusnose gyvena dazniausiai neturi igudziu ir istekliu tokiems sprendimams. reiskia kazkas turi(m) is sono imtis gal. igudziu butu, reik aisku pries tai sukomunikuot ten su chebra, bet kaip su istekliais draudimui? sitas tai man irgi rodos labai neblogas sprendimas...

Posted by: candycactus at November 11, 2005 02:00 AM

kaip prevencija tai gerai, bet tai dar aisku neisprendzia problemos zmonem, kuriem JAU sudege...

Posted by: candycactus at November 11, 2005 02:02 AM

shudas, kaip nervuoja. as labai atsiprasau uz toki keiksma, bet dar pridejus tai, kad dabar esu ne lietuvoj, jau ne tik kad visiska abida del sanchajaus, bet jau ir del savo paliktu namu biski jaudinuosi. nei juoktis nei verkt. toks jausmas, kad tuoj plaukus , galvas, viska padegs, atims ir uzsmus. vat koks nesaugumo jausmas per atstuma. ir tokio nuykstancio paprastumo pavojus rodosi. tokia agonija tyliu misku, nepaliestu kaimu ir kiekvieno is musu dar nepadegto, bet jau tuoj....

Posted by: ignacas at November 15, 2005 09:09 PM

Dėl išteklių draudimui tai tikrai nėra bėda. po 5-10 Lt susisimetus 2-5 mėnesiams draudimą galima nupirkti. Net jei draudikai ir nenorės drausti - reikia jų pusoficialių nuomonių - kodėl? Tada į Bernardinus, Atgimimą, Lietuvos Žinias, Verslo Žinias.

Posted by: sarunas at November 16, 2005 12:48 AM

Post a comment
Remember Me?

(you may use HTML tags for style)