« ...patalpas, ten rodyt filmus | Main | an actor or a spectator? who are YOU? »

May 25, 2005

:::::::::::::dviraciai valdo, jei ka:::::::::::::::

nu, atrodo, vilnius jau brazda...
nors daug kas sako, kad dvirati pavoge, todel nebevaziuoja. siaip galvoju, kad lietuvos valstybe, budu paprastuoju subsidijuodama dviracius galetu nepaprastai pagerinti zmoniu gyvenimo kokybe. manau, jei uz tiek pinigu, kiek ju sukista i zemutine pili, subsidijuoti 30% dviraciu kainos, kad ji butu prieinama daugeliui, tai:

- ju nevogtu tada taip daug, kadangi visi jau turetu,

- nezutu tiek zmoniu gatvese, nes vairuojojos vairuotu dviracius

- zmoniu teise i ora ir vaiku teise i saugia aplinka butu labiau uztikrinta

- erdve mieste butu pasidalinta lygiau - masinas vairuoja daugiausiai apie 30-50 metu amziaus vidutines klases atstovai, daugeja ir atstoviu. tuo tarpu vaikai, jauni zmones, vyresni, nepasiturintys ir saminingai nenaudojantys masinu dalinasi siaurus saligatvius

- na, ir butu galima vietoj motoru triuksmo girdeti svilpiancius dviraciu ratus!!

..bet juos bus galima girdeti jau..


Pirmoji Lietuvoje Kritine Mase - si penktadieni [2005.05.27:: 16.30 pradzia :: 17.00 startas :: nuo Zirmunu HiperRimi mašinu stovejimo aikšteles, Vilnius :: maršrutas -> HR stovejimo aikštele– PC Europa – VPU ziedas – Katedros aikšte]

Kas yra „Kritine mase “ :: „Kritine mase “ (ang. – Critical Mass) – tai organizuotas atsitiktinumas, kai daug dviratininku susirenka kartu ir vaziuoja miesto gatvemis. Atvaziuok, pasiimk dar tris zmones su dviraciais, o dabar nusiusk toliau, kam ismanai!

Posted by alijosius at May 25, 2005 12:25 PM

Comments

Dviračius vagia ne dėl to, kad juo būtų galima važiuoti, o dėl metalo. Dažniau.

Posted by: dado1945 at May 25, 2005 05:33 PM

o jei ne subsidijuoti, bet leisti dar kartą triumfuoti privačiam verslui? ir kiekvieną tralą su golfukais apkabinėti vogtais Vokietijoje dviračiais, kuriuos paskui stumdyt po 50 Lt?

Posted by: ve at May 25, 2005 06:37 PM

kažkada per tv mačiau, kad kažkur vakarų europoj, olandijoj, berods, niekas neperka naujų dviračių, nes anksčiau ar vėliau vistiek pavogs. jei pavagia tavo, ramia sažine vagi kito. gaunasi kažkas panašaus į orandžinius dviračius, tik jie ne blizgantys, o seni ir papuvę, bei supirkti pačių miestelėnų.

aišku dviračiai yra didžiulis gėris, tačiau aš niekaip nerandu atsakymo į vieną klausimą. kol nuvažiuoji į darba/mokyklą/betkur suprakaituoji. ir taip suprakaitavus sėdėt visą dieną nėra malonu. kaip ši problema sprendžiama/spręstina?

Posted by: Merė Raili at May 25, 2005 06:55 PM

prakaitas. trys galimybės (gal yra ir daugiau, bet man tiek užtenka), galima kombinuoti:
1. važiuok lėtai, nesuprakaituosi. ne tour de france, į darbą važiuoji. pasirenki kelią su nuolydžiu.
jei vis tik suprakaituoji:
2. nueini į tualeta ir išsiplauni pažastis.
3. yra deodorantas rexona, toks specialus su mikroburbuliukais, kurie suveikia tik suprakaitavus. panaudoji jį pagal paskirtį.

Posted by: v at May 25, 2005 08:23 PM

dar yra galimybė nesukt plaučių,
normalus žmogiškas kvapas :)

Posted by: opit at May 25, 2005 08:31 PM

jeigu dviratininku i darba vaziavimas pasidarytu masinis gal prieitu prie dusu darbo vietose, kai kur vat cia girdejau kad buna. taip kaip normalu prie darbovietes masinu stovejimo aiskteles, tualetai, kai kur valgyklos, rukomieji ir visokie kitokie su darbu tiesiogiai nesusije dalykai.

Posted by: ninja at May 25, 2005 09:39 PM

siaip tai dusai darbovietese yra bet kuriuo atveju neblogai. pogulio vietu irgi reikia. teko patirt viena projekta kiolne, kur baznycia perfunkcionavo i tokia miela pietu pogulio erdve su smilkalais baldakimais ir pan. sveikiau nei kava siaip jau.

Posted by: candycactus at May 25, 2005 11:00 PM

opit: dėl kvapo mažiausiai plaučius suku.
bėda tame, kad net ir nedaug pavažiavus suprakaituoja visas kūnas. bjauriausia, kai kelnės prie kojų limpa. aišku išeitis sijonas, bet čia bėgimas nuo problemos, o ne sprendimas. nežinau kaip kiti, bet aš greit pradedu prakaituot. gal kitiems ir nebėda į darbą važinėt dviračiu, bet man nuo namų iki centro nuvarius tikrai nebūtų smagu nesiprausus sėdėt.

o kas dėl chemijos, tai 1) principas, 2) labai bjaurus jausmas issitpus, apsipurskus.

Posted by: Merė Raili at May 26, 2005 03:17 PM

merė raili: jei pakankamai principingas, tai neturėtų dvokt :))))

Posted by: ve at May 26, 2005 03:24 PM

taip pat, kaip parodė asmeninė patirtis prieš porą savaičių, žymiai baisiau nei suprakaituot yra važiuot dviračiu be sparnų per lietų daugiau nei penkias minutes. bet ir tada, gali nusimaut kelnes ir pakart jas ant elektrinio radiatoriaus, kuris nuo atšilimo vistiek mėtosi po stalu.

no brains -- no tumors.

Posted by: ve at May 26, 2005 03:26 PM

man dvokas nerūpi, kiek galima kartot.

nemalonu kai kojos suprakaituoja ir paskui kelnės prie jų limpa. viso kūno juk netepsi chemija.

Posted by: Merė Raili at May 26, 2005 08:17 PM

nu, cia dabar rizikuoju but sudurninta visai, bet man rodos, kad prakaito kavapas labai priklauso nuo to, ka siaip valgai. vegetarai tarkim skaniau prakaituoja nei mesedes. tada cukraedes irgi dvokia, o mes siais laikais labai daug cukraus edam. cia vienas dalykas. o kitas, tai man rodos, kad kai yra gera kondicija, tada neprakaituoji mazose distancijose. vazinedavau ne lietuvoj 20-30 km per diena, ziema vasara. visur. gerai yra geri rubai, sintetika tokia, kur praleidzia dregme. su medvilne sudetingiau. nu bet tai cia tik mano teorijos. dekit i suns dienas ;)

Posted by: candycactus at May 26, 2005 08:27 PM

raili: tai esi tiesiog potnas bičas. get over it. mažoji bėda juk :)

dar galima dėvėti spec. apatinius *tik kelionės metu*. rimtai. turėti darbinius/naminius ir kelioninius rūbus.

Posted by: ve at May 26, 2005 09:25 PM

aš tai kažkur girdėjau, kad pats prakaitas nedvokia. dvokia prakaite besiveisiančios bacilos.

Posted by: Merė Raili at May 26, 2005 10:04 PM

Post a comment
Remember Me?

(you may use HTML tags for style)